Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Chcesz poznać zawód przyszłości? Oto on...

Nie polityk, nie hydraulik, nie ksiądz oraz nie elektryk czy nawet ekolog ani pracownik sortowni śmieci. Zastanawiasz się jaki jest zawód przyszłości? To programista. Pracownicy z działu IT są już dziś rozchwytywani, ale gdy urządzenia elektroniczne zupełnie zdominują naszą codzienność, to zapotrzebowania na programistów będzie jeszcze większe. W Ostrowie Wielkopolskim otwarto właśnie szkołę programowania w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Giganci Programowania". Szkoła dedykowana jest głównie dla dzieci i młodzieży - w myśl zasady: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Zajęcia będą odbywać się popołudniami. 

Aplikacje są dziś wszędzie. Gdy robimy zakupy w osiedlowym sklepie, gdy kupujemy buty przez internet, gdy zamawiamy pizzę do domu na jednym z popularnych portali internetowych oraz gdy chcemy wyznaczyć trasę rodzinnej wycieczki rowerowej na popularnych mapach w internecie. Dynamiczny rozwój technologii, wszechobecne aplikacje mobilne oraz rosnące zapotrzebowania na wykształconą kadrę IT sprawiają, że programista to zawód przyszłości. W Ostrowie Wielkopolskim powstała właśnie szkoła programowania pod szyldem ogólnopolskiego projektu „Giganci Programowania”. Pokazowe warsztaty zatytułowane „Koduj z Gigantami” odbędą się 9 lutego w siedzibie placówki przy ulicy Topolowej 54 w Ostrowie Wielkopolskim. 

Tim Cook (obecny szef firmy Apple), Steve Jobs (były szef firmy Apple, zm. 2011) czy Bill Gates (szef Microsoftu). Wiesz co ich łączy? Nie tylko to, że są dziś GIGANTAMI IT (tłum. technika informatyczna), ale także to, że zaczynali od …podstaw. Może to banalne, ale każdy zaczynał od początku. Dziś dzieci w szkole uczą się zagadnień, których uczono się w szkolnych ławach 20 i 30 lat temu, a świat prze do przodu. Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez smartfona czy wyjazdu na wakacje bez nawigacji. Wszystkie te urządzenia działają i pomagają w codziennym życiu dzięki programowaniu. 

Nauka programowania to nie tylko dodatkowa umiejętność, którą można rozwijać tak samo, jak inne zainteresowania takie jak sport czy sztuka. Jak potwierdzają założyciele szkoły “Giganci Programowania”, programowanie to przede wszystkim stymulacja rozwoju logicznego myślenia oraz możliwość wyrażania i pobudzenia kreatywności. Jak dużym zainteresowaniem i sympatią już teraz cieszą się zajęcia tego typu potwierdzają statystyki szkoły - Giganci Programowania do tej pory zdołali przeszkolić ponad 5000 uczniów w wieku od 7. do 19. roku życia. Nowe kursy startują co semestr, a uczeń zapisując się na zajęcia na poziomie początkującym, ma przed sobą całą ścieżkę edukacyjną, którą może kontynuować nawet do czasu podjęcia studiów. Dynamiczny rozwój szkoły pozwolił na otwarcie placówek w 19 miastach w całej Polsce, a także organizację wyjazdów zimowych i letnich łączących programowanie z zabawą i aktywnym wypoczynkiem. 

Nie zmarnuj okazji, aby Twoje dziecko także było kiedyś GIGANTEM jak Tim Cook, Steve Jobs czy Bill Gates. Zaprogramuj mu przyszłość i zapisz je na lekcje programowania w naszej szkole. Idealną możliwością są tutaj bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami, przeznaczone dla każdego ucznia od 7. roku życia. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wspierane również przez inne organizacje medialne. 

Szkoła programowania z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich uczniów z klas 1-3, 4-6, a także 7 i 8, gimnazjum oraz liceum. Zajęcia mogą podjąć nie tylko osoby początkujące, ale również Ci, którzy podstawy programowania mieli okazję poznać już wcześniej.

Koduj z Gigantami to już czwarta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Ich misją jest propagowanie idei programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia. Przewidzianych jest około 1700 miejsc dla uczestników warsztatów!

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast - C# i Visual Studio. Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.Termin zajęć w Ostrowie Wielkopolskim to 9 lutego 2019. 

Zapisy odbywaj się za pośrednictwem strony internetowej:


Zapraszamy! 

533 320 189

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie