Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Restauracje z gminy Przygodzice zdominowały tegoroczny konkurs kulinarny Mistrz Karpia 2018

Mieszkańcy gminy Przygodzice mogą być szczęśliwi i dumni ze swoich restauratorów. Dwa lokale gastronomiczne wypadły doskonale w tegorocznym konkursie Mistrz Karpia 2018 odbywającym się w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. W kategorii profesjonalnej I miejsce zajęła Karczma Górecznik za "suma w sosie z zielonego ogórka". W kategorii "nagroda publiczności" zwyciężyła Restauracja i Pensjonat "Lido" w Antoninie. Podsumowanie kulinarnej potyczki oraz całego cyklu Dni Karpia w Dolinie Baryczy odbyło się w Miliczu w KOM-ie. 

Zaczynam od końca. Od konkursu kulinarnego "Mistrz Karpia 2018" w kategorii "nagroda publiczności". Tutaj restauratorzy poszli w dwóch kierunkach: albo serwowali dokładnie to samo, co podczas konkursu profesjonalnego, albo prezentowali coś nowego. Restauratorzy z gminy Przygodzice postanowili pokazać oba wyjścia z tej sytuacji:

Karczma Górecznik - Terrina ze szczupaka

Danuta Kowalska - otwiera bemar z Przysmakiem Elizy Radziwiłłówny - daniem z kolacji rybnej w "Lido""Przysmak" został zaprezentowany także profesjonalnemu jury podczas konkursu "Mistrz Karpia", który odbył się w sali bankietowej Górecznika 20 listopada 2018 roku.
Na te dania głosować mogli wszyscy uczestnicy podsumowania Dni Karpia 2018. Impreza odbyła się w ośrodku KOM w Miliczu, w którym mieści się muzeum bombki.
Zwyciężyła Restauracja i Pensjonat "Lido" w Antoninie za "Przysmak Elizy Radziwiłłówny". Warto dodać, że to druga wygrana z rzędu tego lokalu w tej kategorii.

Juror Zbigniew Koźlik oraz Danuta Kowalska z Lido. 

Danuta Kowalska oraz jurorzy. 

Mistrz Karpia 2018 przyznany został "Lido" po raz drugi z rzędu. 


A teraz wynik pracy profesjonalnego jury.

III miejsce: Restauracja w Starym Młynie za Łazanki z karpia

II miejsce - Gospoda 8 Ryb za danie „Sum pieczony z bekonem podany z sosem holenderskim, konfiturą z czerwonej cebuli, puree ziemniaczanym i emulsją ze szpinaku"

I miejsce - Karczma Górecznik za "suma w sosie z zielonego ogórka".
Danie przygotowane przez Górecznik. 
Gratulujemy wygranej, a Was zapraszamy do odwiedzania tych restauracji. 

PEŁNA FOTORELACJA Z PODSUMOWANIA DNI KARPIA W DOLINIE BARYCZY


https://photos.app.goo.gl/QgYSpMQQXNTgewWu9Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie