Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Dni Karpia 2018: Zobacz co będzie się działo w gminie Przygodzice


Wraz z początkiem września na terenie samorządów przez które przepływa rzeka Barycz ruszają Dni Karpia w Dolinie Baryczy.  W gminie Przygodzice cykl imprez objawi się w tym roku przede wszystkim w postaci kolacji "Ryba do syta" w lokalnych restauracjach, ale będą też zawody wędkarskie czy Estrada Folkloru. Poniżej lista wydarzeń odbywających się w ramach Dni Karpia 2018 na terenie naszej gminy.


Oto lista wydarzeń w ramach cyklu, które odbędą się w gminie Przygodzice od września do listopada. 

WRZESIEŃ


2018-09-01 16:00:00

X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy

MIEJSCE: Dębnica, ul. Ostrowska 9, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 16:00–20:00

Przyjedź do Dębnicy i weź udział w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich! Skosztuj na świeżym powietrzu przepysznych regionalnych potraw i pomóż rozstrzygnąć, która z nich jest najlepsza. Konsumpcję umilą Ci występy zespołów i kapel ludowych, a przy okazji będziesz mógł poznać ofertę usługodawców i producentów spod Znaku „Dolina Baryczy Poleca”. Przygotowano również atrakcje dla dzieci, a wszystko zwieńczy zabawa taneczna! Wstęp bezpłatny. LICZBA MIEJSC: nieograniczona.2018-09-08 10:00:00

8 września /sobota/

Rodzinne zawody spławikowe na Góreczniku

MIEJSCE: Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7 gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 10:00–14:00

Wędkarstwo to pasja przekazywana w genach, która często łączy całe rodziny i pozwala im ciekawie spędzić czas. Właśnie do rodzin skierowane są tradycyjne rodzinne zawody wędkarskie na stawie Górecznik. Drużynowe zmagania to dodatkowe emocje, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia na www.gorecznik.pl. LICZBA MIEJSC: 40, KOSZT: 10 zł/os.2018-09-29 09:00:00

29 września /sobota/

Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia

MIEJSCE: Akwen wodny Glinianka, ul. Ceglana, Przygodzice

CZAS TRWANIA: 09:00–13:00

Jeśli wędkarstwo jest dla Ciebie sposobem na życie, to w Przygodzicach znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Sprawdzisz swe wędkarskie umiejętności w pięknym otoczeniu i poczujesz atmosferę prawdziwej wielkopolskiej gościnności. W spławikowych zawodach wędkarskich mogą sprawdzić się wszyscy miłośnicy wędkarstwa – dzieci, młodzież i dorośli. Pozwolenie PZW nie jest wymagane, ale dzieci mogą łowić tylko pod opieką dorosłych. Zgłoszenie tel. 62 59 27 011. LICZBA MIEJSC: 25, KOSZT: 15 zł/os.

PAŹDZIERNIK
2018-10-05 19:00:00

5 października /piątek/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Restauracja Lido, ul. Wrocławska 6, Antonin, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 19:00–24:00

Spędź piątkowy wieczór inaczej niż zwykle i skosztuj razem z rodziną oraz przyjaciółmi rybnych potraw rodem z kuchni wielkopolskiej, przepięknie podanych podczas wykwintnej kolacji w Restauracji Lido. Już po raz szósty kucharze zaserwują pełen wachlarz rybnych pyszności w najrozmaitszych postaciach (zarówno w formie gorących dań, jak i przystawek na zimno). W programie wiele atrakcji, m.in. losowanie atrakcyjnych nagród, w tym weekendu w pensjonacie. Zakup biletów do końca sierpnia br., płatność przelewem bądź osobiście w restauracji. LICZBA MIEJSC: 60, KOSZT: 95 zł/os.2018-10-26 19:00:00


26 października /piątek/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 19:00–01:00

Odwiedź wybudowaną z rozmachem i w zgodzie z rodzimą architekturą Restaurację Rodzinnego Parku Przygód w Góreczniku i zjedz tradycyjną kolację rybną w gościnnej Wielkopolsce. Górecznik wyróżnia doskonała kuchnia oparta na daniach z ryb słodkowodnych, które wielokrotnie zdobywały laury w ramach konkursu Mistrz Karpia w Dolinie Baryczy. Degustacja dań rybnych przy muzyce na żywo urozmaici nawet najbardziej ponury wieczór! Zgłoszenia u Organizatora. LICZBA MIEJSC: 120, KOSZT: 100 zł/os.

LISTOPAD


2018-11-03 18:00:00

3 listopada /sobota/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Restauracja Trzcieliny, ul. Wrocławska 2, Przygodzice

CZAS TRWANIA: 18:00–02:00

Spotkaj się z rodziną i przyjaciółmi przy smacznym karpiu i innych rybach słodkowodnych, przygotowanych w trzech odsłonach. Kolacja serwowana będzie w formie zimnego bufetu na szwedzkich stołach przy taktach dobrej muzyki. Spotkanie uatrakcyjnią też śpiewy i tańce na żywo. Tak swojsko można się bawić tylko w Wielkopolsce, pielęgnującej tradycje wspólnego śpiewu i biesiadowania. Zgłoszenia u organizatora telefonicznie lub osobiście w restauracji. LICZBA MIEJSC: 100, KOSZT: 96 zł/os.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie