Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Mikołajkowy Prezent od Serca 2018

59 zarejestrowanych krwiodawców. 51 woreczków wypełnionych krwią. Pozytywne opinie, świetna zabawa, jeszcze lepsza organizacja. 9 grudnia w szkole Podstawowej im. Orła Białego w Przygodzicach odbyła się pierwsza, przełomowa akcja oddawania krwi. "Mikołajkowy Prezent Od Serca 2018" to inicjatywa Klubu HDK PCK "Warto żyć dla kogoś". Już dziś można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że był to wielki sukces organizatorów, który warto powtórzyć. Już przed oficjalnym rozpoczęciem akcji "Mikołajkowy Prezent od serca 2018", przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej w Przygodzicach ustawiła się kolejka krwiodawców chętnych do oddania cząstki siebie. Gdyby nie limit woreczków na krew na pewno udałoby się wyśrubować rekord gminny ustanowiony wczoraj.

59 zarejestrowanych krwiodawców
51 osób oddało krewJuż od początku było wiadomo, że będzie to doskonale zorganizowana akcja. Członkowie klubu HDK PCK "Warto żyć dla kogoś" dołożyli wszelkich starań, aby było o niej głośno. Promowali inicjatywę w mediach społecznościowych w ten sposób, że dostrzeżono te wysiłki na samej "górze". Organizatorzy otrzymali gratulacje za film promujący z Ministerstwa Zdrowia oraz z Narodowego Centrum Krwi. Członkowie klubu wydeptali sobie także ścieżki u sponsorów, którzy w różny sposób wsparli akcję. Był Mikołaj, był poczęstunek, kawa, herbata, a pociechy czekające na swoich rodziców mogły pobawić się w pomieszczeniu przedszkolaków.W trakcie akcji zbierano też karmę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Inicjatywa zapoczątkowana przez przygodziczan Kubę Jezierskiego oraz Darię Krakowską tym razem przyjęła szaty mikołajkowe i wystartowała pod nazwą "Bądź człowiek, karma wraca #4 santa's coming". Tutaj znajdziecie link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/213410756203033/
Akcję oddawania krwi odwiedzili też przedstawiciele "Szlachetnej Paczki". Organizatorzy zbiórki krwi włączyli się w pomoc rodzinie wspomaganej przez szkolny klub wolontariatu.

Kolejna akcja zapowiedziana została na 9 marca, ale już wiadomo, że będzie ją trzeba zorganizować w większych pomieszczeniach.Komentarze

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie