Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Życie w czasach koronawirusa

Pora na podsumowanie dnia. Zmarł trzeci zakażony pacjent. Liczba chorych w kraju przekroczyła właśnie 100. Podejrzewam, że sobota była ostatnim dniem aktywności Polaków. Sądząc po dzisiejszym zachowaniu ludzi, to każdy chciał zrobić na szybko zakupy i wrócić do domu, aby się w nim zaszyć. Trudno się dziwić. Ludzie są delikatnie przerażeni, skoro pod ostrowskim szpitalem widzą pomarańczowe namioty. Wcześniej mogli podobne zobaczyć na filmach katastroficznych, a teraz mają te obrazy przed oczyma. To są widoki, które nie napawają optymizmem. foto: Błażej

foto: Błażej


Starałem się dziś nie oglądać telewizji i nie czytać feedów na fejsie oraz portalach informacyjnych, więc żyłem spokojnie. Wieczorem, gdy usiadłem do pisania tego posta lekki niepokój przyszedł. Gdy zobaczyłem jak wyglądają półki jednego z marketów, to włos mi się na głowie zjeżył - powiem Wam to szczerze. Akurat dowozili papier toaletowy. Ludzie patrzyli na tego paleciaka, który wiózł świeżą dostawę srajtaśmy jak na ziemię obiecaną.Rano dostałem telefon, że pomimo zakazu jeden z barów na terenie naszej gminy przyjmował Gości w swoim lokalu. 

Jutro niedziela. Większość zapowiada, że zostaje w domu. Prawie wszystkie media będą transmitować msze święte, więc to znacznie ukróci wędrówki do kościołów. Historię z decyzją przygodzickiego proboszcza już znacie. Poczytajcie we wcześniejszym poście. 

Już dziś ulice były opustoszałe. Wieczorem poświęciłem godzinę na wykład profesora Krzysztofa Pyrća o koronawirusie. Ma on godzinę i chyba warto się z nim zapoznać zamiast jednego odcinka „Watahy”. Polecam Wam tę porcję rzeczowej wiedzy.

Konkluzja jest taka:1) Największy problem z tym wirusem jest taki, że on wymaga leczenia szpitalnego, a żaden system służby zdrowia na świecie nie jest przygotowany na 15% obywateli w szpitalach.

2) Wirus siedzi w Tobie, ale możesz o tym nie wiedzieć i zarażać.

3) Kwarantanna (jeśli miałeś do czynienia z osobą zarażoną) jest nieunikniona.

Pora na odrobienie zaległości na Netflixie, HBO Go i Rakutenie. Polecacie coś? 

#koronawirus #2020 #życiewczasieepidemii #jakżyć #bierdonka #zakupy #epidemia #pandemia #coronavirus #polska #poland

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie