Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Cała Polska w żółtej strefie

Cała Polska trafia od soboty 10 października do żółtej strefy - to pokłosie wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Jednocześnie rząd zapowiedział, że nie będzie litości dla tych, którzy nie przestrzegają reguł z najnowszego rozporządzenia - głównie tych, które mówią o zakrywaniu nosa i ust. Według najnowszych statystyk Ministerstwa Zdrowia w ostatniej dobie wykryto wirusa u 4394 osób. 530 osób w tym zestawieniu to Wielkopolanie. W naszym regionie odnotowano przyrost zachorowań w powiecie kaliskim (49 osób). Oprócz tego w raporcie znaleźli się kolejni mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego (34 osoby), ostrowskiego (25 osób), pleszewskiego (23 osoby), jarocińskiego (17 osób), kępińskiego (4 osoby) i ostrzeszowskiego (3 osoby).

Większość osób pozostaje w domu na izolacji, ale zdarzają się też cięższe przypadki choroby wywołanej wirusem SARS CoV-2 i one trafiają do szpitali, a te, jak informuje portal wlkp24.info są przepełnione, albo bliskie przepełnienia.

Ten w Pleszewie wystartował w 7 października, ostrowski zaczął działać w ubiegłą niedzielę. Już wiemy, że obłożenie oddziałów covidowych, które powstały w regionie jest bardzo duże. W Pleszewskim Centrum Medycznym zajęte są już wszystkie łóżka, w Ostrowie jest to już ponad połowa.


Dotychczas w Polsce funkcjonowały trzy strefy – zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.

Dodaj podpis

W żółtej strefie mamy następujące ograniczenia:

- zasłanianie ust i nosa wszędzie - nawet na ulicy
- maksymalnie 1 osoba na 4mkw w restauracjach
- siłownie i klub fitness - maksymalnie 1 osoba na 7 mkw
- kino - maksymalna zajętość to 25%
- imprezy okolicznościowe: maksymalnie 75 osób bez obsługiKomentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie