Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Rewolucja w gospodarce śmieciowej

Od 1 lipca w gminie Przygodzice oraz innych gminach na terenie całego kraju obowiązują nowe zasady gospodarowania śmieciami. Teraz za odpady komunalne i ich wywóz odpowiada samorząd. Jest kilka zmian, na które uwagę powinni zwrócić mieszkańcy.  Wśród nich m.in. nowy harmonogram wywozu nieczystości. Teraz mieszkańcy płacić będą 7 złotych od osoby za śmieci segregowane i 17 złotych za niesegregowane. Szczegółowe informacje na temat zmian znajdziecie w najnowszym numerze "Głosu Naszej Gminy" oraz poniżej.  Segregujesz - jest taniej :)


Kompendium wiedzy na temat nowych zasad wywozu i odbioru śmieci znajdziemy w suplemencie, który dołączono do wakacyjnego wydania "Głosu Naszej Gminy". 


Komentarze

 1. Może teraz pojawi się jakaś informacja na temat płatności? Jakiś numer konta do przelewu? Jakiś termin? Może będą roznosić faktury do domu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o płatności to prawdopodobnie każdy będzie miał swój indywidualny nr konta- najbliższy termin płatności to 10 sierpnia (za lipiec) więc jeszcze chwilka. Na pewno nie będzie regularnych fakturek, ale pewnie w jakiś sposób zostaną dostarczone te numery kont do nas ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogólnie ta ustawa śmieciowa to bubel jakich mało. Wystarczy pojeździć sobie po okolicznych lasach i zobaczyć jak ludzie masowo w ostatnim czasie pozbyli się śmieci (ostatnio, bo regularnie tam bywam i wiem,że pojawiły się w ostatnim miesiącu przed wejściem w życie tego poronionego pomysłu). Informator w Głosie Naszej Gminy też jest lekko skopany. Jest w nim napisane, że kartony po mleku należy wkładać do innego worka niż tego, które podała firma przekazująca worki. To nie jest zmiana na lepsze. Już widzę jak ludzie prawidłowo segregują śmieci. Aż zal pracowników tego konsorcjum MZO Kosz czy jak to tam się nazywa. Przecież każdemu nie będą wlepiać kar... W innych miejscowościach jest jeszcze gorzej. A tam gdzie ceny są dużo wyższe niż u nas (szczęście w nieszczęściu,że stawki są u nas jedne z najtańszych) powoduje, że ludzie są mocno pod...denerwowani. (co odbija się na oszukiwaniu w ilości zamieszkujących osób-bo z reguły opłaty są od osoby) A segregacja i tak mało daje, bo wiara wrzucała i wrzucać będzie do kubłów rzeczy najdłużej rozkładające się i najbardziej niebezpieczne dla zdrowia - czyli zużyte baterie itd. A tego już nikt nie skontroluje ile, czy i od kogo to zostało wyrzucone.I po co to było? Odpowiedź prosta: dla pieniedzy z podkładką ideową, że niby ekologicznie, zdrowo i pięknie. Niby, bo śmiem twierdzić, że to sformułowanie użyli nadęci krasomówcy.

  OdpowiedzUsuń
 4. ustawie nie chodzi o wywóz śmieci tylko żeby każdy płacił

  OdpowiedzUsuń
 5. moje pytanie takie. Segregując śmieci płacę 7zł i dostaję kosz 120 litrów i trzy worki na segregacje ok 100 litrowe czyli 420litrów to dlaczego ten co nie segreguje i płaci 17zł dostaje tylko pojemnik 120litrów

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiadając Panu, który stwierdza, iż kartonik po mleku jest "skopany", to proszę zajrzeć na stronę Ministerstwa Środowiska i tam wyraźnie stoi, iż opakowanie wielomateriałowe powinno byc w żółtym pojemniku. To firmy strzeliły sobie w stopę. Ten, który zadeklarował segregację dostaje dodatkowe worki właśnie na te odpady(przez to płaci mniej).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie