Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Radni w medialnym odwecie [LINK]

fot. screen z YT, kanał Antroxx
Dziś w Dębnicy odbył się briefing prasowy, który zorganizowało kilku radnych gminy Przygodzice. Rajcy z przewodniczącym Andrzejem Baraniakiem przedstawili swoje stanowisko ws. ostatniego głosowania z 31 marca. To swoista riposta na pikietę, która odbyła się w miniony czwartek przed Szkołą Podstawową w Przygodzicach. W odpowiedzi usłyszeć można było, że cały konflikt jest wynikiem niedoinformowania mieszkańców,  jak i samych radnych. W briefingu uczestniczyło kilku lokalnych dziennikarzy. Poniżej linki do materiałów prasowych. 


Informację pierwszy zamieścił portal ostrow24.tv

http://www.ostrow24.tv/news/8361-farsa-opozycyjnych-radnych-w-gminie-przygodzice.html


Jest też artykuł na rc.fm:

http://rc.fm/polityczne/jest-kasa-bedzie-sala.htmlTutaj fragment konferencji dostępny na kanale YT. Oto relacja w "Naszym Rynku":
http://naszrynek.pl/31896/powiat-ostrowski-wojna-o-hale-w-przygodzicach/Komentarze

 1. "ukochani" radni, proszę się nie ośmieszać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecież taki scenariusz konferencji krążył w kuluarach od dobrych kilku dni. Z tej trójki jedynie przewodniczący Baraniak chociaż potrafi powiedzieć składnie kilka zdań. Najlepszy jest radny Baraniak. Akurat on nie potwierdza Waszej tezy, że czas na młodych. Po Robercie jest najmłodszym radnym, ale z tej całej ekipy jest z pewnością najmniej elokwentny. Kilka dni temu zabłysnął "działaniem w odwecie". Dzisiaj ten milczek potrzebował adwokata w postaci przewodniczącego Baraniaka, bo zapewne kazali mu siedzieć cicho w obawie przed kompromitacją. Zapewne czyta tego bloga jakiś mieszkaniec Antonina. Apeluje więc do Ciebie/ do Was. Nie głosujcie na Niego podczas wyborów, bo później ludzie słyszą jego wypowiedzi i myślą "co za buraki ci radni z gminy Przygodzice". Pan Baraniak przesadził z tymi równymi inwestycjami we wszystkich miejscowościach w Gminie. Przecież widać gołym okiem, że w Jankowie Przygodzikim było poczynionych inwestycji, a w samych Przygodzicach poza częściową kanalizacją i wybudowanie dwóch czy trzech niewielkich dróg nie zrobiono NIC! Ta sala gimnastyczna należy się Przygodzicom jak psu zupa. Ciekawe jest też to, że radny celowo pominął wątek możliwego pozyskania dofinansowania na budowę sali sportowej. Szkoda tylko, że nie było tam żadnego dziennikarza, który by posunął tą kwestię na tym wyreżyserowanym przez 4 dni briefingu. Pozdrawiam Michał W.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miało być najlepszy jest radny Bartkowiak (ciągle ten Baraniak gadał więc z rozpędu jego zrobiłem najmłodszego radnego po Robercie. Mój błąd). Michał W.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe też bo w tym pierwszym tekście piszą o jakiś naciskach na dyrektor szkoły z Przygodzic przez jednego z opozycyjnych radnych, ktoś coś wie więcej na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Informacja pojawiła się także na ok24.tv

  http://ok24.tv/aktualnosci/powiat-news/6670-radni-przygodzic-podzieleni-w-sprawie-sali

  OdpowiedzUsuń
 6. Ośmieszyli się, przecież zapomnieli powiedzieć o możliwościach finansowania tego zadania w tym roku. Są zaskoczenie całym tym zajściem. Bzdury wypisują na swojej stronie, a i tak polegną podczas wyborów, bo lud tego chce! Szkoda gadać, jak można w taki sprawować stanowiska, tak ważne dla gminy. Co oni zrobili przez 4 lata? NIC!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałbym pytanie do Pana Wójta, na które odpowiedzi raczej nie będzie. Czy Pan Wojtasik jest rzecznikiem gminy, czy Pana Wójta? Po wczorajszej konferencji w Dębnicy okazuje się, że jest jedną ze stron, czyli reprezentuje tylko Pana Wójta. Czy pieniądze bierze zatem z budżetu gminy, czy od Pana Wójta? Jeżeli z kieszeni Pana Wójta, to ewentualnie byłoby to w „porządku”. Jeżeli z budżetu gminy, to znaczy, że Pan Wójt prowadzi swoją kampanię wyborczą za pieniądze wszystkich mieszkańców gminy. A to sprzeniewierzanie publicznych pieniędzy. A swoją drogą poziom występu Pana Wojtasika to żenada, kompromitacja dla Urzędu Gminy. Nakręcony przez swojego mocodawcę, nie jest w stanie zrozumieć prostych odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. do anonimowy, kto sie twoim zdaniem osmieszył? jak dla mnie na tej konferencji została wyjasniona głowna sprawa jaka zarzucano radnym a mianowicie ze zablokowali budowe sali. jasno jest wytlumaczone ze to brednie i sale budowac mozna. wojt jest poprostu zły bo bez jego zgody zabrano 500tys i przeznaczono na inne inwestycje. nie od dzisiaj wiadomo ze Rasiak jest pierwszy do zbierania laurow nawet jak nie ruszyl palcem a tu prosze taki figiel. BRAWO DLA TYCH RADNYCH a z tego co wiem zrobili i działalaja dla GMINY nie samej miejscowosci przygodzice wiecej niż rasiak i wszyscy jego poprzecznicy

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zmienia to faktu, że wszyscy, na czele z liderem tej grupy głosowali przeciwko, a główny winowajca zamieszania odleciał do ciepłych krajów. Zaczęło się od niespełnionych żądań Piaska.

  OdpowiedzUsuń
 10. Media na siłę podgrzewają sytuację, a może to aż tak źle nie wygląda: http://stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl/news.php?readmore=895

  OdpowiedzUsuń
 11. W Internecie można bardzo łatwo kogoś oczernić i napisać nierzetelnie, co ślina na język przyniesie, a dochodzenie prawdy w Internecie przypomina walkę z wiatrakami. Czasem jednak trzeba ją podjąć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Proponuję zaprotestować i nie iść na wybory samorządowe, albo wybierać tylko tych z Przygodzic, bo to są dobrzy radni.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie do końca jest prawdą to o pisze Pisecki. Głosowało 9 radnych nie 10, ale to przeoczenie zapewnie. Po drugie w Przygodzicach są 2, a nie kilka boisk wielofunkcyjnych. Też zapewne przeoczenie. Tutaj wklejam tekst z Sesji z 27.02.2014(dostępny na BIP )"..Przewodniczący Rady Gminy Przygodzice(Krystian Piasecki - dopis. autora) - Szanowni Państwo - chciałbym się krótko odnieść tylko do pytania, które zadał mi Pan radny K. Niziołek - czy ja nie widzę chodzących dzieci w Przygodzicach do sali i tracenia na to pół godziny. Panie Kazimierzu - tak, ja widzę tę sytuację. A dowodem na to, że widzę tę sytuację i jestem za tym, żeby ten problem rozwiązać było moje głosowanie za wprowadzeniem budowy sali gimnastycznej przy szkole w Przygodzicach do budżetu. Zawsze będę ten wniosek i tę budowę popierał.
  Szanowni Państwo - obradujemy w demokratycznych warunkach. Jestem przekonany, ponieważ tu padło stwierdzenie, że nie ma podziałów w Radzie, że dzisiaj podczas głosowania nad wprowadzeniem budowy sali sportowej w Jankowie Przygodzkim do WPF-u powstała w naszej Radzie nowa rzeczywistość demokratyczna. Na koniec - Szanowni Państwo Radni - przepraszam, że to powiem, ale zadam Wam zadanie domowe. Po tym co się działo na komisjach proszę przeczytajcie Statut Gminy..." Zdanie..zawsze będę ten wniosek popierał i tę budowę.. Myślę, że to jest odpowiedź na obłudę Piaseckiego. Przecież zapewne jest to przeoczenie, a nie ZŁA wola..

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie