Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Arktyczny chłód dotarł do gminy Przygodzice. Zima 2021 w pełni [ZDJĘCIA]

No i doczekaliśmy się! Przez ostatnie dwa dni mroziło niemiłosiernie. Najchłodniejsza była dzisiejsza noc (z niedzieli 17 stycznia na poniedziałek 18 stycznia). W wielu miejscach temperatura spadła poniżej -20 stopni Celsjusza. Wielu mieszkańców naszej gminy miało dziś rano problem ze swoimi pojazdami: albo nie mogli ich dopalić, albo mieli kłopoty z odśnieżeniem zlodowaciałych karoserii i szyb. Arktyczny chłód był jednak tylko chwilowy. Od jutra znaczne ocieplenie. Zobacz przepiękne zimowe zdjęcia ze Smardowa, Wysocka Małego, Przygodzic oraz Górecznika.Screeny z aplikacji pogodowej iPhone'a. To akurat z niedzieli 17 stycznia. 


Niedziela 17 stycznia wieczorem. Ok 23:00Poniedziałek 18 stycznia 2021 o poranku. 


Smardów w poniedziałkowy poranek. Droga w kierunku lasu - kapliczki. Droga powrotna - w kierunku Wysocka Małego. Ulica Przygodzka w Wysocku Małym. Droga powiatowa z Wysocka Małego w kierunku Przygodzic. 
Zimowy widok na Przygodzice z górki w Wysocku Małym. 


Ulica Wysocka w Przygodzicach z widokiem na Szkołę Podstawową (po lewej w tle). 
Ulica Wrocławska w Przygodzicach, droga wojewódzka 490. Po lewo skrzyżowanie z ulicą Kasztanową. 


Urząd Gminy Przygodzice w zimowej scenerii. 
Centrum Przygodzic. 


Most na Baryczy w Przygodzicach. Łąki przygodzickie w zimowej scenerii. Dolina Baryczy urzeka o tej porze roku. Po prawej stronie chodnik prowadzący w kierunku Górecznika. Droga wysadzana w kierunku Chynowy-Lipia. Aktualnie nieprzejezdna ze względu na przecinającą ją Obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego. 


Droga wojewódzka 490 w kierunku Antonina. Po prawej stronie bocianie gniazdo. 


Górecznik w porannym słońcu. Widok na Karczmę i Hotel Górecznik z perspektywy zamarzniętego stawu Górecznik.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie