Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Antonińskie "Lido" wciąż w remoncie. Ma być gotowe na sezon

fot. archiwum
Jest to najważniejsza i sztandarowa chyba inwestycja realizowana w trakcie tej kadencji. Dofinansowanie - aż 1,5 miliona złotych - na renowację Ośrodka Wypoczynkowego "Lido" pochodzą z Programu Operacyjnego "Ryby". To drugi etap modernizacji tego miejsca. Pierwszy - przeprowadzony na przełomie 2012 i 2013 roku pokazał, że warto było w Antonin zainwestować. Koniec prac przy drugim etapie przypada na 30 kwietnia 2014 roku. W "przeddzień" sezonu 2014. Inwestycja pochłonie w sumie 2 miliony złotych. Zaawansowanie prac pokazane jest w materiale TV Proart i portalu wlkp24.info. Link poniżej. 

Każdy, kto obserwował prace przy renowacji widział, jak stopniowo Antonin zmieniał swoje oblicze. Najpierw - jeszcze jesienią ubiegłego roku - zburzono kultowy biały domek ratownika. 

Potem na horyzoncie zaczęła się pojawiać konstrukcja nowego budynku, który ma posłużyć m.in. na pomieszczenia dla ratownika i wypożyczalnię sprzętu wodnego. 
Zima sprzyja robotom, co zresztą widać po efektach pracy budowlańców. Ośrodek ma być gotowy do końca kwietnia 2014 roku. 

- W przygotowaniu jest już kolejny trzeci etap modernizacji ośrodka "Lido". Gmina Przygodzice otrzymała dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z zapleczem szatniowym. Dotacja w wysokości 320 tysięcy złotych pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nowy obiekt powstanie w miejscu starego asfaltowego. Budowa boiska ma zakończyć się jeszcze przed otwarciem sezonu letniego. Antoniński ośrodek zajmuje obszar ok. 56 hektarów, jego plaża ok. 110 metrów, a staw prawie 40 hektarów - czytamy w informacji zamieszczonej na portalu wlkp24.info. Poniżej link do materiału wideo.

Komentarze

  1. Gdzie jest zrobione ostatnie zdjęcie ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam pojęcia :) nawet jeśli to nie Antonin, to i tak gmina Przygodzice i okolice :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy zadbano o czystość wody? To był jedyny mankament tego miejsca - te glony i ten zapaszek (ale bez żadnych problemów skórnych na szczęście).

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie