Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Srebrna Kasia znów wśród najlepszych [FOTO+WIDEO]

fot. www.geebeefoto.nl
Kasia Pawłowska znów w świetnej dyspozycji! Wczoraj na rozpoczęcie Mistrzostw Europy Elity w holenderskim Apeldoorn wspólnie z czterema innymi reprezentantkami Polski wywalczyła srebrny medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Polki w finale były gorsze jedynie od Brytyjek. Na trzecim stopniu podium stanęły zaś Rosjanki. To wyjątkowo dobry początek Mistrzostw Elity. Dziś Kasia Pawłowska startuje w konkurencji omnium. Mamy nadzieję, że nie jest to jej ostatni medal :) Zobacz, jak Kasia cieszy się ze srebrnego krążka.Zmagania Kasi można podglądać NA ŻYWO na kanale YT:


Polki wystąpiły w składzie: Eugenia Bujak, Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Wojtyra, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska. Internetowy portal Polskiego Związku Kolarskiego napisał dziś:

"Polki w eliminacjach wykręciły drugi czas - 4:38:229, przygrywając tylko z Brytyjkami, a wyprzedzając Rosjanki. W finale Brytyjki ponownie były lepsze i wywalczyły złoto. W decydującym biegu, biało-czerwone pojechały o 3 sekundy szybciej niż w eliminacjach, ale to było za mało, by pokonać zawodniczki z Wielkiej Brytanii (Katie Archibald, Elinor Barker, Danielle King, Joanna Rowsell i Laura Trott), które pobiły rekord świata. Brąz zawisł na szyi Rosjanek"
Bardzo cieszy nas postawa Kasi Pawłowskiej, która bez powodzenia zakończyła ostatnie mistrzostwa w kolarstwie szosowym. Wszystko przez kontuzję, której zawodniczka GSD Calisto nabawiła się podczas upadku w jednym z wyścigów. 

Dziś Kasia startuje w konkurencji omnium. Na naszym kanale YT można zobaczyć ceremonię medalową po wyścigu. Zobacz jak Kasia cieszy się z drugiego miejsca! 

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie