Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Mistrz Karpia 2017 wyłoniony na Góreczniku. Podsumowano tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Dni Karpia w Dolinie Baryczy oficjalnie zakończone i podsumowane. W ramach tegorocznego cyklu na terenie samorządów przez które przepływa rzeka Barycz 51 organizatorów podjęło się zorganizowania 62 różnych wydarzeń. Były to inicjatywy zarówno kulturalne, jak i kulinarne, a także rekreacyjne. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Ponad 80% uczestników pozytywnie oceniło uczestnictwo w eventach, a połowa była ich gościem już po raz kolejny. Wciąż najlepszym sposobem dowiadywania się o kolacjach rybnych, spływach kajakowych, gonitwach konnych czy estradach folkloru jest tzw. poczta pantoflowa. Nas cieszy bardzo, że i podmioty z naszej gminy czynnie uczestniczyły w tegorocznych Dniach Karpia. Podsumowanie w formie konferencji odbyło się dziś we wnętrzach nowej Karczmy na Góreczniku. Restauratorzy z gminy Przygodzice po raz kolejny pokazali, że trzeba się z nimi liczyć. Restauracja i Pensjonat "Lido" z Antonina zdobył nagrodę Mistrz Karpia 2017 - Nagroda Publiczności, a Górecznik III miejsce w konkursie głównym Mistrza Karpia 2017 ocenianym przez profesjonalistów. Brawo! 


Gośćmi tegorocznego podsumowania organizowanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy byli m.in. Julka Cymbaluk, zwyciężczyni polskiej edycji programu MasterChef Junior na antenie TVN. 


A także Małgorzata Augustyn z programu Hell's Kitchen oraz Zbyszek Kopycki. Julka Cymbaluk wraz z szefem kuchni Górecznika Romanem Wegnerowiczem, a także z Małgorzatą Augustyn uczestniczyli w pokazie live cooking. Potrawa przyrządzona przez nich na żywo to specyficzne sushi z karpia. Danie pochodziło z koreańskiego menu. 

Roman Wegnerowicz (od lewej), Małgorzata Augustyn (w środku), Julka Cymbaluk.

Konferencja podsumowująca tegoroczne Dni Karpia 2017 pełna była danych dotyczących głównie splendoru, jaki ten cykl imprez zyskał na przestrzeni ostatnich lat. Partnerstwo oszacowało, że ten rok był przełomowy pod kątem promocyjnym. Wieści o imprezach organizowanych w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy dotarły do około 50 000 odbiorców. W wielu przypadkach były to osoby spoza gmin skupionych przez Partnerstwo. Wiele kolacji rybnych już dziś sprzedaje bilety na edycje 2018. Gmina Przygodzice także czynnie włączyła się w 12. edycję Dni Karpia za co ją nagrodzono. Szczególnie uznanie należy się natomiast Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przygodzicach za zorganizowanie Estrady Folkloru w Wysocku Małym. 


Podsumowanie było jednocześnie ogłoszeniem wyników konkursów. Po pierwsze Mistrza Karpia 2017 - czyli najlepszej potrawy serwowanej podczas kolacji "Ryba do syta" i wybieranych przez gości tychże spotkań. Trzecie miejsce w konkursie ocenianym przez profesjonalistów zdobył sum pieczony w sosie orzechowo-chrzanowym przygotowany przez kuchnię Górecznika. Oto wyniki konkursu: 
Goście podsumowania mogli wziąć udział także w konkursie, który miał wyłonić nagrodę publiczności. I tutaj cieszymy się z sukcesu Danuty Kowalskiej z Restauracji i Pensjonatu "Lido" w Antoninie. Wyśmienity karp w sosie z grzybów zebranych w lasach radziwiłłowskich zdobył najwięcej punktów i zdobył Mistrza Karpia 2017 - Nagrodę Publiczności. 


Kolejne Dni Karpia przeszły do historii. Cieszymy się, że mogliśmy czynnie uczestniczyć w kilku wydarzeniach. Zawitamy ponownie za okrągły rok. Wam też radzimy i koniecznie poinformujcie swoich znajomych, bo naprawdę warto.Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie