Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Ruszyła 12. edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy [PROGRAM]

Każdy wybierze coś dla siebie. Oprócz imprez plenerowych są także zawody wędkarskie, imprezy edukacyjne oraz przede wszystkim kolacje rybne "Ryba do syta". Wraz z początkiem września w Dolinie Baryczy ruszyły 12. Dni Karpia. To 60 imprez, które mają za zadanie scalić lokalną społeczność, pokazać bogactwo regionu oraz zadowolić podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dni Karpia jak co roku zawitają także do gminy Przygodzice. Najbliższym wydarzeniem jest Estrada Folkloru, która tym razem rusza 9 września w Wysocku Małym. Oto przegląd imprez odbywających się na terenie naszej gminy. Dni Karpia potrwają do listopada. 

WRZESIEŃ


VIII Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy 09.09.17

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach 
Wysocko Małe Ostrowska 3a
Zenon Walczak
Email: gokp@osw.pl
602 713 579
http://gokprzygodzice.pl/
Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia 23.09.17

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach,
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przygodzic,
Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Przygodzicach
Akwen wodny Glinianka
Przygodzice Ceglana
Zenon Walczak
Email: gokp@osw.pl
602 713 579
PAŹDZIERNIK

Ryba do syta! – kolacja rybna - Restauracja Lido 06.10.17

Pensjonat i Resturacja "Lido" 
Antonin Wrocławska 6
Danuta Kowalska
Email: lido-antonin@o2.pl
600 211 163
http://www.antonin.blink.pl/


Ryba do syta! – kolacja rybna - Restauracja Trzcieliny 13.10.17


Restauracja Trzcieliny
Przygodzice Wrocławska 2
Leszek Witoń
Email: restauracja.trzcieliny@gmail.com
509 640 634
http://restauracja-przygodzice.pl/


Ryba do syta! – kolacja rybna - Rodzinny Park Przygód Górecznik 27.10.17


Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. K.
Antonin Wrocławska 7
Grażyna Leszczyńska
Email: g.leszczynska@gorecznik.pl
604 935 605
http://www.gorecznik.pl/Karp stał się symbolem Doliny Baryczy – unikatowego miejsca na pograniczu woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego, gdzie tradycje hodowli tej ryby sięgają ponad 800 lat. We współpracy z podmiotami gospodarczymi, publicznymi i społecznymi tworzymy, już po raz 12., wyjątkową ofertę – trwający niemal trzy miesiące cykl wydarzeń pod nazwą Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Jesień to czas wytężonej pracy wielu ludzi, którzy postawili na turystykę i produkt lokalny – doceniają to z roku na rok mieszkańcy regionu, ich goście i turyści. Zapraszamy do zapoznania się z programem i do udziału w wydarzeniach. Smakujcie, świętujecie i odkrywajcie uroki Doliny Baryczy ramach Dni Karpia!

Od września do listopada 2017 r. można wziąć udział w wydarzeniach, w ramach których czas umilą lokalne zespoły, animatorzy kultury, leśnicy, przyrodnicy, edukatorzy i lokalni usługodawcy turystyczni, pokazujący Dolinę Baryczy z kajaka, bryczki, roweru… Zapraszamy w imieniu rybaków hodujących w stawach prawdziwe skarby – karpia i inne ryby słodkowodne. To ich praca dostarcza wyjątkowej jakości produkt do lokalnych restauracji, prześcigających się w serwowaniu ryb na najróżniejsze sposoby. Zapraszamy też w imieniu sadowników, pszczelarzy, rękodzielników i usługodawców turystycznych, szczególnie tych, którzy współtworzą markę Dolina Baryczy Poleca czy unikatowy kolorowy szlak karpia!

Jak co roku uczestnicy wydarzeń mogą liczyć na wyjątkowe pamiątki. Przygotowaliśmy dla tutrystów, mieszkańców wiele konkursów i niespodzianek. Po raz pierwszy zapraszamy do zakupu pamiątkowych gadżetów w sklepie internetowym sklep.barycz.pl.

Dni Karpia to bogata oferta ponad 60 wydarzeń – stanie się wielkim sukcesem, jeśli Wasze przeżycia – kulturalne, kulinarne, przyrodnicze i inne – sprawią, że pokochacie Dolinę Baryczy tak jak jej mieszkańcy!

Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” – koordynator Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Kontakt:

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt: Anna Urbańczyk, Inga Demianiuk – Ozga, tel. 71 38 30 432, partnerstwo@nasza.barycz.pl


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie