Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Zawsze na straży!

Zdarza się, że docierają pierwsi na miejsce wielu wypadków. Oprócz gaszenia pożarów, ratują ludzi, pomagają w usuwaniu skutków zjawisk atmosferycznych, jak trzeba usuną też gniazdo szerszeni, czy uratują kotka, który został na drzewie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach podsumowali miniony rok. To jedna z najprężniej działających jednostek w regionie, włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2012 roku ochotnicy interweniowali aż 136 razy. Oto szczegółowe dane. 


W sobotę, 23 lutego 2013 roku w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Spośród osób zaproszonych obecni na nim byli: wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Radny Gminy Kazimierz Niziołek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wlkp. Przemysław Kaźmierczak, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. kpt. Piotr Kucharski, Komendant gminny Roman Bladziak, zastępca Komendanta gminnego Łukasz Fidelak, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przygodzic Czesław Grzeszczyk,  Prezes Klubu DHDK w Przygodzicach Edmund Radziszewski, Dyrektor GOK Zenon Walczak, Prezes LOK w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Włódarczyk.   Zebranie, któremu przewodniczył Mateusz Paprocki składało się z dwóch części: sprawozdawczej za rok 2012 oraz przedstawienia planów na rok bieżący. 

            W minionym roku jednostka wyjeżdżała do 136 akcji ratowniczo - gaśniczych (z tego 10 razy poza teren Gminy Przygodzice). Było to 37 pożarów oraz 99 miejscowych zagrożeń. Z tych akcji najpoważniejszymi okazały się: pożar hurtowni papierniczej "Maria" w Przygodzicach (27.04.2012 r.), pożar lasów w Gminie Sośnie, gdzie łącznie spłonęło 56 ha lasów i nieużytków (29.04.2012 r.), wypadek drogowy w Antoninie, w którym jedna osoba zginęła na miejscu (17.07.2012 r.) oraz wypadek drogowy w Antoninie, w którym rannych zostało siedem osób (08.12.2012 r.). Do najaktywniejszych strażaków należeli: Paprocki Krzysztof, Japiński Henryk, Krakowski Przemysław, Paprocki Mateusz, Kułton Mirosław. W ostatnim roku jednostka wzbogaciła się m.in. o stroje specjalne, zestaw narzędzi hydraulicznych HOLMATRO, hełmy Vulcan, agregat proszkowy, Hooligana, i inne sprzęty pożarnicze. Rok 2012 był też rokiem pełnym sukcesów odniesionych przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy jednostce. Wśród nich można wymienić I miejsce Mariusza Paprockiego w gminnym OTWP w kategorii szkół podstawowych i I miejsce Kamila Walocha w kategorii gimnazjów, IV miejsce Mariusza Paprockiego i VI miejsce Kamila Walocha w etapie powiatowym OTWP, II miejsce w gminnych zawodach sportowo - pożarniczych MDP, III miejsce w powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych MDP,
IX miejsce w Turnieju Piłki Nożnej MDP w Michałkowie, IV miejsce w I Gminnym Turnieju Piłki Nożnej MDP w Przygodzicach. Ponadto od ubiegłego roku istnieje profil jednostki na portalu społecznościowym Facebook, którą prowadzi Mateusz Paprocki. Wydarzenia oraz akcje ratowniczo - gaśnicze, do których jest dysponowana przygodzicka straż można obejrzeć na stronie  
  

            W czasie zebrania uczczono pamięć zmarłego w roku sprawozdawczym śp. Zdzisława Janego - chrzestnego i jednego z fundatorów sztandaru naszej jednostki. Zebranie zakończyło się jednogłośnym udzieleniem absolutorium Zarządowi jednostki za rok sprawozdawczy oraz uchwałą o zwiększenie ilości ratowników uczestniczących w akcjach ratowniczo - gaśniczych.
            Z okazji zebrania został wydany przez Mateusza Paprockiego biuletyn informacyjny zawierający informacje podsumowujące działalność jednostki w roku ubiegłym a podczas trwania tegoż zgromadzenia wyświetlano zdjęcia z akcji ratowniczo - gaśniczych.


Mateusz Paprocki

Komentarze

  1. wspomnienia to najważniejsze co nam pozostało ;/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie