Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Oni wciąż wiszą...

Wybory samorządowe 2014.... Kiedy to było? Łatwo policzyć. Wczoraj minęły dokładnie 2 miesiące. Nie wszyscy zdołali jednak ochłonąć po przegranej, co pokazują na zdjęciach nasi czytelnicy. W Antoninie na pewnym płocie wciąż można znaleźć plakaty z uśmiechniętą twarzą kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do powiatu ostrowskiego - Edmunda Radziszewskiego. Ząb czasu nadgryzł już ulotkę tak, że owa twarz wygląda co najmniej nieapetycznie. Jakaś czerwona się zrobiła. Fuj, aż wstyd. W Czarnymlesie także nie wszyscy uporali się z uprzątnięciem swoich materiałów wyborczych, a tymczasem mieli na to (zgodnie z art. 110 kodeksu wyborczego) 30 okrągłych dni. Inni potrafili. Ani to prawe, ani sprawiedliwe...byleby nie zostały tam dla następnych pokoleń.
Dz.U.2011.21.112 - Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy

§ 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.
§ 2. Przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych w celu prowadzenia kampanii wyborczej należy stosować obowiązujące przepisy porządkowe. Przepis art. 109 wymogi wobec materiałów wyborczych i ich ochrona prawna, stosuje się odpowiednio.
§ 3. Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód.
§ 4. (utracił moc).
§ 5. Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
§ 6. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.
§ 7. Wójt postanawia o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych przez obowiązanych do tego pełnomocników wyborczych w terminie, o którym mowa w § 6. Koszty usunięcia ponoszą obowiązani.

Komentarze

 1. Artykuł rewelacja. Dość obłudy prawego i sprawiedliwego. Prawdziwe oblicze ......  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda jak poszukiwany. Już sam wygląd dyskwalifikuje kandydata? Udało mu się chociaż zdobyć mandat?

  OdpowiedzUsuń
 3. Protestuję przed oczernianiem kandydata! TOOOOOOOOOO sympatyczny konserwator, kustosz i wybitny znawca rodów przygodzickich, emeryt, pedagog, powszechnie szanowana postać, kochający mąż i dziadek do orzechów, bez nałogów, dobroduszny, inteligentny i kulturalny, pismak parafialny co muchy nie skrzywdzi. Obecnie dorabia jako eksponat muzealny.

  OdpowiedzUsuń
 4. pomijając przynależność partyjną obrażając sąsiada obrażacie siebie . A słowo ""siebie "" oznacza własną inteligencje, kulturę , wychowanie i lokalne poczucie przynależności społecznej. itp., Ten Pan miał jaja i wystartował do wyborów - a WY. burasy
  siedzicie przed matrycą komputera i co umiecie ? - szczekać jak kundle na człowieka,miał cel, odwagę i poczucie spełnienia czegoś dla kogoś. Słowo KULTURA bycia, słowa, obyczaju w tej zapyziałej gminie jest dalekoooooo obce .

  OdpowiedzUsuń
 5. Tomasz Wojciechowski19 stycznia 2015 20:30

  Nikt tutaj nikogo nie obraża: to po pierwsze. Po drugie jako szanujący się obywatel bardzo się cieszę, że w/w Pan nie dostał się do rady powiatu. Akurat dla naszej gminy to samo dobro.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tomek? Szacun. Ten Pan miał tylko poczucie spełnienia , ale samego siebie i zatruwania życia innym. Pamięć mamy dobrą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie