Najnowszy post

Magia Gminy Przygodzice w Dolinie Baryczy. Album już jest!

Powstał piękny album o naszej gminie - świetna wizytówka autorstwa Kingi i Łukasza Kiełtyków oraz Roberta Kaczmarka. Magia Gminy Przygodzice w Dolinie Baryczy to efekt długiej pracy 3 fotografów przyrody oraz krajobrazów, którzy postanowili pokazać piękno naszej gminy z perspektywy drona oraz z ziemi. 12 grudnia spotykamy się o godzinie 17:00 na Górecznik u, aby oficjalnie zaprezentować Magia Gminy Przygodzice w Dolinie Baryczy. Album Fotograficzny całemu światu. Wstęp wolny.

Nowa tradycja w Jankowie Przygodzkim?

Są rzeczy i społeczne inicjatywy, które zapadają w pamięci na długo. Z pewnością była nią kampania pokazująca czarne worki przy drogach, jako symbol ofiar wypadków samochodowych. Z jednej strony straszyła, z drugiej uzmysławiała poważny problem wypadków na polskich drogach. W Jankowie Przygodzkim powstała podobna instalacja, tyle że ...w grobie pańskim w tamtejszym kościele. Inicjatywę oceńcie sami. Tak dzieje się tam od trzech lat. Jej popularność przerosła chyba najśmielsze oczekiwania twórców instalacji. O grobie z Jankowa mówiły wszystkie najważniejsze serwisy informacyjne w Polsce. Oto kilka przykładów. 
 
- Zarówno ubiegłoroczna, jak i obecna instalacja przy grobie prowokuje do myślenia - mówi ks. Łukasz Skowrzec, wikary z Jankowa. - Płynący z niej przekaz ma wymiar religijny, skupiający uwagę na Chrystusie i jego śmierci. Motocykl i Grób Pański stanowią nierozerwalną całość tej kompozycji i tak też powinna być ona odbierana - sugeruje kapłan.  (cytat za przygodzice.pl)Komentarze

 1. Panie Wojciechowski, Panie redaktorze!
  Ponieważ jest Pan w moich oczach specjalistą od bocianów w powiecie ostrowskim i pochodzi Pan z Przygodzic, proszę odpowiedzieć mi na następujące pytanie:
  Dlaczego w Proarcie nie podaje się żadnych informacji o bocianach z Przygodzic?
  Uważam, że takie informacje przyrodnicze spotkałyby się z pozytywnym odbiorem, mającym spore walory edukacyjne.
  Myślę, że Pana interwencja w tej sprawie mogłaby wiele zdziałać, co Pan o tym sądzi?
  Nawet na gminaprzygodzice.info brak aktualnych relacji o bocianach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Anonimowy!
  Muszę tutaj Pana/Panią jednak zaskoczyć, bo informacji o bocianach z Przygodzic jest na Proarcie niemal tyle, co o innych gniazdach (Lewków i Raszków). Na wlkp24.info też. Odsyłam do odcinków "Raportu z bocianich gniazd" emitowanego zawsze w środę po "Wydarzeniach" i na portal.
  Co do bloga - sam pewnie drogi Anonimowy zauważyłeś(łaś), że nie pojawia się tutaj zbyt wiele informacji - zbyt mało czasu. Zdecydowana większość treści "leży" na tablicy facebookowej i tam o boćkach jest pełno. Jestem też inicjatorem facebookowego profilu gniazda w Przygodzicach, także zarzucanie mi, że nie interesuje się przygodzickimi boćkami jest nietrafione.
  Natomiast z szacunkiem podchodzę do tego komentarza i obiecuję uzupełnić informacje na blogu. Niestety o pustym do tej pory gnieździe....
  Z pozdrowieniami
  Tomasz

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie