Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Górecznik wraca do „normalności”. Jak funkcjonuje w czasie epidemii?

Karczma & Hotel*** Górecznik
Po prawie 8 tygodniach wykluczenia z życia gospodarczego Karczma & Hotel*** Górecznik zaczynają znów działać. Od 1 maja znów można zamówić coś w Karczmie, ale tylko na wynos. Wraz z pierwszym maja obiekt zaprasza też na spacer po ścieżkach edukacyjnych oraz zagrodach ze zwierzętami. Hotel rusza w poniedziałek 4 maja. Na terenie Górecznika obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. 

Po prawie 8 tygodniach wykluczenia z życia gospodarczego Karczma & Hotel*** Górecznik zaczynają znów działać. Od 1 maja znów można zamówić coś w Karczmie, ale tylko na wynos. Wraz z pierwszym maja obiekt zaprasza też na spacer po ścieżkach edukacyjnych oraz zagrodach ze zwierzętami. Hotel rusza w poniedziałek 4 maja. Zamknięto go 15 marca. Na terenie Górecznika obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Obiekt funkcjonuje codziennie od 11:00 do 19:00. Największy obiekt hotelarsko-gastronomiczny w gminie Przygodzice i jeden z większych na południu wielkopolski uruchomił swoją Karczmę po wielotygodniowej przerwie dokładnie 1 maja. Start nie był udany ze względu na pogodę. Od godziny 9:00 do 15:00 padał deszcz, więc restauracja musiała liczyć na klientów, którzy chcieli skorzystać z gastronomii. Gdyby pogoda była słoneczna, na Górecznik przyjechałoby znacznie więcej zwiedzających. Wszyscy są spragnieni spacerowania. 

W Karczmie oraz na ścieżkach edukacyjnych wraz z zagrodami obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Trzeba m.in.

 • nosić obowiązkowo maski na twarz 
 • dezynfekować ręce przy wejściu do Karczmy 
 • zwrócić uwagę na to, że przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba 
Od 1 maja nie wolno:

 • dotykać zwierząt 
 • korzystać z małej infrastruktury 
 • siadać na drewnianych tarasach przy wodzie 
 • korzystać z cymbergajów oraz innych zabawek 

Strefa Rozrywki - miejsce z atrakcjami dla dzieci Parku Przygód pozostaje zamknięta. Nowe zasady bezpieczeństwa zostały kompleksowo przygotowane i opublikowane na oficjalnej stronie Górecznika pod adresem www.hotel.gorecznik.pl\koronawirus

https://hotel.gorecznik.pl/menu

Karczma Górecznik postawiła na dania, które można łatwo wydać klientowi do ręki oraz równie łatwo skonsumować, stąd właśnie burgery w menu. Górecznik od lat słynie z burgerów, które serwowano w Restauracji „Wigwam”. W nowym menu znalazły się m.in. dwa burgery:

 • rybny (z kawałkami fileta łososia, miruny i dorsza 
 • z szarpaną wieprzowiną 
Na wynos można zamówić także ryby: 

 • dorsza w cieście 
 • sandacza na kremowym sosie z boczniakami 
 • pstrąga w ziołach 


Od 4 maja rusza także trzygwiazdkowy Hotel Górecznik. Nocleg znajdą tutaj nie tylko osoby podróżujące służbowo, ale także goście indywidualni. Odwiedzający także muszą się zapoznać z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. Ciekawostką jest fakt, że w rozporządzeniu rządu, który otwierając hotele "luzuje" obostrzenia związane z epidemią jest mowa o zakazie korzystania z suszarek w pokojach hotelowych. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie