Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Antonin: Tragedia o poranku na wiadukcie drogi krajowej nr 11

Tragiczny poranek na drodze krajowej numer 11 i 25. Po godzinie 6:00 rano na wiadukcie przed Antoninem doszło do zderzenia dwóch samochodów: busa oraz osobówki. Kierowcy obu pojazdów ponieśli śmierć, a 7 poszkodowanych, w tym dzieci, przebywają w szpitalu.  To najtragiczniejsze zdarzenie drogowe w naszej gminie w tym roku. Oby limit nieszczęść się już właśnie wyczerpał.

fot. infostrow.pl

To miał być fantastyczny początek wakacji dla rodziny z Chynowej. 48-letni Dominik wraz z rodziną wyjeżdżał w niedzielny poranek na wakacje. Dwie rodziny, w sumie 8 osób, podróżowały oplem vivaro. Na pokładzie busa były dzieci. Udało im się przejechać dosłownie kilka kilometrów. Gdy bus zjeżdżał z wiaduktu na drodze krajowej 11 doszło do czołowego zderzenia z samochodem osobowym audi. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu na wiadukcie - poinformował Portal ostrow24.tv

Zderzenie było na tyle silne, że w jego wyniku bus wypadł z drogi i spadł z wiaduktu do lasu. Przybyli na miejsce strażacy mieli sporo pracy: musieli przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyciąć fragmetny karoserii obu pojazdów, aby dostać się do poszkodowanych. Kierowcy zginęli, a 7 kolejnych poszkodowanych trafio do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim (4 osoby) oraz Kępnie (3 poszkodowanych). Pasażer busa został przetransportowanych do lecznicy śmigłowcem LPR. To najbardziej poszkodowana ofiara, która przeżyła ten tragiczny wypadek. 

– Po pierwszych wstępnych badaniach ta osoba ma pewne obrażenia natomiast nie jest ona w stanie zagrożenia życia. Jest na etapie leczenia i obserwacji, ale nie jest to stan ciężki – powiedział portalowi wlkp24.info Adam Stangret, z-ca ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Poszkodowani będący pod opieką szpitala w Ostrowie Wielkopolskim znajdują się na dwóch oddziałach. Dorośli przebywają na oddziale chirurgii ogólnej natomiast dzieci w wieku 11 i 17 lat przebywają na oddziale chirurgii dziecięcej. Czas pobytu będzie zależał od tego, jak będzie przebiegało leczenie - można przeczytać na portalu wlkp24.info.

48-letni Dominik był cenionym w regionie fachowcem z dziedziny budownictwa oraz remontów. Był także społecznikiem, jednym z organizatorów koncertu kolęd w Chynowej. 25-letni Audi kierował 25-letni Dominik, druh OSP Kaliszkowice Kaliskie.


Informacja o wypadku znalazła się nawet w głównym wydaniu Faktów TVN.

 Siły i środki biorące udział w akcji:


GCBA - OSP KSRG Przygodzice
GBARt - OSP KSRG Czarnylas
GBARt - OSP ORW Antonin

4 zastępy PSP Ostrów Wlkp:
- 531[P]26 - GCBA 5/32 MAN TGM 18.280/Stolarczyk
- 531[P]40 - GBARt 2,5/25 MAN TGM 15.290/Stolarczyk
- 531[P]43 - SRt Scania P370/PS Szczęśniak
- 530[P]91 - SLOp Skoda Yeti

Zespoły Ratownictwa Medycznego
Policja
LPR - Ratownik 21


źródła informacji:
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie