Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Złota Kasia Pawłowska! Nasza Mistrzyni znów na TOPie!

fot. PZKol
Znów to zrobiła! Nie dwa, a trzy złote medale w torowych mistrzostwach świata ma na swoim koncie Katarzyna Pawłowska z Przygodzic. W sumie Kasia zdobyła w MŚ aż 4 złote krążki. Dziś w Londynie znów pokazała, że aktualnie to jedna z najlepszych zawodniczek na świecie. Zwyciężyła w wyścigu punktowym. Mało brakowało, by kraksa wyeliminowała ją z walki o złoty krążek, ale kolarka z Przygodzic znów pokazała pazur. Będziemy na bieżąco aktualizować tę informację! Gratulacja dla naszej Mistrzyni!


Najpierw scratch, potem na punkty

Złote medale Kasia zdobyła podczas MŚ w Melbourne (2012 roku) oraz w Mińsku (2013). Srebro wywalczyła w Cali w 2014 roku. To jednak w konkurencji scratch. Rok temu w Grenchen pokazała, że potrafi walczyć o punkty i zdobyła złoty medal, ale podczas Mistrzostw Europy.

Szczęśliwy Londyn, szczęśliwa "10"

W 2012 roku debiutowała tutaj na Igrzyskach Olimpijskich. Wówczas pojechała na szosie i wywalczyła dobre, 11. miejsce. Podczas odbywających się właśnie torowych Mistrzostw Świata wywalczyła kwalifikację olimpijską do Rio. Pojedzie tam z koleżankami z drużyny. To 10 medal w karierze kolarki! 9 zdobyła na torze i jeden (srebrny) na szosie. 

Wyścig z dzisiaj:


O sukcesie w mediach:

Pierwszy telewizyjny wywiad z Kasią przeprowadził Sebastian Parfianowicz.

http://sport.tvp.pl/24319147/pawlowska-po-ms-jeszcze-nie-ochlonelam

Pierwszy o sukcesie naszej Kasi poinformował oczywiście blog gminy Przygodzice :) Za nim mówił lokalny portal wlkp24.info.

16035,kasia-pawlowska-znow-na-medal-trzecie-zloto-na-ms.html

W niedzielę rano prawie wszystkie lokalne media o tym mówiły.Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie