Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Gmina bije się w pierś ws. Lido - odpowiedź na pytanie

fot. Roman Roszak, www.roszakroman.pl
Jakiś czas temu na naszą skrzynkę trafił mail od turysty, który na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Lido" natknął się na bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Tą opinię, za zgodą piszącego, przesłaliśmy do Urzędu Gminy Przygodzice. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. W liście do nas samorząd dostrzega niedogodności, przeprasza turystę i zapewnia, że przy najbliższej okazji zajmie się tą sprawą.  Szczegóły naszej korespondencji poniżej.

- Bijemy się w piersi i przyznajemy rację turyście, który gościł w Antoninie, napotykając na bariery architektoniczne - mówi Tomasz Wojtasik z Urzędu Gminy w Przygodzicach.

- Gmina Przygodzice podejmie działania, aby w kolejnych etapach renowacji tego miejsca, dostosować ośrodek również dla potrzeb osób korzystających z wózków. Za te utrudnienia przepraszamy! - dodaje.

Jest to odpowiedź na pytanie Pana Zenona Plewki:

"Witam. Chcialem napisac kilka slow na temat osrodka "LIDO". Bardzo mi sie podoba to co zostalo zrobione choc mam kilka zastrzezen. Przepraszam ze pisze tak wprost ale jest to spowodowane tym ze mam zone na wozku inwalidzkim od roku czasu a prawie co roku wypoczywalismy w tym osrodku. Przyjechalem rowniez w tym roku z obawa czy sobie poradzimy. Bylismy troche niemile zaskoczeni, pieknie wyremontowany osrodek, plaza, jezioro ale jak zwykle zapomina sie o osobach niepelnosprawnych na wozkach. Czy nie mozna bylo zrobic podjazdu dla wozkow na plaze, scene itp. Bardzo mnie rosmieszyla winda przy budynku, bardzo fajny pomysl lecz mam pytanie, jak tam dojechac? Od strony domkow i placu zabaw nie ma mozliwosci, nawet do fontanny i sceny tez tylko stopnie, czy naprawde tak ciezko zbudowac podjazd przy takiej inwestycji. Do wspomnianej predzej windy mozna dojechac tylko i wylacznie od strony ulicy gdzie i tam tez nie jest latwe i do pokonania kilkaset metrow. Mam wielka prosbe do osob ktore o tym decyduja ze by nie zapominali o osobach niepelnosprawnych, jest ich moze nie wiele ale nie macie pojecia jaka przykrosc sie im wyrzadza w takich sytuacjach. Mam z zona nadzieje ze ktos o tym pomysli i moze jeszcze sie uda wybudowac podjazdy i moze jeszcze jakis maly chodnik przy plazy. Nie wspominajac o domkach. Mamy wielka prosbe dla wlodarzy gminy Przygodzice ze by zastanowili sie nad nasza prosba i moze wspolnie z innymi osobami podjeli jakies dzialania w tej sprawie. Z gory bardzo dziekujemy i obiecujemy ze na pewno jescze bedziemy goscic w tym osrodku i okolicach bo bardzo nam sie podoba. Pozdrawiam"

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie