Najnowszy post

Wybory Parlamentarne 2023 - PODSUMOWANIE

Pora na standardowe podsumowanie tegorocznych Wyborów Parlamentarnych w Gminie Przygodzice. Ten post będzie analizą wyników oraz subiektywnym komentarzem do wyborczej sytuacji. W tekście znajdziecie podział na frekwencje i poszczególne komisje wyborcze. 

Nowoczesny sprzęt pod strażacką choinką

fot. archiwum

Miły i przede wszystkim niezbędny prezent otrzymali w te święta druhowie z OSP Janków Przygodzki. Firma Gaz-System podarowała im wysokiej jakości sprzęt: defibrylator, dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską, wentylator oddymiający, kurtynę wodną, czujniki bezruchu, 4 pary butów strażackich, wodery oraz torbę medyczną. Strażacy podkreślają, że nowy sprzęt usprawni ich działania oraz ułatwi przeprowadzanie akcji gaśniczych w wyjątkowo zadymionych pomieszczeniach. O doposażenie jednostki wnioskował radny i sołtys Jankowa Przygodzkiego Wiesław Witek. Sprzęt kosztował około 20 tysięcy złotych.
Sprzęt, który otrzymali pod choinkę druhowie z Jankowa to ważne uzupełnienie wyposażenia wozu, który jednostka otrzymała rok temu od samorządu województwa wielkopolskiego. Pisaliśmy o tym tutaj ---> http://www.gminaprzygodzice.info/2014/10/osp-w-jankowie-przygodzkim-ma-nowy-woz.html

Tym razem ochotnicy otrzymali sprzęt warty około 20 tysięcy złotych:

- defibrylator;
- dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską;
- torba medyczna PSP R-1;
- wentylator oddymiający;
- kurtyna wodna;
- czujniki bezruchu;
- 4 pary butów strażackich i wodery.

OSP Janków Przygodzki to aktualnie 20 ochotników, z których 7 ma ukończone kursy kwalifikowane pierwszej pomocy. Jednostka funkcjonuje od 1927 roku i w tym momencie kieruje nią zawodowy strażak Maciej Juszczak.

Maciej Juszczak - drugi od lewej.
Wiesław Witek - drugi od prawej.
fotografia: archiwum
Materiał w lokalnej Telewizji Proart:
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie