Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie ostrowskim


Koronawirus nie puka już do naszych bram - on tutaj jest. Pierwszy przypadek zakażonej osoby w powiecie ostrowskim stał się właśnie faktem. To u 17-latka, który wrócił z zagranicy stwierdzono obecność wirusa powodującego chorobę COVID-19. Pocieszającego jest to, że chłopak przebywa w domu w dobrym zdrowiu i jeśli tam pozostanie, a jego sytuacja zdrowotna się nie pogorszy, to ma duże szanse na wyleczenie. Internet huczy! 


Niestety dla nas wciąż jesteśmy w przededniu piku zachorowań. Sieć obiegły wczoraj alarmujące statystyki, który podkreślały, że „Włosi 2 tygodnie temu mieli tyle, a tyle przypadków….”. Rozumiecie, że mniej niż my Polacy i że mamy się czego bać. Sieć od kilku tygodni rysuje różne scenariusze. Niestety wiele z nich jest katastroficznych. Inna sprawa, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji. Trzeba zostać w domu. To przede wszystkim. Wczoraj wyczytałem, że wirus potrafi się nawet na wolnym powietrzu roznosić. Do trzech godzin. 

Na nasze nieszczęście temperatura powietrza znacznie spadła. W nocy jest nawet minus, co sprawia że nasze organizmy są bardziej podatne na przeziębienia i inne objawy. Jeśli dostaniemy kataru, to wierzcie mi: w obecnej sytuacji nie będziecie w stanie pozbyć się myśli, że to coś poważniejszego. Nie zawsze jest to od razu koronawirus - pamiętajcie o tym. 

Docierają do mnie wieści, że masowo wracają z zagranicy nasi rodacy, którzy wyjechali za chlebem. Obowiązkowo zostaną poddani kwarantannie. Rząd wprowadził specjalną aplikację na smartfony. Nazywa się „Kwarantanna domowa”. Osoba poddana kwarantannie będzie musiała na wezwanie odesłać selfie z miejsca zamieszkania. Ma na to 20 minut. Aplikacja korzysta z geolokalizacji, więc trzeba zrobić sobie zdjęcie faktycznie w domu. 

Trzymajcie się i nie dajcie wirusowi :) 

#koronawirus #gmina #samorząd #elearning #przerwa #edukacja #googleform #googleclassroom #rząd #epidemia

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie