Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Film o dopalaczach z udziałem naszej młodzieży

Przygodzicka młodzież czynnie angażuje się w walkę z dopalaczami. Kilka osób z naszej gminy miało ostatnio okazję uczestniczyć w kręceniu filmu pt. "Dopalacze niszczą życie". Jego producentem jest grupa PaT (Profilaktyka a Ty) "Uzależnieni od Teatru, gdzie czynny udział biorą mieszkańcy naszej gminy, a której ekspertem jest dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Robert Kaczmarek - reżyser filmu. Swój udział w powstaniu filmu profilaktycznego ma także samorząd Gminy Przygodzice. Oto zapowiedź film, którego premierę zaplanowano na wrzesień 2015. 

"Dopalacze niszczą życie" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Młodzież z grupy PaT "Uzależnieni od Teatru" dotarła do rodziny, której życie zniszczyły dopalacze. Patryk i jego mama opowiedzieli historię, która spowodowała, że wszystkim po plecach przeszły ciarki. Wynoszenie sprzętu z domu, agresja, zakaz wejścia do domu, bezdomna tułaczka, bezradność - to wszystko przeżył Patryk, który dziś jest "czysty" i dopalaczom mówi stanowcze "NIE". Walczy z nałogiem, który cały czas jest gdzieś obok. Tyle się słyszy na temat dopalaczy dziś....
Właśnie dlatego Patryk zgodził się opowiedzieć swoją historię i stał się inspiracją dla młodych ludzi, którzy nakręcili film. Produkcja rodem z Ostrowa Wielkopolskiego opowiada o grupce młodych ludzi, którzy ocierają się o dopalacze. Co ich do tego skłania? Presja otoczenia? zawód miłosny? chęć zaimponowania innym? czysta ciekawość? Odpowiedź na ekranie. Premiera filmu już we wrześniu 2015 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Film trafi też do wszystkich szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Jesienią obejrzymy go również w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.
Komentarze

  1. Panie Robercie, prewencja dopalaczowa jest kluczową sprawą w naszej lokalnej społeczności. Świetnie, że odważył się go Pan poruszyć, a nawet stanąć za kamerą. Powinien Pan też zająć się bumelactwem naszej lokalnej władzy...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie