Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Zawody wędkarskie zainaugurowały nowe dzieje przygodzickiej "Glinianki"

W sobotę 4 lipca na terenie stawu "Glinianka" w Przygodzicach odbyły się zawody wędkarskie, które zainaugurowały jednocześnie nowe dzieje obiektu. "Glinianka" po kilku miesiącach prac zyskała zupełnie nowe oblicze. Rewitalizacja sprawiła, że akwen wraz z otoczeniem jest świetnym miejscem do rekreacji i odpoczynku. Tylko czy uda się pogodzić interesy różnych wypoczywających tam grup? 


Dzięki rewitalizacji "Glinianka" stała się atrakcyjna zarówno dla wędkarzy, jak i tych, którzy po prostu chcą wypocząć nad wodą. Zamontowano tam tablice edukacyjne, które mogą służyć nauczaniu najmłodszych m.in. tego jakie gatunki ryb występują w polskich wodach, jakie rzadkie gatunki ptaków możemy spotkać na "Gliniance" oraz jakie gatunki zwierząt zaliczyć można do lokalnej fauny.


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Robert Kaczmarek prezentuje tablicę edukacyjną z rybami słodkowodnymi. 

Prace, które wykonano w czasach epidemii koronawirusa to nie tylko budowa infrastruktury do spacerowania wokół akwenu, ale także ławeczki do siedzenia, miejsce do grillowania pod zadaszeniem, miejsce przy ognisku oraz wiele innych elementów małej infrastruktury. 


Rewitalizacja polegała również na zamontowaniu infrastruktury dla wędkarzy. Powstały m.in. pomosty i podesty. To doskonała wiadomość dla fanów moczenia kija, którzy mogli z nowych możliwości skorzystać w minioną sobotę podczas zawodów wędkarskich. Mateusz Wojciechowski i jego piękny okaz - amur. 


Piękny karp z długimi łuskami.

Zawody były bardzo emocjonujące. Ponad połowa stawki nie złowiła w sobotę żadnej ryby, ale Ci, którym się to udawało wyciągali z wody piękne okazy. Poprzeczkę wysoko postawił Dominik Kaczmarek, który w pewnym momencie zawodów poczuł na wędce sporą rybę. Walka z olbrzymim amurem trwała chwilę, ale opłacało się naprężyć nieco mięśnie. Gdy ryba znalazła się w siatce okazało się, że bariera 10 kilogramów została przekroczona. Do pracy wziął się Mateusz Wojciechowski, któremu niewiele brakowało do zwycięstwa w zawodach. Ostatecznie dwie zerwane zdobycze sprawiły, że z wynikiem niespełna 7,5 kg zajął drugie miejsce. Trzeci był Władysław Jurasz.


Oto wyniki zawodów: 

1. Dominik Kaczmarek - 10650 g
2. Mateusz Wojciechowski - 7450 g
3. Władysław Jurasz - 3700 g

Dominik Karczmarek zdobył nie tylko pierwsze miejsce, ale także nagrodę za największą rybę.

Dominik Karczmarek i jego ogromny amur 10650 gramów

Po zawodach odbyło się oficjalne otwarcie obiektu i impreza integracyjna dla mieszkańców sołectwa Przygodzice. Z jednej strony "Glinianka" to akwen do rekreacji. Z drugiej to miejsce dla wędkarzy. Niestety nie można pogodzić tych dwóch spraw, bo o ile wędkarze raczej nie przeszkadzają bawiącej się na "Gliniance" młodzieży, o tyle głośne krzyki, śmiechy oraz inne aktywności młodych mogą przeszkadzać fanom moczenia kija. Tej kwestii nie da się pogodzić i jest jedyny minus oraz paradoks nowej "Glinianki". Wcześniej była ona ostoją dla wędkarzy, ale wraz z rewitalizacją zmieniła status na miejsce do rekreacji. Jedni będą musieli zaakceptować obecność drugich i odwrotnie. 

Poniżej fotorelacja autorstwa Roberta Kaczmarka. Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie