Najnowszy post

Tomasz Kołak (1989 - 1936)

Tomasz Kołak to kolejna zasłużona dla naszej Gminy postać, warta szerszej wzmianki na blogu. Regionalistka Danuta Jonak po raz kolejny sięga do źródeł i opisuje tę personę związaną z Czarnymlasem. 

Restauracje z gminy Przygodzice zdominowały tegoroczny konkurs kulinarny Mistrz Karpia 2018

Mieszkańcy gminy Przygodzice mogą być szczęśliwi i dumni ze swoich restauratorów. Dwa lokale gastronomiczne wypadły doskonale w tegorocznym konkursie Mistrz Karpia 2018 odbywającym się w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. W kategorii profesjonalnej I miejsce zajęła Karczma Górecznik za "suma w sosie z zielonego ogórka". W kategorii "nagroda publiczności" zwyciężyła Restauracja i Pensjonat "Lido" w Antoninie. Podsumowanie kulinarnej potyczki oraz całego cyklu Dni Karpia w Dolinie Baryczy odbyło się w Miliczu w KOM-ie. 

Zaczynam od końca. Od konkursu kulinarnego "Mistrz Karpia 2018" w kategorii "nagroda publiczności". Tutaj restauratorzy poszli w dwóch kierunkach: albo serwowali dokładnie to samo, co podczas konkursu profesjonalnego, albo prezentowali coś nowego. Restauratorzy z gminy Przygodzice postanowili pokazać oba wyjścia z tej sytuacji:

Karczma Górecznik - Terrina ze szczupaka

Danuta Kowalska - otwiera bemar z Przysmakiem Elizy Radziwiłłówny - daniem z kolacji rybnej w "Lido""Przysmak" został zaprezentowany także profesjonalnemu jury podczas konkursu "Mistrz Karpia", który odbył się w sali bankietowej Górecznika 20 listopada 2018 roku.
Na te dania głosować mogli wszyscy uczestnicy podsumowania Dni Karpia 2018. Impreza odbyła się w ośrodku KOM w Miliczu, w którym mieści się muzeum bombki.
Zwyciężyła Restauracja i Pensjonat "Lido" w Antoninie za "Przysmak Elizy Radziwiłłówny". Warto dodać, że to druga wygrana z rzędu tego lokalu w tej kategorii.

Juror Zbigniew Koźlik oraz Danuta Kowalska z Lido. 

Danuta Kowalska oraz jurorzy. 

Mistrz Karpia 2018 przyznany został "Lido" po raz drugi z rzędu. 


A teraz wynik pracy profesjonalnego jury.

III miejsce: Restauracja w Starym Młynie za Łazanki z karpia

II miejsce - Gospoda 8 Ryb za danie „Sum pieczony z bekonem podany z sosem holenderskim, konfiturą z czerwonej cebuli, puree ziemniaczanym i emulsją ze szpinaku"

I miejsce - Karczma Górecznik za "suma w sosie z zielonego ogórka".
Danie przygotowane przez Górecznik. 
Gratulujemy wygranej, a Was zapraszamy do odwiedzania tych restauracji. 

PEŁNA FOTORELACJA Z PODSUMOWANIA DNI KARPIA W DOLINIE BARYCZY


https://photos.app.goo.gl/QgYSpMQQXNTgewWu9Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie