Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Pomóż Darii w walce z nowotworem

Już jutro Wigilia - czas kiedy powinniśmy zapomnieć o troskach życia codziennego i zasiąść przy stole z rodziną nie myśląc o niczym poza samym miłym spotkaniem. Nie dla każdego będą to jednak święta szczęśliwe. Daria zmaga się z nowotworem wątroby. Rak jest niestety złośliwy. 9 stycznia 2016 podczas wyjątkowego koncertu w Czarnymlesie zbierane będą środki, które pomogą Darii w walce z chorobą. Cała kwota przekazana zostanie właśnie młodej kobiecie. Ma jedno marzenie - spełnić marzenie jej małego synka - po prostu żyć. Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie! Szczegóły po rozwinięciu tego posta. Warto zaznaczyć, że 9 stycznia do Czarnegolasu zawita wyjątkowy spektakl przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice" oraz Grupę Teatralną "Łzy Feniksa". Jego premiera odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach 27 grudnia. 


Darii można pomóc też na co dzień poprzez fundację AVALON.

- Leczę się na oddziale onkologicznym w szpitalu we Wrocławiu, 100km od miejsca zamieszkania. 3-4 razy w miesiącu dojeżdżam na leczenie. Rak rozsiał sie po całym organiźmie i w chwili obecnej podjęto leczenie chemioterapią motronomiczną. Wiąże się to z ogromnymi dla mnie kosztami. Duży koszt to również leki osłonowe, suplementy diety oraz specjalna dieta wątrobowa. Ze względu na uogólnione zmiany nowotworowe, zniszczony szpik kostny i niedokrwistość, mam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. W związku z powyższym będę wdzięczna za każdą pomoc i okazane wsparcie - czytamy na stronie fundacji.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/fabrowska_daria.html


PROSIMY O POMOC W WALCE Z CHOROBĄ
Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON
Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
z dopiskiem Fabrowska, 3360 pomagacie Darii przezwyciężać
trudne chwile w walce z chorobą.
Kontakt do Darii : daria.fabrowska@onet.pl


Start imprezy: 19:00
Miejsce: Sala wiejska w Czarnymlesie

Więcej na stronie "Wydarzenia" na facebooku:Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie