Najnowszy post

Wybory Parlamentarne 2023 - PODSUMOWANIE

Pora na standardowe podsumowanie tegorocznych Wyborów Parlamentarnych w Gminie Przygodzice. Ten post będzie analizą wyników oraz subiektywnym komentarzem do wyborczej sytuacji. W tekście znajdziecie podział na frekwencje i poszczególne komisje wyborcze. 

Umowa na kolejny etap budowy sali gimnastycznej podpisana [FOTO]

Ma kosztować 5 milionów złotych, ale tak naprawdę kosztować będzie znacznie więcej. Do wartości materialnej dołożyć trzeba jeszcze zaangażowanie młodzieży oraz lokalnej społeczności. To właśnie oni zaprotestowali, gdy część rady nie chciała przeznaczyć dodatkowych kosztów na jej budowę. Mowa o nowoczesnej sali gimnastycznej, która powstanie przy Zespole Szkół w Przygodzicach. Nie ma co ukrywać - to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w tej wsi. 30 września wójt gminy Krzysztof Rasiak podpisał umowę na realizację kolejnego etapu. Inwestycja ma zakończyć się w kwietniu 2016 roku, ale niewykluczone, że młodzież będzie mogła skorzystać z niej już wcześniej. Tak ma wyglądać nowa sala. 
O burzy wokół sali pisaliśmy w tych postach:
źródło informacji: 

fot. Tomasz Wojtasik + projekt budowyKomentarze

 1. To bardzo dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych uczniów przygodzickiej szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda tylko, że wójt do tej pory nie umiał i nie załatwił ani złotówki dofinansowania z Unii na budowę łącznika ( przedszkola) i hali sportowej, tylko buduje z środków własnych gminy. Osobna kwestią jest to, że dzieci będą ćwiczyć w dużej i zimnej hali - bo kto jest w stanie ogrzać tak duży obiekt zimą. Bez urazy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprzednik jest źle poinformowany w kwestii dofinansowania. Wójt z radnymi walczył o tą halę i mam nadzieję, że teraz już nikt nie stanie na przeszkodzie. Weszła firma na plac budowy i tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo dla Wójta Krzysztofa Rasiaka i Radnych!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakieś milion z Urzędu Marszałkowskiego ma być, ale fakt to nie unijne :-) , ale hale w OSW też są budowane ze swoich środków więc chyba niekoniecznie Unia wspiera takie budowle- eeeee tam, najważniejsze, że fundamenty już kopią!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie