Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Kolejne Grand Prix w Przygodzicach - czyli Gala Finałowa "Złotego Mikrofonika"

24 maja odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach kolejny przegląd młodych talentów z gminy Przygodzice oraz regionu, podczas którego jury wyłoniło najlepszych wokalistów. Konkurs pod przewodnictwem radnego Rady Gminy Przygodzice Roberta Kaczmarka był organizowany po raz trzeci. Realizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Gmina Przygodzice oraz Rada Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Przygodzicach. Oni, a także JK Handel Usługi Janoś Karol wsparli imprezę.

Uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się podczas eliminacji, które odbyły się już w lutym. Wtedy to spośród ponad 40 wokalistów wybrano aż 21 uczniów do kolejnego etapu.

Celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalistów, umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego. Pod uwagę oprócz walorów wokalnych były brane wartości wychowawcze utworu, a także autorski tekst piosenki. Jury w składzie: Robert Kaczmarek - organizator oraz pomysłodawca konkursu, Kornelia Tysiak - ekspert muzyczny, główny instruktor, a także w roli znawców wokalnych: Bogusława Górska i Marcin Darmosz. Wyłonili oni zwycięzców przeglądu. Główną nagrodę-Grand Prix zdobyła Marzena Kulferst wykonująca piosenkę „Sweet child O’mine”, ta sama dziewczyna uzyskała również nagrodę specjalną od wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. 

1 miejsce Agata Wnuk i „Zaczarowany fortepian”, 2 miejsce Olga Sroka „Kiedy babcia była mała”, 3 miejsce Karolina Kopras „Boskie Buenos”. Nagrodę publiczności otrzymała Hanna Brzezicha, która wykonywała piosenkę pod tytułem „Use Somebody”. Wokaliści wykazali się niezwykłymi umiejętnościami, dlatego też mimo przyznanych nagród, Julita Madajka i jej „Hurt” otrzymały gratyfikację specjalną.


Wszyscy uczestnicy otrzymali  małe statuetki, natomiast zwycięscy radio, mini wieżę, mp4, oraz wiele innych nagród. Gala finałowa urozmaicona była występem zespołu z Zakładu Poprawczego w Studzieńcu „Profilaktyka, a Dżem”, a także miejscowego Family Band.
Za rok inicjatywa promowania młodych wokalistów się powtórzy, będzie ona jednak trochę zmodyfikowana, powiedział Robert Kaczmarek – pomysłodawca konkursu.
Mimo chłodnego dnia, młodzi wokaliści rozgrzali przybyłą publiczność i od godziny 18 byli „nektarem dla ucha”. Mimo rywalizacji, uczestnicy bardzo dobrze dogadywali się między sobą, wspierali się i pomagali wzajemnie.
...biorę udział w konkursie co rok, nie tylko dlatego, żeby się sprawdzić, ale również dlatego, że jest to wspaniała atmosfera - powiedziała jedna z uczestniczek konkursu.


                                                                                            Tekst: Natalia Kopras, fot. Gabriela Sroka

Komentarze

  1. Super Panie Robercie! Wspaniały pomysł i bardzo fajny klimat

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie