Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Ponad 40 tysięcy zebrano dla Pauli i Oli!


Łzy szczęścia i wzruszenie zagościły na twarzy Oli i Pauli - dwóch gimnazjalistek z Przygodzic, dla których lokalne środowisko przez ostatnie kilka miesięcy zbierało pieniądze potrzebne na leczenie. Dzięki hojności wielu ofiarodawców udało się zebrać ponad 40 tys. zł. Dziękujemy wszystkim za okazanie wielkich serc i zrozumienie! To dzięki Wam. Poniżej małe podsumowanie autorstwa Tomka Wojciechowskiego. Przekazanie pieniędzy miało miejsce 3 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Cała akcja rozpoczęła się Zumbą  charytatywną 27 października 2013 roku. Wówczas sala Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach zapełniła się tancerzami z terenu gminy, ale i z okolic. Organizatorom udało się wówczas naliczyć aż 220 osób. Akcję wsparli instruktorzy Zumby z regionu. Wydarzenie zapowiadała TV Proart ---->

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/6500/Wydarzenia/2013-10-24

Pisaliśmy o tym w tym poście:

http://www.gminaprzygodzice.info/2013/10/sukces-zumbowej-akcji-fotowideo.html

Tutaj teledysk z tego wydarzenia.Tutaj fotorelacja:

https://plus.google.com/photos/101538849229072652418/albums/5939780314380331937

Niespełna dwa tygodnie później 9 listopada po raz kolejny w GOK-u zatańczono dla Pauli i Oli. Tym razem wieczorek taneczny z zespołem "Balaton" przyciągnął kolejne osoby - dokładnie 230. Już wtedy na specjalnym koncie utworzonym na potrzeby idei widniała spora suma potrzebna rodzinom Pauli i Oli na walkę z chorobami.

O tym przeczytacie w naszym kolejnym poście:

http://www.gminaprzygodzice.info/2013/12/mikoajki-i-koncert-charytatywny-dla.html

Zbiórka na rzecz dwóch dziewczynek odbywała się także w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Przygodzicach. Ponad 240 osób zgromadziła trzecia impreza z cyklu "Dla Pauli i Oli". Mikołajki charytatywne połączone z aukcją przedmiotów, które odbyły się 8 grudnia 2013 odwiedzili bezinteresownie: wokalista Norbi oraz zespół Łukash.

Relację wideo z tego wydarzeniach zobaczycie na portalu ostrow24.tv:

http://www.ostrow24.tv/film/8005-dla-oli-i-pauli-w-przygodzicach.html

Podsumowanie akcji miało miejsce 3 stycznia 2014 roku w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Kwota zebrana podczas tych wszystkich akcji to łącznie 40.359,47 złotych, co można uznać za wielki sukces. Pieniądze przekazane zostały rodzinom Pauli i Oli, którzy nie kryli wzruszenia podczas wręczenia symbolicznego czeku.


- Sukces akcji to przede wszystkim wspaniały zespół ludzi składający się głównie z rodziców uczniów Zespołu Szkół w Przygodzicach, którzy przyczynili się do organizacji tych wszystkich wydarzeń. Od samego początku, każdy wiedział co ma robić. Oczywiście najważniejsze były wielkie serca wszystkich tych, którzy w tych wydarzeniach uczestniczyli lub wpłacili pieniążki na konto pomocowe - wyjaśnia Robert Kaczmarek, radny gminy Przygodzice i jednocześnie jeden z realizatorów akcji. 
Wielkie "dzięki" również wszystkim instytucjom i firmom, które pomogły zorganizować w/w wydarzenia.

http://wlkp24.info/aktualnosci/5697,ponad-0-tysiecy-dla-pauli-i-oli.html
Komentarze

  1. Brawo Robert!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba jedyny radny, który w naszej gminie działa! Brawo Panie Robercie:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie