Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Antonin: Tragedia o poranku na wiadukcie drogi krajowej nr 11

Tragiczny poranek na drodze krajowej numer 11 i 25. Po godzinie 6:00 rano na wiadukcie przed Antoninem doszło do zderzenia dwóch samochodów: busa oraz osobówki. Kierowcy obu pojazdów ponieśli śmierć, a 7 poszkodowanych, w tym dzieci, przebywają w szpitalu.  To najtragiczniejsze zdarzenie drogowe w naszej gminie w tym roku. Oby limit nieszczęść się już właśnie wyczerpał.

fot. infostrow.pl

To miał być fantastyczny początek wakacji dla rodziny z Chynowej. 48-letni Dominik wraz z rodziną wyjeżdżał w niedzielny poranek na wakacje. Dwie rodziny, w sumie 8 osób, podróżowały oplem vivaro. Na pokładzie busa były dzieci. Udało im się przejechać dosłownie kilka kilometrów. Gdy bus zjeżdżał z wiaduktu na drodze krajowej 11 doszło do czołowego zderzenia z samochodem osobowym audi. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu na wiadukcie - poinformował Portal ostrow24.tv

Zderzenie było na tyle silne, że w jego wyniku bus wypadł z drogi i spadł z wiaduktu do lasu. Przybyli na miejsce strażacy mieli sporo pracy: musieli przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyciąć fragmetny karoserii obu pojazdów, aby dostać się do poszkodowanych. Kierowcy zginęli, a 7 kolejnych poszkodowanych trafio do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim (4 osoby) oraz Kępnie (3 poszkodowanych). Pasażer busa został przetransportowanych do lecznicy śmigłowcem LPR. To najbardziej poszkodowana ofiara, która przeżyła ten tragiczny wypadek. 

– Po pierwszych wstępnych badaniach ta osoba ma pewne obrażenia natomiast nie jest ona w stanie zagrożenia życia. Jest na etapie leczenia i obserwacji, ale nie jest to stan ciężki – powiedział portalowi wlkp24.info Adam Stangret, z-ca ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Poszkodowani będący pod opieką szpitala w Ostrowie Wielkopolskim znajdują się na dwóch oddziałach. Dorośli przebywają na oddziale chirurgii ogólnej natomiast dzieci w wieku 11 i 17 lat przebywają na oddziale chirurgii dziecięcej. Czas pobytu będzie zależał od tego, jak będzie przebiegało leczenie - można przeczytać na portalu wlkp24.info.

48-letni Dominik był cenionym w regionie fachowcem z dziedziny budownictwa oraz remontów. Był także społecznikiem, jednym z organizatorów koncertu kolęd w Chynowej. 25-letni Audi kierował 25-letni Dominik, druh OSP Kaliszkowice Kaliskie.


Informacja o wypadku znalazła się nawet w głównym wydaniu Faktów TVN.

 Siły i środki biorące udział w akcji:


GCBA - OSP KSRG Przygodzice
GBARt - OSP KSRG Czarnylas
GBARt - OSP ORW Antonin

4 zastępy PSP Ostrów Wlkp:
- 531[P]26 - GCBA 5/32 MAN TGM 18.280/Stolarczyk
- 531[P]40 - GBARt 2,5/25 MAN TGM 15.290/Stolarczyk
- 531[P]43 - SRt Scania P370/PS Szczęśniak
- 530[P]91 - SLOp Skoda Yeti

Zespoły Ratownictwa Medycznego
Policja
LPR - Ratownik 21


źródła informacji:
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie