Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Ferie zimowe 2019. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

No i nadeszły! Ferie zimowe tu upragniony czas dla dzieciaków, dla rodziców mniej, bo muszą zapewnić swoim pociechom rozrywkę na okrągłe dwa tygodnie, ale z takimi możliwościami, jakie mamy w regionie nie jest to trudna sztuka. Stworzyłem dla Was listę ciekawszych atrakcji z terenu całej południowej Wielkopolski. Oto podsumowanie mojego szukania. 

Rozpoczynamy od naszej gminy. Tutaj prym wiodą półkolonie zimowe i zajęcia rękodzielnicze w Chacie Regionalnej. To od poniedziałku do czwartku, a w piątek grupa zbiera się i spod Chaty Regionalnej jedziecie do Aquaparku w Kaliszu. Szczegóły na plakacie. 


Baseny i aquaparki

Wybór jest spory. To nie tylko wspomniany Aquapark w Kaliszu, ale także baseny w Ostrzeszowie i nowo otwarty w Kępnie. Są też pleszewskie "Planty". 

Oceanik "Ostreszów"Ferie w Kępnie na tamtejszym "Quarium"
Lodowisko

Na szczęście daleko nie musimy jechać. W Ostrowie funkcjonuje przy Parku 600-lecia lodowisko z prawdziwego zdarzenia. 

Ostrowskie kino Komeda zaprasza na filmowe ferie zimowe. Oto trzy propozycje. Godziny seansów znajdziecie na stronie kina: https://www.kino.ockostrow.plSanki

Nie ma lepszego miejsca na rodzinne sanki od ostrzeszowskiej Bałczyny. Jedno z najwyższych wzniesień w Wielkopolsce zlokalizowane jest w Rogaszycach. Niestety musimy cierpliwie poczekać aż spadnie śnieg, którego ostatnio jak na lekarstwo...


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie