Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Internat w Przygodzicach ogrodzony i gotowy na przyjęcia

Internat ZSP CKU odgrodzony! Na pierwszy rzut oka wygląda to conajmniej niepokojąco. Dostaję już którąś wiadomość z prośbą o wyjaśnienie. Zapytałem o to starostę ostrowskiego Pana Paweł Rajski. W odpowiedzi włodarz powiatu wyjaśnia, że internat jest już gotowy na przyjęcie osób poddanych kwarantannie. 

Na swoim facebookowym profilu starosta ostrowski Paweł Rajski opisał instrukcję przyjazdu z zagranicy.

Co z osobami powracającymi z zagranicy, które nie mają gdzie odbyć kwarantanny? Coraz więcej telefonów w tej sprawie pojawia się w przestrzeni publicznej. Jak informuje Jerzy Garczarek szef Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obronności szczegółowe instrukacja w sprawie postępowania z osobami przybywajacymi z zagranicy przesłana została 17 marca do wszystkich gmin w powiecie ostrowskim.

W przypadku gdyby osoba podlegająca kwarantannie z jakichkolwiek przyczyn nie mogła odbywać jej w swoim domu (mieszkaniu) przypadek taki należy zgłosić dyżurnemu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 061 854 99 92. Do wiadomości informację tę należy przekazać do powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego 728 371 418.

W Powiecie Ostrowskim na potrzeby kwarantanny przygotowany został internat ZSP CKU w Przygodzicach. Obiekt wyposażony z funduszy powiatowych m.in. w jednorazową pościel jest gotowy do zasiedlenia już od poniedziałku. Po zakwaterowaniu zostanie zamknięty na 14 dni Jednak decyzję o skierowaniu konkretnych osób podejmuje Wojewoda Wielkopolski. Do tej pory na kwarantannę kierowano do ośrodka w Żerkowie, dotyczyło to także mieszkańców pochodzących z naszego powiatu.

Tymczasem okazuje się, że nasi rodacy mają problemy z powrotem do Polski. Są zatrzymywani na przywróconych granicach krajów Unii Europejskiej i dalej służby nie pozwalają im już jechać. Grożą nawet aresztowaniem. Dzikie czasy. Europa w wersji Schengen już nie istnieje. Wolna Europa nie jest już taka wolna...Z drugiej strony dochodzą mnie wieści, że na granicach z Francją i Niemcami jest dużo spokojniej i ruch odbywa się w miarę płynnie. 

Dziś po Ostrowie Wielkopolskim krążyły samochody policyjne, z których przez megafony było można usłyszeć nawoływania do pozostania w domu. Z głośników było słuchać taki komunikat: 

"Szanowni Państwo: W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans conajmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy – zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas – nie tylko dzisiaj i jutro, ale też przez cały czas trwania epidemii – zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”Jeszcze do niedawna takie obrazki obserwowaliśmy na filmach, które przesyłał nam z Chin Paweł Nowakowski (zajrzyjcie na nasz fanpejdż na blogu), a teraz tą samą sytuację widzimy u siebie na ulicach.Na domiar złego poprawia się znacznie pogoda. W weekend prognozują aż 16 stopni. Mimo wszystko #zostańwdomu

Przebąkuje się o zakazie imprez do końca roku. To byłby kolejny dotkliwy cios dla wszystkich. 

Chyba kontakt z ludźmi, spotkania, imprezy i plenery będą największym rarytasem tej wiosny. Może ludzie to wreszcie docenią? Przynajmniej Natura trochę odpocznie od nas, szkodników. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie