Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Przejazd kolejowy w Jankowie Przygodzkim zakmnięty

fot. archiwum
Kolejny komunikat dla zmotoryzowanych. W związku z pracami na linii kolejowej nr 272, także rewitalizacją peronów stacji przez najbliższy tydzień od 23 listopada do 30 listopada całkowicie zamknięty będzie przejazd kolejowy w Jankowie Przygodzkim przy zbiegu ulic Sosnowej i Ostrowskiej. Skrzyżowanie zostanie zamknięte w poniedziałek rano o godzinie 7:00 i uruchomione prawdopodobnie późnym wieczorem (22:00) 30 listopada. Poniżej kilka informacji na temat rewitalizacji linii kolejowej nr 272 na trasie Ostrów Wielkopolski - Ostrzeszów. 

Za 55 mln zł PLK rewitalizuje tory i dwa przystanki między Ostrzeszowem a Ostrowem Wielkopolskim. Od stycznia szybciej kursują pociągi po odnowionym torze na odcinku Ostrzeszów – Antonin. Podróżni korzystają też z wygodniejszego przystanku Niedźwiedź Wielkopolski. W 2015 r. rewitalizowany będzie kolejny odcinek linii i przystanek Janków Przygodzki.

Dla podróżnych efektem rewitalizacji toru między Ostrzeszowem a Antoninem jest gwarancja sprawnego przejazdu m.in. pociągów relacji Kluczbork – Poznań. Obecnie składy na tym odcinku kursują z prędkością 120 km/h. Polskie Linie Kolejowe poza torem wymieniły również rozjazdy na stacji Antonin. Remont 8 przejazdów kolejowych podniósł poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Przystanek Niedźwiedź Wielkopolski, położony między Ostrzeszowem a Antoninem, dzięki przebudowie i podwyższeniu zapewnia podróżnym lepszy dostęp do pociągów. Peron ma nową nawierzchnię i jest wyposażony w wiatę z ławkami. Wygodniejszą podróż umożliwia także nowe oznakowanie i tablice informacyjne. Tak jak wszystkie przebudowywane przez PLK przystanki i Niedźwiedź Wielkopolski został przystosowany do obsługi osób o ograniczonej mobilności. Rewitalizacja odcinka Ostrzeszów – Antonin kosztowała 20 mln zł.

PLK kontynuuje prace. Spółka zaplanowała w tym roku wymianę szyn i podkładów na 16 km odcinku Antonin - Ostrów Wielkopolski. Rewitalizowane będą nie tylko tory. Zmieni się również przystanek Janków Przygodzki. Peron będzie miał nową nawierzchnię, wiatę z ławkami i oznakowanie. Powstanie dojście przystosowane do obsługi niepełnosprawnych. Modernizacja 4 przejazdów kolejowo-drogowych usprawni ruch pociągów i zwiększy bezpieczeństwo kierowców.


Na prace pomiędzy Antoninem a Ostrowem Wielkopolskim PLK zaplanowała 35 mln zł.

Trasa z Wielkopolski na Śląsk

Rewitalizacja odcinka Ostrzeszów – Ostrów Wielkopolski to jeden z elementów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie ze stolicy Wielkopolski do stolicy Śląska. Poprawa infrastruktury pomiędzy Katowicami a Poznaniem obejmuje także prace na odcinkach: Ostrzeszów – Kluczbork; Kluczbork – Kalety; Bytom Północ – Tarnowskie Góry oraz Kalety Strzebin.


Po zakończeniu wszystkich robót czas przejazdu skróci się pomiędzy Katowicami a Poznaniem aż o 1,5 h.

Tekst: Zbigniew Wolny, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Zobaczcie nasze archiwalne zdjęcia rewitalizacji linii 272 z czerwca i lipca 2015 roku. Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie