Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Dinozaury w Parku Przygód Górecznik

1 maja, wraz z rozpoczęciem Majówki 2019, otwiera się Park Przygód Górecznik. Wśród nowości dla całych rodzin w sezonie 2019 znajdziemy zapowiadane na łamach tego bloga już niegdyś dinozaury, ale także nowy Park linowy Tarzan czy odnowione zagrody ze zwierzętami. Bardziej dostępne dla turystów indywidualnych stają się też ścieżki z gigantycznymi owadami czy grzybami. Wstęp do Parku będzie kosztował 12 złotych, a obiekt będzie czynny dla klientów indywidualnych od wtorku do niedzieli. Warto zaplanować sobie chwilę, aby odwiedzić Górecznik i zobaczyć, jakie zmiany nastąpiły. 


  • Park Przygód będzie otwarty od 1 do 5 maja od godziny 11:00 do 19:00. 
  • Potem od wtorku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 19:00. 
  • Dla grup zorganizowanych Park dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. 
  • Wstęp do Parku Przygód będzie kosztował 12 złotych/osobę. Nie obowiązuje limit czasu. 

O dinozaurach pisaliśmy na blogu tutaj: ---->


Wcześniej Rodzinnym Parkiem Przygód Górecznik nazwano jedynie teren dawnego kąpieliska, gdzie zlokalizowano m.in.: ścieżkę gigantycznych owadów, Atlas Grzybów, gokarty, łódeczki, kolejkę, dmuchańce czy plac zabaw wraz z gastronomią. Od sezonu 2019 następują znaczące zmiany:


  1. Parkiem nazywany jest cały teren kompleksu od ścieżki edukacyjno-muzealnej począwszy.
  2. Dawny Park Przygód z atrakcjami dla dzieci staje się Strefą Rozrywki, w której zamiast gigantycznych owadów staną dinozaury. 


Figur zwierząt oraz odlewów gigantycznych jaj jest w sumie ponad 20. Nowością jest też tzw. małpi gaj - czyli plac linowy "Tarzan". Nadal na terenie dawnego parku (dziś Strefy Rozrywki) pozostaje kolejka dla dzieci, tor gokartowy czy plac zabaw. W środku strefy będzie można także skorzystać z gastronomii. 


Gigantyczne owady oraz grzyby (te stały niegdyś w lesie poza ogrodzonym terenem dawnego Parku) trafiły teraz na utwardzoną ścieżkę prowadzącą do dawnego baru Makumba na wyspie. W ten sposób stają się bardziej dostępne dla klientów indywidualnych oraz dla dzieci uczestniczących w "Lekcjach blisko przyrody" prowadzonych przez Rodzinny Park Przygód Górecznik w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy. 


Odnowiona została także Chatka Babci Czerwonego Kapturka oraz zagrody ze zwierzętami. Budowane są nowe woliery dla ptactwa. Udało się też zadbać o skarpy nasypu prowadzącego ze ścieżki do Chatki Babci Kapturka i dalej w stronę zagród ze zwierzętami. 

To wszystko sprawia, że Górecznik dostaje nowego tchnienia. Zarezerwujcie sobie chwilę i wstąpcie tam choćby na krótką przechadzkę po przepięknym terenie naszej gminy. A może uda się zjeść pyszną rybkę? 

Komentarze

  1. Czy Park Przygód Górecznik zajmuje jakiś dodatkowy wyodrębniony teren i z dotychczasowych atrakcji będzie można korzystać nadal bezpłatnie?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie