Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Pomóż Darii w walce z nowotworem

Już jutro Wigilia - czas kiedy powinniśmy zapomnieć o troskach życia codziennego i zasiąść przy stole z rodziną nie myśląc o niczym poza samym miłym spotkaniem. Nie dla każdego będą to jednak święta szczęśliwe. Daria zmaga się z nowotworem wątroby. Rak jest niestety złośliwy. 9 stycznia 2016 podczas wyjątkowego koncertu w Czarnymlesie zbierane będą środki, które pomogą Darii w walce z chorobą. Cała kwota przekazana zostanie właśnie młodej kobiecie. Ma jedno marzenie - spełnić marzenie jej małego synka - po prostu żyć. Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie! Szczegóły po rozwinięciu tego posta. Warto zaznaczyć, że 9 stycznia do Czarnegolasu zawita wyjątkowy spektakl przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice" oraz Grupę Teatralną "Łzy Feniksa". Jego premiera odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach 27 grudnia. 


Darii można pomóc też na co dzień poprzez fundację AVALON.

- Leczę się na oddziale onkologicznym w szpitalu we Wrocławiu, 100km od miejsca zamieszkania. 3-4 razy w miesiącu dojeżdżam na leczenie. Rak rozsiał sie po całym organiźmie i w chwili obecnej podjęto leczenie chemioterapią motronomiczną. Wiąże się to z ogromnymi dla mnie kosztami. Duży koszt to również leki osłonowe, suplementy diety oraz specjalna dieta wątrobowa. Ze względu na uogólnione zmiany nowotworowe, zniszczony szpik kostny i niedokrwistość, mam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. W związku z powyższym będę wdzięczna za każdą pomoc i okazane wsparcie - czytamy na stronie fundacji.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/fabrowska_daria.html


PROSIMY O POMOC W WALCE Z CHOROBĄ
Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON
Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
z dopiskiem Fabrowska, 3360 pomagacie Darii przezwyciężać
trudne chwile w walce z chorobą.
Kontakt do Darii : daria.fabrowska@onet.pl


Start imprezy: 19:00
Miejsce: Sala wiejska w Czarnymlesie

Więcej na stronie "Wydarzenia" na facebooku:Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie