Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Górecznik zaprasza na wyjątkową kolację w greckim stylu

Czy otarliście się kiedyś o danie o nazwie spanakopita lub dolmadakia z serem hraviera? Jeśli nie byliście w Grecji to pewnie nigdy, ale jest ku temu dobra okazja. 4 marca (środa) w sali bankietowej Karczma&Hotel*** Górecznik odbędzie się kulinarny event pod nazwą "Nasza Wielka Grecka Uczta". Gośćmi wieczoru będą znany i lubiany kucharz Teo Vafidis oraz Mistrz Słodkości Paweł Mieszała. Podpatrywać znane postaci z kręgu gastronomii oraz pomagać swoim doświadczeniem będzie szef kuchni Górecznika Roman Wegnerowicz wraz ze swoim zespołem. 

4 marca 2020 roku do naszej sali bankietowej zawitają smaki południa Europy i mistrzowie kuchni Teo Vafidis oraz Paweł Mieszała. Kolacja w formie uczty greckiej to coś, czego na Góreczniku jeszcze nie było :) 

Teo Vafidis

Paweł Mieszała

Roma Wegnerowicz


W tym roku nie organizujemy w naszej sali bankietowej wieczorku karnawałowego, ale mamy dla Was coś znacznie lepszego i ciekawszego :) Znacie nas i wiecie, że możecie się spodziewać pełnych stołów i wybornej atmosfery - atmosfery zarówno dla grupki znajomych, rodziny, ale także współpracowników. Zaproś znajomych z biura na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi postaciami polskiej i światowej kuchni.

Imprezy tematycznie na Góreczniku to już tradycja. Organizowaliśmy Biesiadę Country, która miała swoich licznych fanów, rok temu zaprosiliśmy Gości na Biesiadę Góralską, która została owiana legendą, a tym razem chcemy Was zaprosić do słonecznej Grecji.

Wszystko za sprawą Teo Vafidisa - szefa kuchni i eksperta kulinarnego, którego możecie znać ze szklanego ekranu. Grek z pochodzenia przyjeżdża na Górecznik po to, aby zaprezentować Wam nie tylko najlepsze smaki Grecji, ale także sposób serwowania dań. Sharing plates to z pozoru zupełnie nowa moda na serwowanie dań, a tak naprawdę nawiązanie do polskiej tradycji biesiadowania przy wspólnym stole. Pojedyncze talerze przy każdym siedzącym miejscu zastępowane są przez półmiski, na których serwowane są dania. Ta metoda podawania potraw nawiązuje do polskiej tradycji dzielenia się posiłkiem przy wspólnym stole. Tak robią też Grecy. Chcemy do tej tradycji i aktualnego trendu na świecie nawiązać. Poczytajcie artykuł na naszej stronie- wywiad z Joanną Ochniak —> https://hotel.gorecznik.pl/aktualnosci/320-trendy-gastronomiczne-w-2020-roku-wywiad.html

4 marca będziecie mieli okazję spotkać się i porozmawiać nie tylko z Teo Vafidisem, ale także z mistrzem słodkości Pawłem Mieszałą. Mistrz Świata cukiernictwa oraz właściciel Cukierni Pawlova z Lubonia potrafi wyczarować cuda, o czym przekonaliśmy się podczas szkolenia (piszemy o tym tutaj: https://hotel.gorecznik.pl/aktualnosci/301-mistrzowskie-slodkosci.html). 

Tandem mistrzowski podczas tej kolacji uzupełnia Roman Wegnerowicz, szef kuchni Górecznika, który także ma ogromne doświadczenie w kuchni. Wspólnie z Teo Vafidisem oraz Pawłem Mieszałą postara się wznieść poziom dań serwowanych na Góreczniku na niespotykany dotąd poziom. Nie chcemy pisać, że wyższy - napiszemy, że po prostu inny. 

- Naszą ambicją jest prezentować Wam kuchnię świata, bo wierzymy, że to właśnie w różnorodności, ale przy zachowaniu tradycji tkwi sens gotowania - mówi do uczestników kolacji Roman Wegnerowicz. 

4 marca zapraszamy Was do sali bankietowej, gdzie czeka na Was 11 stolików od 8 do 10 osób. 

Rezerwacja stolików od 8 do maksymalnie 10 osób: 604 935 605 lub 602 266 093. 

KOSZT: 159 zł/os

Partnerami wydarzenia są firmy Fine Dine oraz Bidfood Farutex.

źródło: www.hotel.gorecznik.pl

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie