Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Zmiany w opłatach za śmieci - co muszę wiedzieć w 2020 roku?

W związku ze zmianami w opłatach za śmieci prezentujemy niezbędne informacje, które pomogą Wam zrozumieć proces zmian i aktualizacji. 
Kiedy dostanę pismo informujące mnie o podwyżkach? 

Jak informuje Urząd Gminy w Przygodzicach nastąpi to w styczniu.

W jaki sposób mam wypełnić deklarację? 

Na podstawie danych z roku poprzedniego przygotowana zostanie deklaracja, w której znajdziecie wysokość opłat po zmianach.

Mam firmę. Co muszę zrobić?

Właściciele firm, najemcy (czyli obiekty niezamieszkałe), otrzymają druk nowej deklaracji do wypełnienia w celu naliczenia nowych opłat. Po otrzymaniu od nich zwrotnych deklaracji, zostanie im wysłana informacja o wysokości opłaty za odpady na rok 2020;

Mam Kartę Dużej Rodziny. Czy nadal zachowam zniżki?

Tak. Posiadacze Karty Dużej Rodziny korzystający do tej pory z ulgi na dzieci uczące się, otrzymają pismo z urzędu gminy o możliwości przedłużenia posiadania takiej ulgi.

Mam kompostownik przydomowy. Czy mogę liczyć na tańsze rachunki?

Tak, ale dotyczy to tylko właścicieli nieruchomości jednorodzinnych. Ponadto musisz mieć świadomość, że oznacza to rezygnację z odbierania od Ciebie brązowych worków. Co ważne będzie możliwe po złożeniu nowej deklaracji, ale nie wcześniej niż po otrzymaniu informacji o podwyżce. Urząd Gminy prosi o nie przychodzenie w tej sprawie, bo to nic nie da.

Nie segreguję śmieci i nie chcę tego robić. Co dalej?

Przede wszystkim zastanów się czy dobrze robisz. Segregowanie śmieci to nic trudnego i jeśli jesteś konsekwentny zajmuje zaledwie kilka minut, a płacisz podwójną stawkę. Jeśli jednak nie zmieniasz zdania, to musisz wypełnić ponownie deklarację.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie