Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Bieg po władzę w 2010 roku - KWW Kaźmierczaka [ARCHIWUM]

fot. archiwum
Rozpoczynamy cykl postów poświęconych poprzednim wyborom samorządowym z 2010 roku. W następnych newsach będziemy przypominać treść archiwalnych materiałów Komitetów Wyborczych Wyborców wraz z analizą oraz przewidywaniami na rok 2014. Na początek KWW Przemysława Kaźmierczaka, który 4 lata temu nazywał się "Nasza gmina, Nasz dom". Bieg po władzę okazał się dla radnych z tego komitetu niezwykle udany, bo skład pozwolił na większość w radzie kadencji 2010-2014. Dodatkowo przewodniczącym rady został Andrzej Baraniak. Dla szefa Komitetu była to jednak wielka porażka. Przemysław Kaźmierczak zdobył ostatecznie 288 głosów mniej od Krzysztofa Rasiaka i musiał uznać wyższość kandydata z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. 


Ulotki wyborcze:


Oto wyniki wyborów w głosowaniu na wójta:
fot. PKW

Wyniki głosowania w wyborach do rady gminy: 


fot. PKWKomentarze

 1. Totalna porażka takie odgrzewane kotlety... Jaki cel ma taki cykl? Może należy przypomnieć historię pierwszych wyborów powszechnych?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, że Kaźmierczak już nigdy więcej nie będzie wójtem w naszej gminie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Innym gminom też bym takiego nie życzył

  OdpowiedzUsuń
 4. to były straszne czasy! Nigdy więcej !

  OdpowiedzUsuń
 5. uuuu... straszne czasy, a potem przyszedl p. Rasiak i żyliśmy długo i szczęśliwie... Komitet p. Rasiaka sam pisze takie komentarze? Czy dzieci z podstawówki?

  OdpowiedzUsuń
 6. witam _ kto to pisze jest malutki, a takich malutkich spłodzono w Przygodzicach , Antoninie, Jankowie Są to te sam pieski- szczeniaczki , rasy kundel co 4 lata . Panowie uwaga , tego rodzaju słowa w stosunku do osoby publicznej - funkcyjnej OK do ciszy wyborczej prawnie do przyjęcia .. Ale np. w/s dot. Kazimerczaka , czy do innych personalnie, może się skończyć inaczej - nikt nie jest w internecie anonimowy .
  A myślałam,że 4 lata minęły i demokracja, kultura w tej zapyziałej gminie posunęła się do przodu . A tu mamy znowu 2010 .
  Ze strony tego Kazimierczaka, czy jego świty-komitetu, nie czytam żadnych tego typu paszkwili , a z drugiej strony owszem.Sam p. Rasiak nie neguje , i tym samym aprobuje tego typu wulgarną politykę wyborczą . Kto czym wojuje od tego ginie / przysłowie / . Zobaczymy czy P. Kazimierczak podejmie rękawice i stanie do pojedynku na ubitej Przygodzkiej ziemi .

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak już jakiś ktoś przywołał dzieci z podstawówki, to tak mi się przypomniało jak Radni z Komitetu Kaźmierczaka blokowali budowę sali w Przygodzicach i o mało co gdyby nie nasze protesty, dzieci z podstawówki w Przygodzicach przez następne kilka lat biegały by na salę do GOKu na zajęcia z wf. Na szczęście salę już zaczęli budować.

  OdpowiedzUsuń
 8. Po pierwsze nie Kazimierczak, a Kaźmierczak. Jak już poprawnie o kimś pisać. Trudno kogokolwiek rozliczać , gdyż pozytywne jak i negatywne komentarze może pisać ta sama osoba. To tak dla podgrzania atmosfery. Nie warto się nad tym pochylać. Urna wyborcza swoje pokaże..

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje: zaczęliście nieźle jako przydupasy Rasiaka. Czy znowu będziecie prowadzić kampanię na cmentarzu?
  Wasza obiektywność i niezależność jest jak wybitnego dyrektora Kaczmarka od Rasiaka. Tylko pogratulować tej obiektywności i niezależności Panie Tomaszu Naczelny P...

  OdpowiedzUsuń
 10. widzę,że piesek Rasiaka zaczyna wojenkę która może go przerosnąć , albo nie panuje nad jakimś ubogim redaktorkiem . - ""Jak ktoś już tutaj napisał, na podwalinie cmentarnej historii "". Pamięć społeczna - lokalna , mieszkańców tych małych wspólnot wiejskich jest lepsza od IPN , i tak z drugiej strony , analizując życiorysy - kariery , części kandydatów komitetów K.Rasiaka, można by stwierdzić,że nie wszyscy w latach 70-80 służyli w komeszkach jednemu Panu . Na dzisiaj jakoś nie wczytuje się w komentarze P. Kazmierczaka , lub jemu podobnym ,aby bawił się w tego rodzaju cmentarna historie .

  Dla mnie ważny jest człowiek dzisiaj i jutro , a historia to do szkół i doktorantów historii .

  PS. zdaje mi się ale czy cenzor UG, po publikacji , wycofał z tej strony część archiwalnych publikacji z 2010 r ., ??
  I co z tego jak umyślnie zostało to powtórnie opublikowane - wstyd p. Rasiak .
  Nie chciałam się w tej kwestii wypowiadać, ale czytając na różnych forach podobne bzdury historyczne , musiałam się dla lepszego samopoczucia wypowiedzieć . Panie i Panowie zostawcie te śliskie cmentarne historie, bo wywołacie wilka z lasu .

  OdpowiedzUsuń
 11. Apeluję o rozsądne i wyważone komentarze. Pamiętajcie drodzy Anonimowi, że blogger notuje Wasze adresy IP i w razie problemów może zawitać do Was funkcjonariusz z kilkoma pytaniami.

  Z pozdrowieniami
  podobno pożal się b. redaktor Wojciechowski

  OdpowiedzUsuń
 12. Aaaa i jeszcze jedno ad vocem pierwszego komentarza:
  "Totalna porażka takie odgrzewane kotlety... Jaki cel ma taki cykl? Może należy przypomnieć historię pierwszych wyborów powszechnych?"

  Te odgrzewane kotlety biją rekordy popularności :)
  Miłego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
 13. analizując te wypociny juz zapraszam tych funkcjonariuszy - jak na razie nic osobistego - wulgarnego- pelny wyborczy obiektywizm

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Wojciechowski, na innych popularnych portalach nie straszą Policją. ŻENADA

  OdpowiedzUsuń
 15. Tomasz Wojciechowski26 października 2014 18:52

  Na innych popularnych portalach posty są moderowane, a wulgaryzmy oraz nieprawdziwe informacje są usuwane. Może dlatego nie ma obrzucania się internetowym obornikiem, jak tutaj. Ja tego moderować nie będę, bo i po co. Każdy jest odpowiedzialny za swoje słowa. Żenada to jest właśnie takie podejście - oczernić pod anonimowym płaszczykiem i schować się za IP.

  OdpowiedzUsuń
 16. jakie informacje nieprawdziwe, jakie wulgaryzmy, obornik - problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?? Nie strasz Policją , bo to najpierw ludzie a pózniej dopiero policjanci . Nie masz argumentów ,to strachy na lachy . Gościu nie mam nic osobistego do Pana czy zawodu , ale jak założyłeś tą stronę, to na dobre i złe . Sam j.w zacząłeś wojenkę póżniej skasowałeś część materiałów . Poczytaj Prawo Prasowe a póżniej strasz ludzi . A anonimowe posty to jest przywilej i prawo do tego . Poczytaj swoje materiały a pózniej poszperaj w aktach prawnych . dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 17. No i właśnie o takie komentarze chodzi: jak udowodni mi Pan, że to ja skasowałem cokolwiek (czego oczywiście nie zrobiłem)?
  A prawo prasowe znam, pracuję też w portalu internetowym i wiem, że każdy powinien liczyć się ze słowami. I to nie jest straszenie, tylko upomnienie, to (używając pańskiego argumentu) przywilej tego, kto założył stronę. A swoją drogą brak nazwiska przy pańskim wpisie też świadczy o tym, że nie ma Pan odwagi cywilnej by prowadzić dialog otwarty.

  z pozdrowieniami
  T.W.

  OdpowiedzUsuń
 18. Panie TW aby zakończyć tą naukową polemik . Stwierdzam,że nie czyta Pan ze zrozumieniem posty . Prawo prasowe proszę czytać z prawnikiem , Sama praca w internecie nie dale prawnej mądrości a tym bardziej wiedzy,
  Koniec pozdr. red.

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdy ma swoją prawdę i tyle w temacie. Ślę pozdrowienia i zachęcam do lektury. Może to coś wyjaśni.

  http://www.web.gov.pl/e-punkt/uslugobiorcy/327_1308.html

  P.S.: Pisząc "posty" ma Pan na myśli "komentarze", prawda?

  OdpowiedzUsuń
 20. napisałem KONIEC i to już koniec szanowny red.

  OdpowiedzUsuń
 21. Panie Redaktorze Wojciechowski-prosze nie przejmować sie tymi prostymi komentarzami ,pisanymi przez prostych,mało obytych ludzi ,którzy szukają dziury w całym.

  OdpowiedzUsuń
 22. A ja myślałam,że do wyborów maja iść nie tylko błyskotliwi, obyci, zwolennicy K.R a również masy prostaczków z naszej kochanej gminy , przynależnej do komitetu P.K.
  Jako prostaczka z tytułem inż Politechniki Wrocławskiej - już zdecydowałam idę na wybory i głos na PK i jego komitet

  OdpowiedzUsuń
 23. Ma Pani prawo, tak jak prawo do wyborów mają wszyscy , chodzi mi tylko o bardziej kulturalne komentarze pod adresem Pana Redaktora czy Kandydatów na Wójta.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie