Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Górecznik wraca do „normalności”. Jak funkcjonuje w czasie epidemii?

Karczma & Hotel*** Górecznik
Po prawie 8 tygodniach wykluczenia z życia gospodarczego Karczma & Hotel*** Górecznik zaczynają znów działać. Od 1 maja znów można zamówić coś w Karczmie, ale tylko na wynos. Wraz z pierwszym maja obiekt zaprasza też na spacer po ścieżkach edukacyjnych oraz zagrodach ze zwierzętami. Hotel rusza w poniedziałek 4 maja. Na terenie Górecznika obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. 

Po prawie 8 tygodniach wykluczenia z życia gospodarczego Karczma & Hotel*** Górecznik zaczynają znów działać. Od 1 maja znów można zamówić coś w Karczmie, ale tylko na wynos. Wraz z pierwszym maja obiekt zaprasza też na spacer po ścieżkach edukacyjnych oraz zagrodach ze zwierzętami. Hotel rusza w poniedziałek 4 maja. Zamknięto go 15 marca. Na terenie Górecznika obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Obiekt funkcjonuje codziennie od 11:00 do 19:00. Największy obiekt hotelarsko-gastronomiczny w gminie Przygodzice i jeden z większych na południu wielkopolski uruchomił swoją Karczmę po wielotygodniowej przerwie dokładnie 1 maja. Start nie był udany ze względu na pogodę. Od godziny 9:00 do 15:00 padał deszcz, więc restauracja musiała liczyć na klientów, którzy chcieli skorzystać z gastronomii. Gdyby pogoda była słoneczna, na Górecznik przyjechałoby znacznie więcej zwiedzających. Wszyscy są spragnieni spacerowania. 

W Karczmie oraz na ścieżkach edukacyjnych wraz z zagrodami obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Trzeba m.in.

 • nosić obowiązkowo maski na twarz 
 • dezynfekować ręce przy wejściu do Karczmy 
 • zwrócić uwagę na to, że przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba 
Od 1 maja nie wolno:

 • dotykać zwierząt 
 • korzystać z małej infrastruktury 
 • siadać na drewnianych tarasach przy wodzie 
 • korzystać z cymbergajów oraz innych zabawek 

Strefa Rozrywki - miejsce z atrakcjami dla dzieci Parku Przygód pozostaje zamknięta. Nowe zasady bezpieczeństwa zostały kompleksowo przygotowane i opublikowane na oficjalnej stronie Górecznika pod adresem www.hotel.gorecznik.pl\koronawirus

https://hotel.gorecznik.pl/menu

Karczma Górecznik postawiła na dania, które można łatwo wydać klientowi do ręki oraz równie łatwo skonsumować, stąd właśnie burgery w menu. Górecznik od lat słynie z burgerów, które serwowano w Restauracji „Wigwam”. W nowym menu znalazły się m.in. dwa burgery:

 • rybny (z kawałkami fileta łososia, miruny i dorsza 
 • z szarpaną wieprzowiną 
Na wynos można zamówić także ryby: 

 • dorsza w cieście 
 • sandacza na kremowym sosie z boczniakami 
 • pstrąga w ziołach 


Od 4 maja rusza także trzygwiazdkowy Hotel Górecznik. Nocleg znajdą tutaj nie tylko osoby podróżujące służbowo, ale także goście indywidualni. Odwiedzający także muszą się zapoznać z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. Ciekawostką jest fakt, że w rozporządzeniu rządu, który otwierając hotele "luzuje" obostrzenia związane z epidemią jest mowa o zakazie korzystania z suszarek w pokojach hotelowych. 
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie