Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Drugi lockdown w gastronomii staje się faktem. Górecznik zawiesza działalność do 17 stycznia

Karczma i Hotel Górecznik*** zawiesza działalność do 17 stycznia 2021 roku włączenie. To pokłosie rządowej decyzji, która zakazuje pobytów służbowych w hotelach. Drugie zamknięcie branży HoReCa (Hotelarstwo Restauracje Catering - określenie szerokiego sektora przemysłu gastronomicznego) stało się faktem. W Nice Bar u Karola z Przygodzic zamówicie dania na wynos, ale tylko w sobotę i niedzielę. Nie wszystkie podmioty serwujące dania w naszej gminie zdecydowały się jednak na zawieszenie działalności. "Na wynos" działają Pensjonat i Restauracja "Lido" w Antoninie oraz Restauracja Trzcieliny w Przygodzicach. Karczma i Hotel Górecznik*** - pozostaje nieczynna do 17 stycznia włącznie. Przez ten czas nie będzie można nic zjeść na wynos, ani też nie będzie można skorzystać ze ścieżek edukacyjnych czy zagród ze zwierzętami. Hotel także pozostaje zamknięty. Do tej pory działał jedynie dla gości, którzy przybywali  tutaj służbowo, a restauracja serwowała dania na wynos nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla gości hotelowych. 

- Mamy zamiar wykorzystać ją na wdrożenie nowego systemu oraz na niezbędne prace usprawniające działalność naszego obiektu. Do zobaczenia za niespełna 3 tygodnie. Trzymajcie się w zdrowiu - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie www.hotel.gorecznik.pl

Górecznik to największa restauracja i hotel w gminie Przygodzice. To także jeden z najbardziej popularnych hoteli, restauracji i miejsc do wypoczynku dla całych rodzin w Dolinie Baryczy. Nice Bar u Karola z Przygodzic w tygodniu może się praktycznie zamknąć, bo zamówień nie ma. Dania na wynos klienci zamawiają chętnie, ale dopiero w sobotę i niedzielę. Sprawę komentuje właściciel lokalu. 

- W moim przypadku zanotowałem spadek na poziomie 80%. Mojej sytuacji nie polepsza fakt, że wymusili na mnie zakup kasy on-line. To w tej trudnej sytuacji jak kopanie leżącego - mówi Karol Talaga. 

Właściciele Restauracji i Pensjonatu "Lido" w Antoninie zdecydowali się funkcjonować "normalnie" czyli w obecnej sytuacji epidemicznej "na wynos". Pensjonat pozostaje nieczynny. 

Restauracja Trzcieliny opublikowała nową kartę dań na wynos. 
Komentarze

  1. Hotele restauracja ładna kasę dostali a budowlanka w niektórym fachu też stanęła i mniej pracy jest tego to nikt nie widzi

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie