Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Koronawirus: Poluzowanie gospodarcze w gminie Przygodzice

Rząd powoli zaczyna odmrażać gospodarkę. Dziś ruszają oficjalnie hotele w gminie Przygodzice, które zostały unieruchomione rozporządzeniem 15 marca. Znikają też tzw. godziny dla seniorów. Od 10:00 do 12:00 można już zrobić zakupy także wtedy, gdy nie osiągnęło się wieku 65 lat i powyżej. Gmina poinformowała także, że nie otworzy przedszkoli wraz z 6 maja. Samorząd chce opracować najpierw procedury bezpieczeństwa. 

Już wczoraj wieczorem na swoich social mediach Górecznik poinformował, że od dziś rusza ponownie hotel. Obowiązują oczywiście restrykcje, ale dziś w „Trójce” słyszałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który mówił, że idea otwarcia hoteli to idea pozwolenia m.in. rodzinom na wspólny wypoczynek. Przy założeniu, że rodzina spędza pobyt w jednym pokoju ryzyko zachorowania bardzo maleje, skoro na co dzień ta sama rodzina też jest nieustannie ze sobą w ścisłym kontakcie. Chodzi o to, aby nie krzyżowały się obce osoby - jak na przykład w restauracjach (dlatego te wciąż pozostają zamknięte).

FB: Górecznik

FB: Górecznik

FB: Górecznik

FB: Górecznik

Od dziś znikają godziny dla seniorów. Wcześniej od godziny 10:00 do godziny 12:00 sklepy spożywcze obsługiwały tylko osoby powyżej 65. roku życia i niosło to z sobą liczne problemy. Często bywało tak, że starsi ludzie nie chcieli wychodzić z domu, więc sklepy świeciły pustkami, a gdy godziny dla seniora się skończyły, to obiekt zarządzał 45 minutową przerwę na dezynfekcję. Bywało tak, że od 10:00 do praktycznie 13:00 nie mogłeś zrobić zakupów. Jeśli sklep zamykał się o 14:00, jak w święta, to mogłeś się spóźnić. Przetrwaliśmy jednak i nie ma co narzekać, bo seniorom się ten czas należał. 

„W związku z informacją podaną na konferencji prasowej przez Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 29 kwietnia 2020 r. o możliwości uruchomienia działalności przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego Gmina Przygodzice nie przewiduje otwarcia ww. placówek od dnia 6 maja 2020 r.
Obecnie trwają prace nad stworzeniem procedur zapewniających bezpieczny pobyt dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. O kolejnych decyzjach dotyczących uruchomienia placówek zastaną Państwo poinformowani oddzielnym komunikatem” 

Dzień po opublikowaniu przez rząd decyzji o ponownym rozruchu przedszkoli gmina Przygodzice wydała ten komunikat, w którym informuje, że przedszkola samorządowe pozostają zamknięte. Fani naszej facebookowej strony wypowiedzieli się jednoznacznie w sondzie: do przedszkola dzieci nie puścimy.

Od 4 maja otwarto także galerie handlowe, ale bez punktów gastronomicznych. Na parkingach zaroiło się od kupujących. Otwarto także niektóre muzea. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie