Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Mateusz podzielił się życiem

Realny dawca zarejestrowany podczas przygodzickiej akcji "Warto żyć dla kogoś" w styczniu 2015 roku jest już po przeszczepie. Mateusz Henzler czuje się dobrze i chętnie podzielił się z nami fotkami z samego procesu pobierania komórek macierzystych z obiegu jego krwi. Wiadomo, że powędrują one do Holandii. Zabieg zaplanowano na koniec sierpnia, ale biorca doznał niegroźnej infekcji, która przesunęła proces o niecały miesiąc. Pobranie komórek macierzystych odbyło się dziś w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantologii Szpiku we Wrocławiu. Mateuszowi gratulujemy odważnego kroku. Jest spora szansa, że uda się wyleczyć genetycznego bliźniaka ostrowianina. - Sam zabieg trwał 6 godzin, tyle czasu spędziłem podpięty pod maszynę - mówi nam ostrowianin, który 31 stycznia 2015 roku zarejestrował się w bazie dawców szpiku podczas przygodzickiej akcji "Warto żyć dla kogoś".


- Z tego, co Fundacja już po zabiegu mi przekazała to jeszcze dzisiaj w nocy moje komórki polecą do Holandii, gdzie czeka na nie 29-letni mężczyzna. Zabieg przeszczepienia komórek pacjentowi nastąpi nad ranem. Trzymam kciuki za niego. Zgodnie z prawem holenderskim więcej informacji o pacjencie dowiem się po 3 miesiącach po zabiegu, a możliwość spotkania się z nim nastąpi po 2 latach. Z tego, co wiem to choroba jest wykryta w czesnym stadium zaawansowania, więc chłopak ma bardzo duże szanse na pokonanie choroby - mówi nam Mateusz Henzler.Jak podkreśla Mateusz: początkowo nie było przekonany do samej akcji, ale zgodził się pojechać do Przygodzic i w niej uczestniczyć. 

- Za namową znajomych poszedłem na akcję. Tak naprawdę nie chciałem, ale oni mnie namówili. Zarejestrowałem sie i po 1,5 roku dostałem telefon z Fundacji. Pierwszy przeszczep był zaplanowany na 23 sierpnia, ale z powodu infekcji biorcy został przesunięty na wrzesień. Pozostaję pod opieką Fundacji DKMS przez 2 lata. Teraz co miesiąc muszę robić badania kontrolne. Oczywiście wyraziłem gotowość do ponownego oddania komórek - cieszy się nasz rozmówca.Gratulujemy Mateuszowi oraz organizatorom przygodzickiej akcji!Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie