Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Na plaży, na plaży fajnie jest.... pograć w siatkówkę na najwyższym poziomie [ZAPOWIEDŹ]

Już dziś w Jankowie Przygodzkim rusza wielkie siatkarskie święto. Przez dwa najbliższe dni nowo pobudowane boiska do gry w piłkę siatkową będą areną zmagań najlepszych drużyn z Wielkopolski. Wojewódzkie Grand Prix kobiet i mężczyzn to jednak dopiero początek. Od 10-11 czerwca Janków Przygodzki będzie gospodarzem Turnieju Finałowego mistrzostw Wielkopolski kadetek. Obie sportowe imprezy mają potwierdzić fakt, że ta miejscowość zasłużyła sobie na miano stolicy wielkopolskiej piłki siatkowej. Liczymy także na udany występ naszych "złotek". Baryczanki z ubiegłotygodniowego turnieju we Wrześni wróciły w srebrnych nastrojach. Teraz liczymy na złoto! Informacje na temat imprezy na plakacie oraz w lokalnych mediach. Linki poniżej. 

Oto informacja przygotowana przez ekipkę TV Proart i portalu www.wlkp24.info. Prezes Baryczy Janków Przygodzki Grzegorz Wojtasik w rozmowie z Bartkiem Karasińskim.


W ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki siatkowej w dniach 1-2 czerwiec we Wrześni odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Juniorek do którego zgłosiło się 20 par. Bardzo dobry wynik uzyskały w nim dwie zawodniczki spośród trzech par startujących z GLKS "BARYCZ" Janków Przygodzki zajmując drugie miejsce i awansując do Półfinału Mistrzostw Polski. Kamila Płaczek jest uczennicą CKU w Przygodzicach a Agnieszka Adamek II LO w Ostrowie Wlkp. Sukces ten jest tym bardziej cenny że obie zawodniczki chodzą do I klasy i wiekowo mają możliwość startu w finale niższej kategorii wiekowej kadetki, który odbędzie się już 10 i 11 czerwca od godz. 9.30 na nowo wybudowanych boiskach do siatkówki plażowej w Jankowie Przygodzkim. Do turnieju kadetek zgłosiło się aż 29 najlepszych par i zapowiadają się wielkie emocje z udziałem 4 duetów z Jankowa. 

Spośród 20 par startujących w turnieju juniorek awans do Półfinału Mistrzostw Polski uzyskały:

1. Maria Błoch, Natalia Gruszczyńska (OBIE SMS ŁÓDZ KADRA REPREZENTACJI POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ) reprezentują Energetyk Poznań

2. Kamila Płaczek, Agnieszka Adamek reprezentują GLKS "BARYCZ" Janków Przygodzki
3. Agnieszka Makałowska, Julia Twardowska (HALOWA REPREZENTANTKA POLSKI JUNIOREK) reprezentują UKS ŚRODA WLKP.
4. Weronika Barabasz, Klaudia Konieczna reprezentują PTPS PIŁA. 

Wszystkich sympatyków siatkówki plażowej serdecznie zapraszamy już w sobotę 8 i 9( finał) czerwca od godz. 10 do Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim na jeszcze większe widowisko jakim będzie I Turniej Grand Prix Wielkopolski Kobiet i Mężczyzn. Kolejne turnieje z tego cyklu odbędą się w Pile, Zbąszyniu, i Wrześni.
W trakcie 4 dniowego święta siatkówki plażowej w Jankowie Przygodzkim swoją wizytę a być może i mały pokaz na najwyższym poziomie, zapowiedział urodzony w Ostrowie Wlkp. Mistrz Polski w tej dyscyplinie sportowej z roku 2006 i 2008 Dominik Witczak !!!


Trener Albin Bednarczyk

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie