Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"NIE CHCIAŁEM JEJ ZABIĆ! ROZUMIECIE?"


W poniedziałek 24 czerwca o godzinie 13:00 w „ZAKĄTKU” IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina odbyła się premiera spektaklu profilaktycznego grupy teatralnej UoT – Uzależnieni od Teatru „Droga do nikąd”. Wszystko zaczęło się od występu Marzeny Kulferst z Antonina, która zaśpiewała piosenkę Sweet Child O'Mine” – Guns N' Roses, a następnie wraz z gitarzystą Bartkiem Włodarczykiem z Przygodzic utwór Dżemu „Jak malowany ptak”. Potem grupa kilkunastu młodych aktorów, w tym też z gminy Przygodzice zademonstrowała spektakl mówiący o błędach młodości, kończący się śmiercią młodej dziewczyny zabitej przez pijanego kierowcę.
Przesłaniem spektaklu jest pokazanie szkodliwego oddziaływania narkotyków i alkoholu na organizm człowieka, jak również na decyzje, które podejmuje pod wpływem tych środków odurzających. Licznie zgromadzeni goście, rodzice naszych aktorów, nauczyciele i uczniowie byli pod wrażeniem całego przedsięwzięcia. Grupa UoT jest jedną z pierwszych grup w Wielkopolsce, która należy do programu PaT „Profilaktyka a Ty”, którego autorem jest Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego). PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji.

PaT to program:

- mody na życie bez uzależnień;
- profilaktyki rówieśniczej;
- dobrych wiadomości, a nie protestów;
- zaproszeń, a nie wykluczeń;
- destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej;
- bez nagród i działania za coś;
- nie robienia co się chce ale odpowiedzialności za siebie i innych. 

 PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!

Reżyserem spektaklu „Droga do nikąd” jest Robert Kaczmarek reprezentujący Starostwo Powiatowe (na co dzień Radny Rady Gminy Przygodzice), a kierownikiem grupy UoT – Uzależnieni od Teatru jest Anna Głodek reprezentująca Straż Miejską.

 Gdybyśmy na swej drodze nie spotkali wartościowych osób, to pewnie nie udałoby się nam osiągnąć tego wszystkiego. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, wyrozumiałość, poświęcony czas i ogromną pomoc Komendantowi Straży Miejskiej – Panu Grzegorzowi Szyszce, za bezpłatne użyczenie sali do prób Dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury – Pani Annie Torz, za opiekę merytoryczną Zastępcy Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury – Panu Dariuszowi Kępińskiemu, za gościnę i ogromną pomoc Dyrektorowi IV Liceum Ogólnokształcącego – Pani Jolancie Maćkowiak, za sfinansowanie wyjazdu na Ogólnopolską Noc Profilaktyki do Poznania Dyrektorowi Zespołu Szkół w Dębnicy – Panu Dariuszowi Spychalskiemu, za wsparcie Lidera Akademickiego PaT Prezes Koła Naukowego „Dwa Światy” – Pani Patrycji Szkudlarek, za zaproszenie na Ogólnopolską Noc Profilaktyki – podkom. Kindze Fechner z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Pełnomocnikowi Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego, insp. Grzegorzowi Jachowi.

Następny nasz występ już w środę 10 lipca o godzinie 23:30 na Scenie PaT w auli Zespołu Szkół nr 19 w Łodzi podczas 8 Przystanku PaT, na który serdecznie zapraszamy.

 O spektaklu:

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim
Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
Telewizja internetowa ostrow24.tv

A. Głodek
fot. M. WłodarczykKomentarze

  1. Robert nie nadążam za Tobą, kiedy Ty na to wszystko znajdujesz czas? Brawo!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie