Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Arktyczny chłód dotarł do gminy Przygodzice. Zima 2021 w pełni [ZDJĘCIA]

No i doczekaliśmy się! Przez ostatnie dwa dni mroziło niemiłosiernie. Najchłodniejsza była dzisiejsza noc (z niedzieli 17 stycznia na poniedziałek 18 stycznia). W wielu miejscach temperatura spadła poniżej -20 stopni Celsjusza. Wielu mieszkańców naszej gminy miało dziś rano problem ze swoimi pojazdami: albo nie mogli ich dopalić, albo mieli kłopoty z odśnieżeniem zlodowaciałych karoserii i szyb. Arktyczny chłód był jednak tylko chwilowy. Od jutra znaczne ocieplenie. Zobacz przepiękne zimowe zdjęcia ze Smardowa, Wysocka Małego, Przygodzic oraz Górecznika.Screeny z aplikacji pogodowej iPhone'a. To akurat z niedzieli 17 stycznia. 


Niedziela 17 stycznia wieczorem. Ok 23:00Poniedziałek 18 stycznia 2021 o poranku. 


Smardów w poniedziałkowy poranek. Droga w kierunku lasu - kapliczki. Droga powrotna - w kierunku Wysocka Małego. Ulica Przygodzka w Wysocku Małym. Droga powiatowa z Wysocka Małego w kierunku Przygodzic. 
Zimowy widok na Przygodzice z górki w Wysocku Małym. 


Ulica Wysocka w Przygodzicach z widokiem na Szkołę Podstawową (po lewej w tle). 
Ulica Wrocławska w Przygodzicach, droga wojewódzka 490. Po lewo skrzyżowanie z ulicą Kasztanową. 


Urząd Gminy Przygodzice w zimowej scenerii. 
Centrum Przygodzic. 


Most na Baryczy w Przygodzicach. Łąki przygodzickie w zimowej scenerii. Dolina Baryczy urzeka o tej porze roku. Po prawej stronie chodnik prowadzący w kierunku Górecznika. Droga wysadzana w kierunku Chynowy-Lipia. Aktualnie nieprzejezdna ze względu na przecinającą ją Obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego. 


Droga wojewódzka 490 w kierunku Antonina. Po prawej stronie bocianie gniazdo. 


Górecznik w porannym słońcu. Widok na Karczmę i Hotel Górecznik z perspektywy zamarzniętego stawu Górecznik.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie