Najnowszy post

Tomasz Kołak (1989 - 1936)

Tomasz Kołak to kolejna zasłużona dla naszej Gminy postać, warta szerszej wzmianki na blogu. Regionalistka Danuta Jonak po raz kolejny sięga do źródeł i opisuje tę personę związaną z Czarnymlasem. 

Film o dopalaczach z udziałem naszej młodzieży

Przygodzicka młodzież czynnie angażuje się w walkę z dopalaczami. Kilka osób z naszej gminy miało ostatnio okazję uczestniczyć w kręceniu filmu pt. "Dopalacze niszczą życie". Jego producentem jest grupa PaT (Profilaktyka a Ty) "Uzależnieni od Teatru, gdzie czynny udział biorą mieszkańcy naszej gminy, a której ekspertem jest dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Robert Kaczmarek - reżyser filmu. Swój udział w powstaniu filmu profilaktycznego ma także samorząd Gminy Przygodzice. Oto zapowiedź film, którego premierę zaplanowano na wrzesień 2015. 

"Dopalacze niszczą życie" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Młodzież z grupy PaT "Uzależnieni od Teatru" dotarła do rodziny, której życie zniszczyły dopalacze. Patryk i jego mama opowiedzieli historię, która spowodowała, że wszystkim po plecach przeszły ciarki. Wynoszenie sprzętu z domu, agresja, zakaz wejścia do domu, bezdomna tułaczka, bezradność - to wszystko przeżył Patryk, który dziś jest "czysty" i dopalaczom mówi stanowcze "NIE". Walczy z nałogiem, który cały czas jest gdzieś obok. Tyle się słyszy na temat dopalaczy dziś....
Właśnie dlatego Patryk zgodził się opowiedzieć swoją historię i stał się inspiracją dla młodych ludzi, którzy nakręcili film. Produkcja rodem z Ostrowa Wielkopolskiego opowiada o grupce młodych ludzi, którzy ocierają się o dopalacze. Co ich do tego skłania? Presja otoczenia? zawód miłosny? chęć zaimponowania innym? czysta ciekawość? Odpowiedź na ekranie. Premiera filmu już we wrześniu 2015 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Film trafi też do wszystkich szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Jesienią obejrzymy go również w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.
Komentarze

  1. Panie Robercie, prewencja dopalaczowa jest kluczową sprawą w naszej lokalnej społeczności. Świetnie, że odważył się go Pan poruszyć, a nawet stanąć za kamerą. Powinien Pan też zająć się bumelactwem naszej lokalnej władzy...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie