Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Dni Karpia 2018: Zobacz co będzie się działo w gminie Przygodzice


Wraz z początkiem września na terenie samorządów przez które przepływa rzeka Barycz ruszają Dni Karpia w Dolinie Baryczy.  W gminie Przygodzice cykl imprez objawi się w tym roku przede wszystkim w postaci kolacji "Ryba do syta" w lokalnych restauracjach, ale będą też zawody wędkarskie czy Estrada Folkloru. Poniżej lista wydarzeń odbywających się w ramach Dni Karpia 2018 na terenie naszej gminy.


Oto lista wydarzeń w ramach cyklu, które odbędą się w gminie Przygodzice od września do listopada. 

WRZESIEŃ


2018-09-01 16:00:00

X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy

MIEJSCE: Dębnica, ul. Ostrowska 9, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 16:00–20:00

Przyjedź do Dębnicy i weź udział w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich! Skosztuj na świeżym powietrzu przepysznych regionalnych potraw i pomóż rozstrzygnąć, która z nich jest najlepsza. Konsumpcję umilą Ci występy zespołów i kapel ludowych, a przy okazji będziesz mógł poznać ofertę usługodawców i producentów spod Znaku „Dolina Baryczy Poleca”. Przygotowano również atrakcje dla dzieci, a wszystko zwieńczy zabawa taneczna! Wstęp bezpłatny. LICZBA MIEJSC: nieograniczona.2018-09-08 10:00:00

8 września /sobota/

Rodzinne zawody spławikowe na Góreczniku

MIEJSCE: Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7 gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 10:00–14:00

Wędkarstwo to pasja przekazywana w genach, która często łączy całe rodziny i pozwala im ciekawie spędzić czas. Właśnie do rodzin skierowane są tradycyjne rodzinne zawody wędkarskie na stawie Górecznik. Drużynowe zmagania to dodatkowe emocje, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia na www.gorecznik.pl. LICZBA MIEJSC: 40, KOSZT: 10 zł/os.2018-09-29 09:00:00

29 września /sobota/

Zawody wędkarskie o puchar Złotego Karpia

MIEJSCE: Akwen wodny Glinianka, ul. Ceglana, Przygodzice

CZAS TRWANIA: 09:00–13:00

Jeśli wędkarstwo jest dla Ciebie sposobem na życie, to w Przygodzicach znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Sprawdzisz swe wędkarskie umiejętności w pięknym otoczeniu i poczujesz atmosferę prawdziwej wielkopolskiej gościnności. W spławikowych zawodach wędkarskich mogą sprawdzić się wszyscy miłośnicy wędkarstwa – dzieci, młodzież i dorośli. Pozwolenie PZW nie jest wymagane, ale dzieci mogą łowić tylko pod opieką dorosłych. Zgłoszenie tel. 62 59 27 011. LICZBA MIEJSC: 25, KOSZT: 15 zł/os.

PAŹDZIERNIK
2018-10-05 19:00:00

5 października /piątek/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Restauracja Lido, ul. Wrocławska 6, Antonin, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 19:00–24:00

Spędź piątkowy wieczór inaczej niż zwykle i skosztuj razem z rodziną oraz przyjaciółmi rybnych potraw rodem z kuchni wielkopolskiej, przepięknie podanych podczas wykwintnej kolacji w Restauracji Lido. Już po raz szósty kucharze zaserwują pełen wachlarz rybnych pyszności w najrozmaitszych postaciach (zarówno w formie gorących dań, jak i przystawek na zimno). W programie wiele atrakcji, m.in. losowanie atrakcyjnych nagród, w tym weekendu w pensjonacie. Zakup biletów do końca sierpnia br., płatność przelewem bądź osobiście w restauracji. LICZBA MIEJSC: 60, KOSZT: 95 zł/os.2018-10-26 19:00:00


26 października /piątek/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Rodzinny Park Przygód Górecznik, Antonin, ul. Wrocławska 7, gm. Przygodzice

CZAS TRWANIA: 19:00–01:00

Odwiedź wybudowaną z rozmachem i w zgodzie z rodzimą architekturą Restaurację Rodzinnego Parku Przygód w Góreczniku i zjedz tradycyjną kolację rybną w gościnnej Wielkopolsce. Górecznik wyróżnia doskonała kuchnia oparta na daniach z ryb słodkowodnych, które wielokrotnie zdobywały laury w ramach konkursu Mistrz Karpia w Dolinie Baryczy. Degustacja dań rybnych przy muzyce na żywo urozmaici nawet najbardziej ponury wieczór! Zgłoszenia u Organizatora. LICZBA MIEJSC: 120, KOSZT: 100 zł/os.

LISTOPAD


2018-11-03 18:00:00

3 listopada /sobota/

Ryba do syta! – kolacja rybna

MIEJSCE: Restauracja Trzcieliny, ul. Wrocławska 2, Przygodzice

CZAS TRWANIA: 18:00–02:00

Spotkaj się z rodziną i przyjaciółmi przy smacznym karpiu i innych rybach słodkowodnych, przygotowanych w trzech odsłonach. Kolacja serwowana będzie w formie zimnego bufetu na szwedzkich stołach przy taktach dobrej muzyki. Spotkanie uatrakcyjnią też śpiewy i tańce na żywo. Tak swojsko można się bawić tylko w Wielkopolsce, pielęgnującej tradycje wspólnego śpiewu i biesiadowania. Zgłoszenia u organizatora telefonicznie lub osobiście w restauracji. LICZBA MIEJSC: 100, KOSZT: 96 zł/os.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie