Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2022 zrobiła solidny krok w stronę edycji 2023

Nie boję się użyć tego określenia: to była przełomowa edycja Odysei Antonińskiej. Festiwal podróżniczy wkroczył na tory, z których zejść już nie może. To oczywiście oznacza rozwój wydarzenia, ale też solidną pracę całego zespołu, który w tym roku zasłużył na ogromne oklaski tworząc moim zdaniem najważniejsze kulturalne wydarzenie w naszej gminie. Dlaczego? O tym w poście. 

Zmiany w opłatach za śmieci - co muszę wiedzieć w 2020 roku?

W związku ze zmianami w opłatach za śmieci prezentujemy niezbędne informacje, które pomogą Wam zrozumieć proces zmian i aktualizacji. 
Kiedy dostanę pismo informujące mnie o podwyżkach? 

Jak informuje Urząd Gminy w Przygodzicach nastąpi to w styczniu.

W jaki sposób mam wypełnić deklarację? 

Na podstawie danych z roku poprzedniego przygotowana zostanie deklaracja, w której znajdziecie wysokość opłat po zmianach.

Mam firmę. Co muszę zrobić?

Właściciele firm, najemcy (czyli obiekty niezamieszkałe), otrzymają druk nowej deklaracji do wypełnienia w celu naliczenia nowych opłat. Po otrzymaniu od nich zwrotnych deklaracji, zostanie im wysłana informacja o wysokości opłaty za odpady na rok 2020;

Mam Kartę Dużej Rodziny. Czy nadal zachowam zniżki?

Tak. Posiadacze Karty Dużej Rodziny korzystający do tej pory z ulgi na dzieci uczące się, otrzymają pismo z urzędu gminy o możliwości przedłużenia posiadania takiej ulgi.

Mam kompostownik przydomowy. Czy mogę liczyć na tańsze rachunki?

Tak, ale dotyczy to tylko właścicieli nieruchomości jednorodzinnych. Ponadto musisz mieć świadomość, że oznacza to rezygnację z odbierania od Ciebie brązowych worków. Co ważne będzie możliwe po złożeniu nowej deklaracji, ale nie wcześniej niż po otrzymaniu informacji o podwyżce. Urząd Gminy prosi o nie przychodzenie w tej sprawie, bo to nic nie da.

Nie segreguję śmieci i nie chcę tego robić. Co dalej?

Przede wszystkim zastanów się czy dobrze robisz. Segregowanie śmieci to nic trudnego i jeśli jesteś konsekwentny zajmuje zaledwie kilka minut, a płacisz podwójną stawkę. Jeśli jednak nie zmieniasz zdania, to musisz wypełnić ponownie deklarację.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie