Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Koronawirus: Poluzowanie gospodarcze w gminie Przygodzice

Rząd powoli zaczyna odmrażać gospodarkę. Dziś ruszają oficjalnie hotele w gminie Przygodzice, które zostały unieruchomione rozporządzeniem 15 marca. Znikają też tzw. godziny dla seniorów. Od 10:00 do 12:00 można już zrobić zakupy także wtedy, gdy nie osiągnęło się wieku 65 lat i powyżej. Gmina poinformowała także, że nie otworzy przedszkoli wraz z 6 maja. Samorząd chce opracować najpierw procedury bezpieczeństwa. 

Już wczoraj wieczorem na swoich social mediach Górecznik poinformował, że od dziś rusza ponownie hotel. Obowiązują oczywiście restrykcje, ale dziś w „Trójce” słyszałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który mówił, że idea otwarcia hoteli to idea pozwolenia m.in. rodzinom na wspólny wypoczynek. Przy założeniu, że rodzina spędza pobyt w jednym pokoju ryzyko zachorowania bardzo maleje, skoro na co dzień ta sama rodzina też jest nieustannie ze sobą w ścisłym kontakcie. Chodzi o to, aby nie krzyżowały się obce osoby - jak na przykład w restauracjach (dlatego te wciąż pozostają zamknięte).

FB: Górecznik

FB: Górecznik

FB: Górecznik

FB: Górecznik

Od dziś znikają godziny dla seniorów. Wcześniej od godziny 10:00 do godziny 12:00 sklepy spożywcze obsługiwały tylko osoby powyżej 65. roku życia i niosło to z sobą liczne problemy. Często bywało tak, że starsi ludzie nie chcieli wychodzić z domu, więc sklepy świeciły pustkami, a gdy godziny dla seniora się skończyły, to obiekt zarządzał 45 minutową przerwę na dezynfekcję. Bywało tak, że od 10:00 do praktycznie 13:00 nie mogłeś zrobić zakupów. Jeśli sklep zamykał się o 14:00, jak w święta, to mogłeś się spóźnić. Przetrwaliśmy jednak i nie ma co narzekać, bo seniorom się ten czas należał. 

„W związku z informacją podaną na konferencji prasowej przez Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 29 kwietnia 2020 r. o możliwości uruchomienia działalności przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego Gmina Przygodzice nie przewiduje otwarcia ww. placówek od dnia 6 maja 2020 r.
Obecnie trwają prace nad stworzeniem procedur zapewniających bezpieczny pobyt dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. O kolejnych decyzjach dotyczących uruchomienia placówek zastaną Państwo poinformowani oddzielnym komunikatem” 

Dzień po opublikowaniu przez rząd decyzji o ponownym rozruchu przedszkoli gmina Przygodzice wydała ten komunikat, w którym informuje, że przedszkola samorządowe pozostają zamknięte. Fani naszej facebookowej strony wypowiedzieli się jednoznacznie w sondzie: do przedszkola dzieci nie puścimy.

Od 4 maja otwarto także galerie handlowe, ale bez punktów gastronomicznych. Na parkingach zaroiło się od kupujących. Otwarto także niektóre muzea. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie