Najnowszy post

Wybory Parlamentarne 2023 - PODSUMOWANIE

Pora na standardowe podsumowanie tegorocznych Wyborów Parlamentarnych w Gminie Przygodzice. Ten post będzie analizą wyników oraz subiektywnym komentarzem do wyborczej sytuacji. W tekście znajdziecie podział na frekwencje i poszczególne komisje wyborcze. 

"Strzał w dziesiątkę", czyli Euroexpress z naszej gminy

Są młode, zdolne, odważne, a w dodatku mogą być wkrótce także sławne. Mowa o  młodych dziennikarkach, a na co dzień uczennicach 2. klasy gimnazjum w Jankowie Przygodzkim, które wpadły na świetny pomysł promujący fundusze europejskie w naszej gminie. Ola Wojtasik, Natalia Rataj oraz Kinga Marciniak pod okiem opiekuna Iwony Piwońskiej stworzyły filmik, a w zasadzie serwis informacyjny poświęcony środkom z Unii Europejskiej. Produkcja podobna do telewizyjnego "Teleexpressu" bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Strzał w dziesiątkę", ogłoszonym przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce.Wszystko w ramach dekady członkostwa Polskie w UE.
Jak to się stało, że młode dziennikarki wpadły na pomysł tego filmiku? 

- Nad tym, jak powinien wyglądać nasz filmik zaczęłyśmy zastanawiać się już we wakacje. Każda z nas próbowała wymyślić coś interesującego i oryginalnego. Pewnego dnia Ola wpadła na pomysł, żeby przedstawić naszą pracę w formie przypominającej wiadomości codzienne, co bardzo spodobało się pozostałej części grupy. Od razu wzięłyśmy się do pracy - mówi Natalia Rataj.


- Spotykałyśmy się i omawiałyśmy wszystkie szczegóły. Kinga przygotowała kwestie, Ola szukała rekwizytów i zorganizowała „scenografię”, natomiast ja zajęłam się sprzętem do nagrywania i sama wystąpiła w roli kamerzystki. Jako iż wszystkie jesteśmy uczennicami tej samej klasy i mamy bardzo dobry kontakt, nietrudno było nam dogadać się we wszystkich sprawach i rozpocząć pracę nad filmem. Mimo tego, w niektórych momentach podczas kręcenia stresowałyśmy się, ponieważ żadna z nas nie miała wcześniejszego doświadczenia w mówieniu "do kamery". Czasami nie mogłyśmy powstrzymać się od śmiechu, innym razem musiałyśmy nagrywać niektóre fragmenty po kilka razy, ponieważ myliłyśmy to, co miałyśmy powiedzieć. Cieszymy się jednak, że udało nam się nad wszystkim zapanować i wspólnie nakręciłyśmy fajny, ciekawy filmik. Mamy zamiar udostępniać nasz filmik na Facebooku i pozostałych serwisach społecznościowych, ale również na stronie szkoły (gimnazjumjankow.pl), a także, jeśli się uda, na stronach powiązanych z naszą gminą - dodaje młoda prezenterka.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie