Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Maszt telekomunikacyjny Play poprawia jakość połączeń i bezpieczeństwo

Od tygodnia działa już maszt telekomunikacyjny zainstalowany przy budynku GS Przygodzice przy ulicy Szkolnej. Stacja przekaźnikowa Play poprawia nie tylko jakość połączeń klientów sieci, ale także bezpieczeństwo w regionie. Na terenie gminy Przygodzice było wiele tzw. "białych plam", czyli miejsc do których nie docierał żaden sygnał telefonii komórkowej. Tak było m.in. podczas pamiętnego wypadku na krajowej "11" we wrześniu tego roku. Zainstalowany maszt ten problem, ale też problem słabej jakości połączeń w sieci Play, rozwiązuje. Zauważyliście już różnicę? Stację bazową przy budynku GS Przygodzice zainstalowała zewnętrzna firma na zlecenie sieci Play. Maszt ma blisko 70 metrów wysokości. Wykonano już szereg badań, które wykluczyły szkodliwość jego wpływu na zdrowie człowieka. Do tej pory użytkownicy sieci Play mogli zapomnieć o spokojnych rozmowach w centrum Przygodzic. Telefony często gubiły zasięg i aby się połączyć trzeba było podejść do okna budynku.Nie to jednak było najpoważniejszym problemem związanym ze słabym połączeniem: w połowie września 2016 roku nieopodal, na krajowej "11", doszło do wypadku, który obnażył słabość siatki sieci telekomunikacyjnej w gminie. W skrócie chodziło o to, że świadkowie wypadku próbowali połączyć się z numerem alarmowym, ale nie potrafili. Dopiero strażak skutecznie (przez specjalistyczne radio) połączył się ze służbami. Więcej na temat wypadku. 


Nowy maszt przy budynku GS ten problem "białych plam" teoretycznie rozwiązuje. Do połączenia z numerem alarmowym wystarczy jakikolwiek przekaźnik w pobliżu telefonu. Im jest bliżej, tym lepiej. Nieważne w jakiej sieci mamy abonament: system jest tak skonstruowany, że z telefonami alarmowymi połączymy się za darmo przy pomocy przekaźnika każdej sieci. Problem białej plamy dla mieszkańców Przygodzic i Chynowy, nie tylko w przypadku użytkowników sieci Play, powoli zniknął. Jakość sygnału znacznie się polepszyła. W centrum Przygodzic jest nawet LTE. Powszechną praktyką wśród operatorów sieci jest to, że możemy skorzystać z kilku możliwości. Warto spróbować manualnych ustawień dotyczących dostępności sieci, bo zazwyczaj systemy operacyjne w telefonach preferują ustawienia automatyczne - czyli operatora sieci, u którego mamy abonament. Oto jak to zmienić w systemie Android. 


Teren, na którym stoi maszt jest dzierżawiony. Wcześniej konstrukcja miała stanąć na "górce" pomiędzy Osiedlem Przyroda, a ulicą Bursztynową, ale jej instalacja w tej lokalizacji nie doszła do skutku. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie