Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Drugi lockdown w gastronomii staje się faktem. Górecznik zawiesza działalność do 17 stycznia

Karczma i Hotel Górecznik*** zawiesza działalność do 17 stycznia 2021 roku włączenie. To pokłosie rządowej decyzji, która zakazuje pobytów służbowych w hotelach. Drugie zamknięcie branży HoReCa (Hotelarstwo Restauracje Catering - określenie szerokiego sektora przemysłu gastronomicznego) stało się faktem. W Nice Bar u Karola z Przygodzic zamówicie dania na wynos, ale tylko w sobotę i niedzielę. Nie wszystkie podmioty serwujące dania w naszej gminie zdecydowały się jednak na zawieszenie działalności. "Na wynos" działają Pensjonat i Restauracja "Lido" w Antoninie oraz Restauracja Trzcieliny w Przygodzicach. Karczma i Hotel Górecznik*** - pozostaje nieczynna do 17 stycznia włącznie. Przez ten czas nie będzie można nic zjeść na wynos, ani też nie będzie można skorzystać ze ścieżek edukacyjnych czy zagród ze zwierzętami. Hotel także pozostaje zamknięty. Do tej pory działał jedynie dla gości, którzy przybywali  tutaj służbowo, a restauracja serwowała dania na wynos nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla gości hotelowych. 

- Mamy zamiar wykorzystać ją na wdrożenie nowego systemu oraz na niezbędne prace usprawniające działalność naszego obiektu. Do zobaczenia za niespełna 3 tygodnie. Trzymajcie się w zdrowiu - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie www.hotel.gorecznik.pl

Górecznik to największa restauracja i hotel w gminie Przygodzice. To także jeden z najbardziej popularnych hoteli, restauracji i miejsc do wypoczynku dla całych rodzin w Dolinie Baryczy. Nice Bar u Karola z Przygodzic w tygodniu może się praktycznie zamknąć, bo zamówień nie ma. Dania na wynos klienci zamawiają chętnie, ale dopiero w sobotę i niedzielę. Sprawę komentuje właściciel lokalu. 

- W moim przypadku zanotowałem spadek na poziomie 80%. Mojej sytuacji nie polepsza fakt, że wymusili na mnie zakup kasy on-line. To w tej trudnej sytuacji jak kopanie leżącego - mówi Karol Talaga. 

Właściciele Restauracji i Pensjonatu "Lido" w Antoninie zdecydowali się funkcjonować "normalnie" czyli w obecnej sytuacji epidemicznej "na wynos". Pensjonat pozostaje nieczynny. 

Restauracja Trzcieliny opublikowała nową kartę dań na wynos. 
Komentarze

  1. Hotele restauracja ładna kasę dostali a budowlanka w niektórym fachu też stanęła i mniej pracy jest tego to nikt nie widzi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie