Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Koronawirus w Urzędzie Gminy Przygodzice i żółta strefa w powiecie

Koronawirusa wykryto u dwojga urzędników wysokiego szczebla w Urzędzie Gminy Przygodzice. Jeden z nich miał już od dłuższej chwili czuć się źle. Jutro o godzinie 7:45 na parkingu przy urzędzie ma zostać zorganizowane spotkanie, podczas którego poznamy decyzję na temat działalności jednostki w najbliższych dniach. Pracownicy urzędu są rozgoryczeni. Dodatkowo od 3 października powiat ostrowski jest w żółtej strefie, co oznacza liczne obostrzenia. Sytuacja epidemiczna jest aktualnie nieciekawa. 


Aktualizacja 5.10

Wójt naszej gminy Krzysztof Rasiak w apelu poprosił o to, aby w obliczu aktualnej sytuacji ograniczyć do minimum (do niezbędnie koniecznych) wizyt w urzędzie oraz GOPS-ie. Chętni do zbadania się na obecność wirusa SARS CoV-2 urzędnicy będą mieli jutro pobierane wymazy.

Aktualizacja 04.10

Sobotnia dezynfekcja Urzędu Gminy Przygodzice zaniepokoiła mieszkańców gminy, którzy zgłosili do mnie ten fakt. Jako pierwszemu udało mi się uzyskać nieoficjalną informację o potwierdzeniu dwóch przypadków choroby COVID-19 wśród pracowników urzędu. To urzędnicy wysokiego szczebla, którzy z racji pełnionych przez siebie funkcji spotykali się z wieloma innymi pracownikami urzędu oraz osobami funkcyjnymi w samorządzie czy petentami. Jutro przed godziną 8:00 rano przed urzędem gminy ma odbyć się spotkanie organizacyjne. Poznamy zapewne także oficjalne decyzje w sprawie ewentualnego ograniczenia działalności urzędu. Może się bowiem okazać, że sporo osób zostanie skierowanych na kwarantannę. 


Powiat ostrowski w żółtej strefie

Listę powiatów znajdujących się w żółtych i czerwonych strefach Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek 1 października. Należy liczyć się z obostrzeniami. Oto one: 

1. Zasłanianie ust i nosa (identycznie jak w strefach zielonych)

- w środkach transportu zbiorowego
- w miejscach ogólnodostępnych (z wyjątkiem miejsc, gdzie można zachować min. 1,5-metrowy dystans)
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej
- w obiektach handlowych lub usługowych oraz w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych
- w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu. 


2. W środkach komunikacji publicznej może się znajdować maksymalnie tyle osób, ile wynosi 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu. 

3. W przypadku wesel i imprez rodzinnych udział może w nich brać maksymalnie 100 osób (poza obsługą). Podobnie jak w strefie czerwonej, w trakcie zabawy nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Limit 75 osób ma obowiązywać od 15 października. 

4. Obostrzenia związane z liczbą osób nie dotyczą z kolei wydarzeń religijnych. Konieczne jest jednak noszenie maseczek w trakcie nabożeństw. W przypadku organizacji tego typu wydarzeń na otwartej przestrzeni należy zachować dystans (min. 1,5 m) lub nosić maseczkę ochronną lub inną zasłonę twarzy.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie