Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Rada gminy Przygodzice 2014 - 2018 [FUNKCJE]

Niespodzianki nie było. Dziś miała miejsce pierwsza w kadencji 2014-2018 sesja nowej rady gminy. Tak, jak wcześniej pisałem przewodniczącym rady została Janina Wojtasiak, wiceprzewodniczącymi natomiast Kazimierz Niziołek oraz Wiesław Witek. Poniżej nazwiska osób, które piastować będą funkcje przewodniczących poszczególnych komisji. Opozycja, co oczywiste w całości pozbawiona została władzy w gminie. Takie jest odwieczne prawo zwycięskiej ekipy. Nowej radzie życzę zgody oraz trafnych decyzji podejmowanych przez jej członków. Wszystkim wyróżnionym gratuluję i mam nadzieję, że będą przykładać się do swoich obowiązków. Przed nimi cztery trudne lata.Komisja rewizyjna – Kornelia Tysiak

Komisja Praworządności, Spraw Obywatelskich i Porządku Publicznego – Roman Radajewski

Komisja Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji – Krystian Piasecki

Komisja Rolnictwa, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Marek Gąsiorek

Komisja Budżetu, Planowania i Rozwoju Gospodarczego – Narcyz Perz

Komentarze

 1. - panie Tomku gratuluję za przewidywanie wiadomości odnośnie pierwszej Sesji Rady Gminy Przygodzice 2014-2018 , - dobrze pan słucha ćwierkania wróbli , o by tak dalej bo dzięki panu dowiadujemy się na bieżąco co dzieje się w naszej Gminie , na oficjalnej stronie cicho.....

  OdpowiedzUsuń
 2. jeżeli można P. redaktorze , parę informacji dla mieszkańców gm. Przygodzice w zakresie prezentów św. od Rady Gminy, Wójta dla mieszkańców :
  - jakie nowe stawki diet dla radnych / uzasadnienie tego faktu /
  - opłaty za wodę i kanalizację / uzasadnienie /
  - podatki - podwyżki / uzasadnienie /
  - inne prezenty

  OdpowiedzUsuń
 3. Cisza grobowa teraz po wyborach to się nikt nie odzywa i nie odpowiada na pytania

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbieram informacje, dajcie mi chwilkę.
  T.W.

  OdpowiedzUsuń
 5. Diety pozostały na takim samym poziomie jak w tamtej kadencji....

  OdpowiedzUsuń
 6. Podatki ustalała poprzednia Rada Gminy!

  OdpowiedzUsuń
 7. bla.bla.bla >> redaktor dojdzie do tego jakie , ile, komu i kiedy i jak często windowano prezenty na koszt mieszkańca gm.

  To są ciekawe tematy a tak obce dla nas .. a ta strona jest jak dotychczas w miarę obiektywna i można zadać pytanie.

  Styczęń- luty to są miesiace gdzie się zaczyna finansowe dojenie podatnika . Zobaczymy jak realizacja obiecanek wyborczych ..

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam do odświeżenie bloga, znajdziecie tam odpowiedzi na nurtujące pytania.
  T.W.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie