Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Antonińskie "Lido" wciąż w remoncie. Ma być gotowe na sezon

fot. archiwum
Jest to najważniejsza i sztandarowa chyba inwestycja realizowana w trakcie tej kadencji. Dofinansowanie - aż 1,5 miliona złotych - na renowację Ośrodka Wypoczynkowego "Lido" pochodzą z Programu Operacyjnego "Ryby". To drugi etap modernizacji tego miejsca. Pierwszy - przeprowadzony na przełomie 2012 i 2013 roku pokazał, że warto było w Antonin zainwestować. Koniec prac przy drugim etapie przypada na 30 kwietnia 2014 roku. W "przeddzień" sezonu 2014. Inwestycja pochłonie w sumie 2 miliony złotych. Zaawansowanie prac pokazane jest w materiale TV Proart i portalu wlkp24.info. Link poniżej. 

Każdy, kto obserwował prace przy renowacji widział, jak stopniowo Antonin zmieniał swoje oblicze. Najpierw - jeszcze jesienią ubiegłego roku - zburzono kultowy biały domek ratownika. 

Potem na horyzoncie zaczęła się pojawiać konstrukcja nowego budynku, który ma posłużyć m.in. na pomieszczenia dla ratownika i wypożyczalnię sprzętu wodnego. 
Zima sprzyja robotom, co zresztą widać po efektach pracy budowlańców. Ośrodek ma być gotowy do końca kwietnia 2014 roku. 

- W przygotowaniu jest już kolejny trzeci etap modernizacji ośrodka "Lido". Gmina Przygodzice otrzymała dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z zapleczem szatniowym. Dotacja w wysokości 320 tysięcy złotych pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nowy obiekt powstanie w miejscu starego asfaltowego. Budowa boiska ma zakończyć się jeszcze przed otwarciem sezonu letniego. Antoniński ośrodek zajmuje obszar ok. 56 hektarów, jego plaża ok. 110 metrów, a staw prawie 40 hektarów - czytamy w informacji zamieszczonej na portalu wlkp24.info. Poniżej link do materiału wideo.

Komentarze

  1. Gdzie jest zrobione ostatnie zdjęcie ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam pojęcia :) nawet jeśli to nie Antonin, to i tak gmina Przygodzice i okolice :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy zadbano o czystość wody? To był jedyny mankament tego miejsca - te glony i ten zapaszek (ale bez żadnych problemów skórnych na szczęście).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie