Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Mikołajki i Koncert Charytatywny - dla Pauli i Oli

Koszulkę reprezentacyjną i medal naszej Mistrzyni Świata - Kasi Pawłowskiej, piłkę z podpisami reprezentacji Polski w piłce ręcznej, oryginalne rękawice i koszulkę naszej Mistrzyni Polski w kickboxingu - Kingi Kyci, kevlar Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu - Tomasza Jędrzejaka, gadżet od Pauli i Oli, wspaniałe obrazy, rysunki i inne rękodzieła oraz inne przedmioty zlicytowano w niedzielę, na mikołajkowej aukcji charytatywnej dla Oli i Pauli - chorych gimnazjalistek z Przygodzic. Impreza przyniosła ponad 5 tys. złotych wsparcia, które pomogą w leczeniu obydwu nastolatek. Podsumowanie całej akcji charytatywnej odbędzie się 3 stycznia 2014 roku.
Tylko dla nich zagrali, zaśpiewali i zatańczyli tego dnia wykonawcy  z Przygodzic, Chynowy, Jankowa Przygodzkiego i Strzyżewa, a także: Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice”, zespoły „Fides”, „Dawidowe nutki” i "Family Band" (Michalina Strzelińska i Bartek Włodarczyk). Pokazem tańca towarzyskiego publiczność oczarowali Wiktoria Kurek Jakub Zieleziński, a etiudą taneczną pt. "Sumienie" - Małgorzata Grobelna Marlena Mucha, pokazały spektakl taneczny jakiego jeszcze na scenie GOK-u nie widzieliśmy.
Gwiazdami wieczoru byli "Norbi" i "Łukash", którzy dla chorych dziewczyn zagrali w tym dniu całkowicie bezinteresownie!. W przedsięwzięcie, które zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach włączyły się miejscowe przedszkole i zespół szkół. Aukcję poprowadzili przebrani za Mikołajów. Robert Kaczmarek, Paweł Tomaszewski i Maciej Sroka

Do końca roku można jeszcze wpłacać pieniądze na specjalne konto utworzone przez Radę Rodziców przy Gimnazjum w Przygodzicach.  Nr konta: 45 8430 0009 2003 0005 1549 0101 z dopiskiem dla "Pauli i Oli".

Materiał w telewizji ostrow24.tv 
Komentarze

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie