Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Mikołajkowy prezent od serca dla Kubusia - zapowiedź

Imponująco przedstawia się program mikołajkowej akcji charytatywnej organizowanej przez Klub HDK PCK "Warto żyć dla kogoś"oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Zapraszamy 8 grudnia do budynku przygodzickiego GOK-u na akcję poboru krwi oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS. Gościem specjalnym wydarzenia będzie złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata oraz Superligi Pucharu Europy Szymon Ziółkowski. Sportowcowi towarzyszyć będzie żona Marta - Ambasadorka Drużyny Szpiku i projektu "Chce się żyć".
Wydarzenie charytatywne
„Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia”

8 grudnia 2019 roku (niedziela)
Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach
ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice10.00-14.00
- akcja poboru krwi (Klub HDK PCK „Warto Żyć dla Kogoś” Gminy         Przygodzice/RCKiK Kalisz),
- akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku – DKMS,
- kiermasz charytatywny (Szkoła Podstawowa w Przygodzicach),
- występy artystyczne (Grupa Baletowa „Gwiazda”, Gminne Studio Piosenki, Slavica Dance Fitness),
- wizyta Św. Mikołaja, elfa, klauna, animatorki z firmy Ciumoczkowe animacje,
- loteria fantowa (Klub HDK PCK „Warto Żyć dla Kogoś” Gminy Przygodzice),
- pokazy strażaków i ratowników medycznych (m.in. ratowanie rannego z wraku samochodu)
- poczęstunek dla krwiodawców, wolontariuszy i uczestników.

12.00-14.00
- wizyta gości specjalnych – Szymona Ziółkowskiego (Mistrza Olimpijskiego, Świata i Superligi Pucharu Europy w żucie młotem i Marty Ziółkowskiej (Ambasadorki Drużyny Szpiku)

14.30-19.00
- słowo wstępne – historia choroby Kubusia Golca z Przygodzic,
- koncerty zespołów muzycznych wg. Kolejności występu:
 BWLN, Natamaran,  Bosscy, No Way, De Indigo,
- licytacje „cennych” przedmiotów (w przerwach koncertowych),
- rozstrzygnięcie loterii fantowej z nagrodami,

- poczęstunek dla uczestników.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie