Najnowszy post

Plac zabaw przy Osiedlu Biniewskim pięknieje

Sołectwo Przygodzice sukcesywnie remontuje miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi i po kompleksowej rewitalizacji placu zabaw na Osiedlu Przyroda przyszła pora na plac przy ulicy Kochanowskiego na Osiedlu Biniewskim. Wyszło naprawdę świetnie.

Złota Kasia Pawłowska! Nasza Mistrzyni znów na TOPie!

fot. PZKol
Znów to zrobiła! Nie dwa, a trzy złote medale w torowych mistrzostwach świata ma na swoim koncie Katarzyna Pawłowska z Przygodzic. W sumie Kasia zdobyła w MŚ aż 4 złote krążki. Dziś w Londynie znów pokazała, że aktualnie to jedna z najlepszych zawodniczek na świecie. Zwyciężyła w wyścigu punktowym. Mało brakowało, by kraksa wyeliminowała ją z walki o złoty krążek, ale kolarka z Przygodzic znów pokazała pazur. Będziemy na bieżąco aktualizować tę informację! Gratulacja dla naszej Mistrzyni!


Najpierw scratch, potem na punkty

Złote medale Kasia zdobyła podczas MŚ w Melbourne (2012 roku) oraz w Mińsku (2013). Srebro wywalczyła w Cali w 2014 roku. To jednak w konkurencji scratch. Rok temu w Grenchen pokazała, że potrafi walczyć o punkty i zdobyła złoty medal, ale podczas Mistrzostw Europy.

Szczęśliwy Londyn, szczęśliwa "10"

W 2012 roku debiutowała tutaj na Igrzyskach Olimpijskich. Wówczas pojechała na szosie i wywalczyła dobre, 11. miejsce. Podczas odbywających się właśnie torowych Mistrzostw Świata wywalczyła kwalifikację olimpijską do Rio. Pojedzie tam z koleżankami z drużyny. To 10 medal w karierze kolarki! 9 zdobyła na torze i jeden (srebrny) na szosie. 

Wyścig z dzisiaj:


O sukcesie w mediach:

Pierwszy telewizyjny wywiad z Kasią przeprowadził Sebastian Parfianowicz.

http://sport.tvp.pl/24319147/pawlowska-po-ms-jeszcze-nie-ochlonelam

Pierwszy o sukcesie naszej Kasi poinformował oczywiście blog gminy Przygodzice :) Za nim mówił lokalny portal wlkp24.info.

16035,kasia-pawlowska-znow-na-medal-trzecie-zloto-na-ms.html

W niedzielę rano prawie wszystkie lokalne media o tym mówiły.Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie