Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

"Glinianka" w dobrych rękach. Wędkowanie tylko z uczestnictwem w sekcji [CENNIK]

Udało się! Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach przejął na 10 lat zarządzanie Stawem "Glinianka" w Przygodzicach. Najważniejsza informacja dla amatorów wędkowania jest taka, że akwen przy ulicy Ceglanej zarybiono pod koniec 2017 roku. Przeprowadzono też gruntowne badania dna. Pod wodę zeszła specjalna sonda, która pokazała, że w"Gliniance" czekają na wędkarzy sporych rozmiarów ryby.  Naprawdę sporych. Sezon wędkarski rozpoczyna się już 15 marca. Najważniejsza zmiana jest taka, że od tego roku, aby móc tam wędkować należy zapisać się do "Sekcji wędkarskiej" w GOK-u. To właśnie ona stworzy nowy regulamin całego obiektu. Poniżej prezentujemy oficjalny cennik połowu ryb w "Gliniance" na sezon 2018. 


Jak dojechać? W 2017 roku z kopyta ruszyły starania o przejęcie Stawu "Glinianka" od Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Przygodzic. To nadal teren gminny, ale samorząd użycza go na 10 lat Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przygodzicach. Akwen wraz z terenem go okalającym ma niesamowity potencjał, który chce wykorzystać dyrektor GOK-u Robert Kaczmarek. W planach jest pozyskanie m.in. dotacji na rozwój infrastruktury wokół akwenu. Pewne działania już poczyniono. 

- W grudniu 2017 roku dokonaliśmy zarybienia stawu. Wpuściliśmy do niego sporo rodzimych gatunków ryb, także drapieżników - tłumaczy Robert Kaczmarek, dyrektor GOK. 

Zawody wędkarskie (fot,. archiwum)

Pod wodę wysłano też specjalną sondę, która zbadała ukształtowanie dna akwenu. Aktualnie w najgłębszym miejscu "Glinianka" ma około 6,5 metra. Na przestrzeni lat wody zatem ubyło, bo wcześniejsze nieoficjalne badania mówiły o głębokości ponad 7 metrów. Dno jest nierówne. Bardzo często dochodzi tam do załamań terenu. Właśnie w tych miejscach gromadzą się spore okazy ryb, co pokazało badanie jedną z najnowocześniejszych sond. Oto rezultaty. 
Nowość od sezonu 2018 to fakt, że aby łowić na "Gliniance" będzie trzeba należeć do "Sekcji wędkarskiej", która powstaje przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach i która będzie skupiać wszystkich wędkarzy. Przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu 2018 członkowie sekcji mają się spotkać i wspólnie wypracować regulamin obiektu. Aktualnie obowiązuje tam zarządzenie dyrektora GOK z 6 lutego. Sezon rusza oficjalnie 15 marca. Do tego momentu obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na "Gliniance". Pierwsze zawody wędkarskie w tym roku planowane są wstępnie na kwiecień. Będzie też edycja wrześniowa. Zobaczcie cennik na sezon 2018. 

Stawki opłat z tytułu amatorskiego wędkowania na stawie rybnym "Glinianka" w Przygodzicach. 


Bilet dzienny - 15 złotych
Bilet weekendowy - 25 złotych
Bilet miesięczny - 60 złotych
Bilet roczny - 150 złotychTo, że "Glinianka" skrywa prawdziwe potwory wiadomo już od dawna. Najlepszym dowodem na to był fotoreportaż wykonany przez nas po wyczynie Jana Górskiego z Przygodzic, który w wodach "Glinianki" spotkał tego ogromnego suma i nie dał mu zerwać sobie żyłki. 
Sum miał 152 cm długości. To dotychczasowy oficjalny rekord "Glinianki". Kilka lat wcześniej Jan Górski złapał tutaj także karpia w wadze 16 kilogramów. Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie