Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Nowoczesny sprzęt pod strażacką choinką

fot. archiwum

Miły i przede wszystkim niezbędny prezent otrzymali w te święta druhowie z OSP Janków Przygodzki. Firma Gaz-System podarowała im wysokiej jakości sprzęt: defibrylator, dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską, wentylator oddymiający, kurtynę wodną, czujniki bezruchu, 4 pary butów strażackich, wodery oraz torbę medyczną. Strażacy podkreślają, że nowy sprzęt usprawni ich działania oraz ułatwi przeprowadzanie akcji gaśniczych w wyjątkowo zadymionych pomieszczeniach. O doposażenie jednostki wnioskował radny i sołtys Jankowa Przygodzkiego Wiesław Witek. Sprzęt kosztował około 20 tysięcy złotych.
Sprzęt, który otrzymali pod choinkę druhowie z Jankowa to ważne uzupełnienie wyposażenia wozu, który jednostka otrzymała rok temu od samorządu województwa wielkopolskiego. Pisaliśmy o tym tutaj ---> http://www.gminaprzygodzice.info/2014/10/osp-w-jankowie-przygodzkim-ma-nowy-woz.html

Tym razem ochotnicy otrzymali sprzęt warty około 20 tysięcy złotych:

- defibrylator;
- dwa zestawy aparatów powietrznych z butlami i maską;
- torba medyczna PSP R-1;
- wentylator oddymiający;
- kurtyna wodna;
- czujniki bezruchu;
- 4 pary butów strażackich i wodery.

OSP Janków Przygodzki to aktualnie 20 ochotników, z których 7 ma ukończone kursy kwalifikowane pierwszej pomocy. Jednostka funkcjonuje od 1927 roku i w tym momencie kieruje nią zawodowy strażak Maciej Juszczak.

Maciej Juszczak - drugi od lewej.
Wiesław Witek - drugi od prawej.
fotografia: archiwum
Materiał w lokalnej Telewizji Proart:
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie