Najnowszy post

Arktyczny chłód dotarł do gminy Przygodzice. Zima 2021 w pełni [ZDJĘCIA]

No i doczekaliśmy się! Przez ostatnie dwa dni mroziło niemiłosiernie. Najchłodniejsza była dzisiejsza noc (z niedzieli 17 stycznia na poniedziałek 18 stycznia). W wielu miejscach temperatura spadła poniżej -20 stopni Celsjusza. Wielu mieszkańców naszej gminy miało dziś rano problem ze swoimi pojazdami: albo nie mogli ich dopalić, albo mieli kłopoty z odśnieżeniem zlodowaciałych karoserii i szyb. Arktyczny chłód był jednak tylko chwilowy. Od jutra znaczne ocieplenie. Zobacz przepiękne zimowe zdjęcia ze Smardowa, Wysocka Małego, Przygodzic oraz Górecznika.

Nowoczesny sprzęt pod strażacką choinką

fot. archiwum

Miły i przede wszystkim niezbędny prezent otrzymali w te święta druhowie z OSP Janków Przygodzki. Firma Gaz-System podarowała im wysokiej jakości sprzęt: defibrylator, dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską, wentylator oddymiający, kurtynę wodną, czujniki bezruchu, 4 pary butów strażackich, wodery oraz torbę medyczną. Strażacy podkreślają, że nowy sprzęt usprawni ich działania oraz ułatwi przeprowadzanie akcji gaśniczych w wyjątkowo zadymionych pomieszczeniach. O doposażenie jednostki wnioskował radny i sołtys Jankowa Przygodzkiego Wiesław Witek. Sprzęt kosztował około 20 tysięcy złotych.
Sprzęt, który otrzymali pod choinkę druhowie z Jankowa to ważne uzupełnienie wyposażenia wozu, który jednostka otrzymała rok temu od samorządu województwa wielkopolskiego. Pisaliśmy o tym tutaj ---> http://www.gminaprzygodzice.info/2014/10/osp-w-jankowie-przygodzkim-ma-nowy-woz.html

Tym razem ochotnicy otrzymali sprzęt warty około 20 tysięcy złotych:

- defibrylator;
- dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską;
- torba medyczna PSP R-1;
- wentylator oddymiający;
- kurtyna wodna;
- czujniki bezruchu;
- 4 pary butów strażackich i wodery.

OSP Janków Przygodzki to aktualnie 20 ochotników, z których 7 ma ukończone kursy kwalifikowane pierwszej pomocy. Jednostka funkcjonuje od 1927 roku i w tym momencie kieruje nią zawodowy strażak Maciej Juszczak.

Maciej Juszczak - drugi od lewej.
Wiesław Witek - drugi od prawej.
fotografia: archiwum
Materiał w lokalnej Telewizji Proart:
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie