Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Koronawirus w Urzędzie Gminy Przygodzice i żółta strefa w powiecie

Koronawirusa wykryto u dwojga urzędników wysokiego szczebla w Urzędzie Gminy Przygodzice. Jeden z nich miał już od dłuższej chwili czuć się źle. Jutro o godzinie 7:45 na parkingu przy urzędzie ma zostać zorganizowane spotkanie, podczas którego poznamy decyzję na temat działalności jednostki w najbliższych dniach. Pracownicy urzędu są rozgoryczeni. Dodatkowo od 3 października powiat ostrowski jest w żółtej strefie, co oznacza liczne obostrzenia. Sytuacja epidemiczna jest aktualnie nieciekawa. 


Aktualizacja 5.10

Wójt naszej gminy Krzysztof Rasiak w apelu poprosił o to, aby w obliczu aktualnej sytuacji ograniczyć do minimum (do niezbędnie koniecznych) wizyt w urzędzie oraz GOPS-ie. Chętni do zbadania się na obecność wirusa SARS CoV-2 urzędnicy będą mieli jutro pobierane wymazy.

Aktualizacja 04.10

Sobotnia dezynfekcja Urzędu Gminy Przygodzice zaniepokoiła mieszkańców gminy, którzy zgłosili do mnie ten fakt. Jako pierwszemu udało mi się uzyskać nieoficjalną informację o potwierdzeniu dwóch przypadków choroby COVID-19 wśród pracowników urzędu. To urzędnicy wysokiego szczebla, którzy z racji pełnionych przez siebie funkcji spotykali się z wieloma innymi pracownikami urzędu oraz osobami funkcyjnymi w samorządzie czy petentami. Jutro przed godziną 8:00 rano przed urzędem gminy ma odbyć się spotkanie organizacyjne. Poznamy zapewne także oficjalne decyzje w sprawie ewentualnego ograniczenia działalności urzędu. Może się bowiem okazać, że sporo osób zostanie skierowanych na kwarantannę. 


Powiat ostrowski w żółtej strefie

Listę powiatów znajdujących się w żółtych i czerwonych strefach Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek 1 października. Należy liczyć się z obostrzeniami. Oto one: 

1. Zasłanianie ust i nosa (identycznie jak w strefach zielonych)

- w środkach transportu zbiorowego
- w miejscach ogólnodostępnych (z wyjątkiem miejsc, gdzie można zachować min. 1,5-metrowy dystans)
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej
- w obiektach handlowych lub usługowych oraz w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych
- w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu. 


2. W środkach komunikacji publicznej może się znajdować maksymalnie tyle osób, ile wynosi 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu. 

3. W przypadku wesel i imprez rodzinnych udział może w nich brać maksymalnie 100 osób (poza obsługą). Podobnie jak w strefie czerwonej, w trakcie zabawy nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Limit 75 osób ma obowiązywać od 15 października. 

4. Obostrzenia związane z liczbą osób nie dotyczą z kolei wydarzeń religijnych. Konieczne jest jednak noszenie maseczek w trakcie nabożeństw. W przypadku organizacji tego typu wydarzeń na otwartej przestrzeni należy zachować dystans (min. 1,5 m) lub nosić maseczkę ochronną lub inną zasłonę twarzy.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie