Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Dnia Karpia w Dolinie Baryczy 2016 [poradnik]


Ta sztandarowa impreza w Dolinie Baryczy, dzięki zaangażowaniu podmiotów z gminy Przygodzice dociera także do mieszkańców na terenie samorządu. Kolacje rybne, festyny edukacyjne, estrada folkloru oraz inne wydarzenia potrwają tutaj do późnej jesieni. Zobaczcie pełną listę imprez organizowanych w ramach tegorocznych Dni Karpia w Dolinie Baryczy na terenie gminy Przygodzice. Oto pełna lista wraz z opisem wydarzeń. Dni Karpia w Dolinie Baryczy odbywają się już po raz 11. To szereg wydarzeń w regionie, który został obdarzony niesamowitym bogactwem przyrodniczym. Wszystko kręci się tutaj wokół karpia. 
WYDARZENIA PLENEROWE


wrzesień 2016

3 września 2016 (sobota) START: 16:00"VIII Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy. Estrada Folkloru"


Gdzie:

Teren przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.

Organizator:

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach
Przygodzice Wrocławska 52
Robert Kaczmarek
Email: gokp@osw.pl
509 178 258

Przybądź do Przygodzic i pomóż rozstrzygnąć, poprzez degustację konkurs swojskiego jadła Koła Gospodyń Wiejskich! Skosztuj przepysznych potraw na świeżym powietrzu, których konsumpcję umilą Ci występy zespołów i kapel ludowych. Sprawdź ofertę usługodawców oraz posiadaczy Znaku „Dolina Baryczy Poleca”. Wszystko zwieńczy zabawa taneczna! Wstęp bezpłatny.


4 września 2016 (niedziela)START: 13:00"Ryba w roli głównej"


Gdzie? 

Rodzinny Park Przygód "Górecznik" (teren byłego kąpieliska)

Organizator: 

Rodzinny Park Przygód "Górecznik"
Antonin Wrocławska 7
Magdalena Kulas, Natalia Bukowska
Email: animatorzy@gorecznik.pl
730 744 199

Oferta skierowana do najmłodszych. Mnóstwo atrakcji dla dzieci! A w tym: konkursy i zabawy z animatorami, plenerowa zabawa w poszukiwanie zaginionej rybki , warsztaty plastyczne z Rybą w roli głównej. Oprócz tego mnóstwo frajdy podczas zabawy na zamku dmuchanym, gokartach, kolejce i wiele, wiele innych. Przekonajcie się sami!

ZAWODY WĘDKARSKIE

wrzesień 2016

24 września 2016 (sobota)START: 9:00"Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia z Piknikiem Rybnym"


Gdzie? 

Akwen Glinianka w Przygodzicach

Organizator: 

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Przygodzic.
Robert Kaczmarek
509 178 258

Tradycyjnie już amatorzy moczenia kija spotkają się na przygodzickiej "Gliniance", gdzie rozegrane zostaną zawody wędkarskie. To jedne z najbardziej popularnych zawodów w regionie, organizowane są od lat. Do uczestnictwa w imprezie niezbędne jest zapisanie się u organizatora.


KOLACJE RYBNE

wrzesień 2016

23 września (piątek)START: 19:00"Ryba do syta" - kolacja rybna w "Wigwamie"


Gdzie?

Kompleks Górecznik - Restauracja "Wigwam"

Organizator:

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. K.
Restauracja Wigwam Górecznik
Antonin Wrocławska 7
Łukasz Kierzek
Email: biuro@gorecznik.pl
602 266 093

Tego wieczoru specjalnie dla Państwa przygotowana będzie bogata oferta dań z ryb pod różnymi postaciami. Wasze podniebienia zachwycą popisowe dania Szefa kuchni Romana Wegnerowicza, których na co dzień nie znajdziecie w menu restauracji. Kolacja odbędzie się w formie bufetu, a towarzyszyć jej będzie muzyka grana na żywo. Wśród atrakcji wieczoru będzie m.in. loteria biletowa. 

Ilość miejsc: 90
Koszt: 90 zł/os 

30 września 2016 (piątek)START: 19:00"Ryba do syta" - kolacja rybna w "Lido"


Gdzie? 

Pensjonat i Restauracja "Lido"

Organizator:

Pensjonat i Restauracja "Lido"
Antonin Wrocławska 6
Danuta Kowalska
Email: lido-antonin@o2.pl
600 211 163

Zapraszamy do Restauracji Lido na przepyszne menu na bazie ryb słodkowodnych. Przygotowane potrawy będą oparte na kuchni wielkopolskiej, a Państwa degustację umili muzyka grana na żywo. Oprócz tego czeka na Was losowanie nagród. Główną wygraną będzie... Uwaga! Weekendowy pobyt w Pensjonacie Lido dla dwóch osób!


Koszt: 85 zł/os

październik 2016


15 października 2016 (sobota)START: 18:00"Ryba do syta" - kolacja rybna u Radziwiłłów


Gdzie? 

Pałac Książąt Radziwiłłów w Antoninie

Organizator: 

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Pałac Myśliwski w Antoninie
Antonin Pałacow 1
Recepcja
Email: recepcja@palacantonin.pl
627 348 300


Kolacja rybna w wyjątkowo klimatycznym miejscu, jakim jest Antoniński Pałac Rdziwiłłów, zaprojektowany w stylu myśliwskim przez Karla Friedricha Schinkela. Niesamowite miejsce, oddające ducha odległych czasów. Specjalnie dla Państwa przygotowany zostanie bufet kolacyjny z rybami podanymi na przeróżne, smakowite sposoby. Wieczór uatrakcyjni Państwu występ artystyczny. Nie zabraknie konkursów oraz losowania nagród!

Ilość miejsc: 60
Koszt: 120 zł/os

30 października 2016 (niedziela)START: 16:00"Ryba do syta" - kolacja rybna w "Trzecielinach"


Gdzie? 

Restauracja "Trzcieliny" Przygodzice

Organizator:

Witoń Leszek, Witoń Urszula Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Restauracja Trzcieliny s.c.,
Przygodzice ul. Wrocławska 2
Leszek Witoń
Email: restauracja.trzcieliny@gmail.com
509 640 634

Spotkanie skierowane do mieszkańców Doliny Baryczy i każdego, kto lubi rybkę z naszego kraju i najdalszych stron świata. Kolacja Rybna „Smaki Karpia Doliny Baryczy” ze stawu Wielki Trzcielin w Przygodzicach. Spotkanie w miłej atmosferze, przy smacznym karpiu i rybach słodkowodnych w trzech odsłonach. Zimne bufety i przekąski ze słodkowodnych ryb do skosztowania na zasadzie stołu szwedzkiego. Wszystko przy taktach dobrej muzyki granej na żywo. Spotkanie umilą tańce i śpiewy, liczne konkursy z nagrodami o temat rybackiej z Dolinie Baryczy.

Ilość miejsc: 120
Koszt: 80 zł/os


Więcej informacji: 


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie