Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi w powiecie ostrowskim

W ostrowskim szpitalu zaszczepiono dziś personel medyczny przeciwko SARS COV2. W pierwszej kolejności pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi otrzymają pielęgniarki, lekarz z oddziału covidowego oraz ratownik medyczny - donosi portal wlkp24.info. Jako pierwsi zostaną zaczepieni ci, którzy wyrazili na to chęć. Kolejki takie jak w październiku po wymazy chyba nam nie grożą.
Nawet wśród medyków zdania są podzielone. Obecnie trwa wojna informacyjna pomiędzy zwolennikami szczepień, a ich zagorzałymi przeciwnikami. Dla jednych szczepionki są szansą powrotu normalności, drudzy wierzą, że to samo zło i próba populacyjnego zaszczepienia całej populacji w specjalne czipy, które w przyszłości będą mogły kontrolować ludzkością. Nie ufam koncernom farmaceutycznym, ale jednocześnie nie wierzę w idiotyczne teorie spiskowe. „Morawiecki - dla mnie nie zamawiaj” - zmieniają sobie nakładki na zdjęcia profilowe użytkownicy facebooka. „Chciałbym wybrać czy ma zostać mi wszczepiony czip Apple czy Microsoft, żeby był kompatybilny z moim telefonem” - drwią memy internetowe. 

Jako ozdrowieniec, który przeszedł chorobę w najgorszym momencie widzę w szczepionkach szansę na normalność, ale jednocześnie widzę, że lobby antyszczepionkowe jest szalenie silne i trudno będzie zaszczepić populację na poziomie, który będzie zapewniał bezpieczeństwo. Druga sprawa: jeśli politycy i duchowni wysokiego szczebla będą szczepienia promować, to ja nie wiem co z tego wyjdzie. Szczepię siebie i szczepię swoje dzieciaki. Nie neguję natomiast tych, którzy tego nie robią. To jest ich wybór. Oczekuję od nich tej samej tolerancji. 

Rozmawiam z mieszkańcami naszej gminy i wielu z nich (z grupy wysokiego ryzyka) czeka na szczepionkę jak na zbawienie. I trudno im się dziwić. Koronawirus zabrał kilka ważnych dla mnie osób. Oni też chcą się jeszcze cieszyć życiem. Jako ozdrowieniec mogę podkreślić, że psychika w walce z SARS COV2 jest kluczowa i chociażby z tego powodu warto dać osobom starszym nadzieję na lepsze jutro. Inna sprawa to gospodarka: skutki tak znaczącego spowolnienia gospodarczego mogą się jeszcze przez lata odbijać czkawką. 

Niech każdy zdecyduje sam. Tych, którzy nie wierzą w szczepionki już nie przekonam, ale tym, którzy się wahają polecam dwa materiały, które opowiadają rzeczowo o nowych szczepionkach. Zdjęcie tytułowe: Kolejka po wymazy przeciwko koronawirusowi SARS COV2 - Szpital w Ostrowie Wielkopolskim - Punkt drive-thru. Październik 2020. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie