Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Piaszczysta podróż dla Natana z Dębnicy

Wyruszył! Grzegorz Cal z Przygodzic zamierza przez 11 dni pokonać pieszo 360 kilometrów piaszczystej nadmorskiej trasy. Robi to w konkretnym celu: aby pomóc 11-letniemu Natanowi z Dębnicy w gminie Przygodzice. Chłopiec musi przejść specjalistyczne badania w Finlandii, których cena znacznie przewyższa budżet domowy Państwa Grzegorczyków. Nie każdy bohater musi nosić pelerynę. Akcję charytatywną koordynuje nowo powstała przygodzicka Fundacja "Warto żyć dla kogoś". 
Piaszczysta podróż dla Natana zaplanowana jest na 11 dni - od 9 lipca do 20 lipca 2020. Celem jest pokonanie pieszej trasy ze Świnoujścia na Hel. Wczoraj na stacji PKP w Ostrowie Wielkopolskim Grzegorza pożegnali córka Marysia oraz przedstawiciele Fundacji "Warto żyć dla kogoś":  Karol Talaga oraz Robert Kaczmarek. Codzienny plan trasy przejścia Grzegorza:


09.07.2020 Świnoujście - Międzywodzie

10.07.2020 Międzywodzie - Pobierowo

11.07.2020 Pobierowo – Dźwirzyno

12.07.2020 Dźwirzyno - Sarbinowo

13.07.2020 Sarbinowo – Darłówek

14.07.2020 Darłówek - Jarosławiec

15.07.2020 Jarosławiec – Orzechowo

16.07.2020 Orzechowo - Las Smołdziński

17.07.2020 Las Smołdziński - Łeba

18.07.2020 Łeba - Białogóra

19.07.2020 Białogóra - Władysławowo

20.07.2020 Władysławowo – Hel

11-letni Natan Grzegorczyk z Dębnicy z powodu nagłego zatrzymania krążenia upadł na podłogę. Dzięki trwającej 25 minut akcji reanimacyjnej oraz wykonaniu defibrylacji odzyskał przytomność. W kwietniu br. roku przeszedł operację w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, podczas której zamontowaniu mu KARDIOWERTER DEFIBRYLATOR EMBLEM S-ICD! (5-ta osoba w Polsce!).
Chłopiec musi pilnie przejść badania genetyczne, które wykonywane są w Finlandii, a są bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o każdą pomoc w leczeniu Natana i pomóżmy mu wspólnie wrócić do normalnego życia! Bardzo ważne jest również poinformowanie wszystkich lokalnych mediów o prowadzonej akcji w Państwa okolicy.

Pieszej podróży pomocowej "dla Natana" wzdłóż polskiego wybrzeża podjął sie Grzegorz Cal - mieszkaniec Przygodzic. Trwająca 11 dni wędrówka, to minimum 360 km trudnej, piaszczystej przeprawy, bez względu na panujące warunki pogodowe. Pan Grzegorz będzie miał na sobie założoną koszulkę z podobizną Natana i imienny identyfikator (patrz załącznik).
Patronat akcji: Fundacja "Warto Żyć dla Kogoś"

Zbiórka pieniędzy dla chorego Natana odbywać się będzie poprzez przekazywanie wizytówek z numerem konta Fundacji. 
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie