Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Ferie zimowe 2019. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

No i nadeszły! Ferie zimowe tu upragniony czas dla dzieciaków, dla rodziców mniej, bo muszą zapewnić swoim pociechom rozrywkę na okrągłe dwa tygodnie, ale z takimi możliwościami, jakie mamy w regionie nie jest to trudna sztuka. Stworzyłem dla Was listę ciekawszych atrakcji z terenu całej południowej Wielkopolski. Oto podsumowanie mojego szukania. 

Rozpoczynamy od naszej gminy. Tutaj prym wiodą półkolonie zimowe i zajęcia rękodzielnicze w Chacie Regionalnej. To od poniedziałku do czwartku, a w piątek grupa zbiera się i spod Chaty Regionalnej jedziecie do Aquaparku w Kaliszu. Szczegóły na plakacie. 


Baseny i aquaparki

Wybór jest spory. To nie tylko wspomniany Aquapark w Kaliszu, ale także baseny w Ostrzeszowie i nowo otwarty w Kępnie. Są też pleszewskie "Planty". 

Oceanik "Ostreszów"Ferie w Kępnie na tamtejszym "Quarium"
Lodowisko

Na szczęście daleko nie musimy jechać. W Ostrowie funkcjonuje przy Parku 600-lecia lodowisko z prawdziwego zdarzenia. 

Ostrowskie kino Komeda zaprasza na filmowe ferie zimowe. Oto trzy propozycje. Godziny seansów znajdziecie na stronie kina: https://www.kino.ockostrow.plSanki

Nie ma lepszego miejsca na rodzinne sanki od ostrzeszowskiej Bałczyny. Jedno z najwyższych wzniesień w Wielkopolsce zlokalizowane jest w Rogaszycach. Niestety musimy cierpliwie poczekać aż spadnie śnieg, którego ostatnio jak na lekarstwo...


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie